Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna

kachat 12:26, 23 sie 2013


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
popcarol napisał(a)
hej, ale masz działkę! dużą, i tyle sosen! wyzwanie!

Żebyś wiedziała! Wyzwanie! Patrz, ile mam ziemi do obsadzenia (a to tylka 1/6 działki) - się zestarzeję, nim się z tego suchowiska coś na kształt ogrodu zrobi

____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
kachat 12:32, 23 sie 2013


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
popcarol napisał(a)
Gdzie na tym Podlasiu mieszkasz?

Jakieś 20 km od Augustowa na wschód, więc trochę inne rejony niż twoi teściowie Jak patrzyłam na mapę, to Jagłowo w środku lasu wydaje się być - musi tam być bardzo pięknie, spokojnie i dziko

popcarol napisał(a)
powodzenia, będę zaglądać

Bardzo dziękuję I fajnie, że wpadłaś - wpadaj częściej, potrzebuję dużo rad i wskazówek I dzięki za ofertę roslinek, ale ja się generalnie po Podlasiu na rowerze przemieszczam, i kondycję mam jeszcze za słabą na wycieczkę do Jagłowa Ale dziękuję
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
popcorn 12:44, 23 sie 2013


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Ziemi masz sporo, i to trudnej. Żeby utrzymać trawnik to trzeba wodę lać i lać i pewnie ciągle mało.
I roślinki giną, bo tyle miejsca!!

To nie mieszkasz tak bardzo daleko! Okolice cudne, uwielbiam, spędzamy tam co roku min 2-3 tygodnie Jagłowo w rezerwacie, tuż nad Biebrzą, ciiisza i spokój

Jak będę jechać, odezwę się, może akurat w Augustowie będziesz? Targ wreszcie chyba ruszył po remoncie, zawsze coś fajnego tam kupię
I przywiozę Ci roślinki, w Jagłowie rosną, te same I może na kawkę sie wproszę

pozdrawiam!!
k.
____________________
Mój nowy ogródek
kachat 13:07, 23 sie 2013


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
Karolina, a proszę, zapraszam Daj znać, jak będziesz w okolicy, może akurat ja też będę
Z targu w Augustowie mam kilka fajnych bylin, duże, ładne i tanie Jeśli rzeczywiście już ruszył, to trza będzie zajrzeć, byle jak najszybciej, zanim mi znowu wszystko inni wykupią

Co do trawnika, to jak jesteśmy to podlewamy, ale od kiedy zamiast trawy więcej tam koniczyny rośnie, to jakoś nam się odechciało
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
popcorn 14:19, 23 sie 2013


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
A gdzie mieszkacie na co dzien? Myslalam ze tam, docelowo?
A targ w Suchowoli znasz? To dopiero jest targ, rolniczy, startuje we czwartki o 4 rano
Z targu w Augustowie mam od babc roznosci, m.in. wszystkie poziomki Jak bylismy w lipcu to byl remontowany, mial jakos pod koniec ruszyc...

pozdrawiam!
____________________
Mój nowy ogródek
kachat 14:37, 23 sie 2013


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
Na co dzień, to my jesteśmy w stolicy A działka działką jest tylko, ale jeździmy często, w lecie zdarza się że co weekend. Teraz nie mam transportu, więc siedzę i czekam aż się cos znajdzie Na takie, za przeproszeniem, zatyłki , to latem ciężko się dostać.

W Suchowoli nie byłam, na działkę jeździmy trasą przez Łomżę najczęściej a nie przez Białystok, a po okolicy jak już się szwendamy to raczej na północny-wschód (Sejny, Suwałki). Super by było taki prawdziwy targ zwiedzić, pewnie bym się z tamtąd wyczołgała przygnieciona toną siat z kwiatami Ale o 4 rano..? To są jeszcze szaleńcy, którzy tak wcześnie zaczynają..? Nie zrozumiem chyba nigdy

Z targu w Augustowie (jak byłam ostatnio, to jeszcze tam wiaty zbijali, stukali i łomotali, ale może już działa..?) mam języczki, parzydło, świecznice, lilie, żurawki, serduszkę... Takie akurat tam sprzedają rosliny w sam raz do mojego ogródka
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
agatanowa 17:10, 23 sie 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
EwaG napisał(a)


Chyba liczy się genius loci. Tak też może wyglądać ogród japoński. Generalnie jest kilka typów tradycyjnych ogrodów japońskich - w zasadzie zawsze są symbolicznym lub rzeczywistym naśladowaniem natury. To co u nas określeniem "ogród japoński" jest jakimś wynaturzeniem.

Na ogrodowisku jest wątek ogrodu wrocławskiego
http://www.ogrodowisko.pl/watek/175-ogrod-japonski-we-wroclawiu



EwaG, właśnie te wynaturzenia w błąd mnie wprowadziły i utwierdziły mnie w nim. Poczytam o japońskich i przynajmniej bzdur nie będę pisała.

____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
agatanowa 17:13, 23 sie 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
kachat, przepraszam, ale mam mało czasu ostatnio na net, a chciałabym pomyśleć o Twojej rabacie

może warto zrobić burzę mózgów on-line z wszystkimi chcącymi dopomóc (oczywiście w tym samym czasie trzeba by siedzieć przy kompach)
____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
kachat 17:28, 23 sie 2013


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
Agata, dzięki i tak Jak będziesz miała czas to pomyśl proszę, bo ja właśnie przeglądam te dziesiątki traw i innych cholerstw i coraz bardziej nie wiem, co wybrać
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
popcorn 21:19, 23 sie 2013


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Też mieszkałam w stolicy, 10 lat Ale się zmęczyliśmy
Targ od 4tej rano, bo tam z kwiatami to 3-4 stoiska, a cała reszta to w większości zwierzaki i wyposażenie gospodarstw rolnych. Rolnicy wcześnie wstają, to i na targ wcześnie jadą My tam docieramy po 7mej najwcześniej, to zaczynają się zbierać targ do 10tej oficjalnie, ale o 10tej to tam już nikogo nie ma

Trawy... kostrzewy do Ciebie, najbardziej sucholubne chyba. Ale za to słonko lubią... hmm...
____________________
Mój nowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies