Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna

agatanowa 01:24, 24 sie 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
o patrz jaka tu cudna łąka (co prawda angielska), ale do Twojego domu i klimatu ładnie by pasowała:




http://www.ogrodowisko.pl/watek/2733-blokersi-w-ogrodzie?page=19
____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
agatanowa 01:44, 24 sie 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
Taka łąka jest jak marzenie. Toż to oko cieszy, jak mało co. Zaczynam kombinować, gdzie by ją wcisnąć u siebie ...Miałam idealne mejsce, to posadziłam jakieś sadzonki, za którymi nawet nie przepadam (berberysy, jałowce, irgi, tojeście, pęcherznice najfajniejsze z tego towarzystwa i wierzba hakurro...) Moze, poza pęcherznicami, je wywalę gdzieś, a łąkę sobie wysieję,a na wczesną wiosnę cebule posadzę: są zbiorcze opakowania kolorowych tulipanów, krokusów, narcyzów, szachownic, czosnków, to kupię z 200-400 szt.i na to zasieję łąkę. O!
tylko z wykopaniem tych cebul potem kłopot, ech! nie jest łatwo
____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
MuSzka 06:52, 24 sie 2013


Dołączył: 26 cze 2013
Posty: 355
kachat napisał(a)


MuSzka, a nie możecie się podzielić.? Że np. częśc ogrodu z jednej strony domu robi M, a część z drugiej strony ty? A pomiędzy częściami przejście graniczne, jakaś furtka czy cuś


Za mały ogród mamy U Ciebie to by to wypaliło widzę bo masz spory kawał.
Widzę że muszę sporo nadgonić. Poszłyście do przodu jak tornado.
____________________
Jeden ogród - dwie osobowości Agata Kinga
MuSzka 06:56, 24 sie 2013


Dołączył: 26 cze 2013
Posty: 355
agatanowa napisał(a)
Kachacie, z picusiem glancusiem chodziło mi o to, że zbyt duzy ład w ogrodzie, takie nadmierne uporządkowanie, porządek jest dla mnie mało interesujący


Dla mnie też
____________________
Jeden ogród - dwie osobowości Agata Kinga
kachat 13:42, 24 sie 2013


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
Olala, Agatka, dzięki! Lecę czytać i analizować twoje pomysły
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
kachat 14:22, 24 sie 2013


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
Szukałam informacji o łące kwietnej zaproponowanej przez Agatkę i trafilam na taką stronę - 10 najciekawszych i najpiękniejszych ogrodów w Polsce Niektóre są naprawdę bajkowe, aż dziw, że o nich nie słyszałam Ogród w Arkadii, achhhhhhh
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
kachat 14:43, 24 sie 2013


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
Nie wiem, czy można takie linki dawac, ale trafiłam na stronę firmy zakładającej naturalistyczne ogrody. Jakie niektóre z nich są piękne! Zobaczcie: foty

Wie ktoś może, co to za trawki ze zdjęcia nr 53..? Bardzo mi się podobają
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
kachat 14:54, 24 sie 2013


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
Dobra, to najpierw poodpowiadam

agatanowa napisał(a)
a co to te czarne 3 kółka przy kratce?

To trzmieliny Emerald Gaiety.

agatanowa napisał(a)
a dlaczego musi zostać? jak tam najlepsze miejsce?

Musimy mieć trochę wolnej przestrzeni przed tarasem, a nie wszystko zarośnięte Poza tym rodzina chce kawałek trawnika - i ten na wprost tarasu musi zostać, aczkolwiek można go trochę zmodyfikować i krawędzie pofalować itp.

agatanowa napisał(a)
o jakie słońce tu piękne! Nie szkoda Ci na tuje?
chyba horti widzę

Tutaj będą RH z tyłu, przed nimi hortensje z lewej i jakieś (jakie??) wysokie trawy z prawej, do tego niskie jałowce, wrzosy, macierzanka... Tuje z prawej muszą być, mają urosnąć i zasłaniać nas od strony drogi. A tam jedna hortensja już siedzi, to ta co miała być Renhy a jest Pinky Winky :[ Obok jeszcze będzie druga.

agatanowa napisał(a)
ładna drewutnia

Dzięki Większość drewna co na niej była/jest sama porąbałam - polecam, genialna terapia na problemy z kręgosłupem! Dawno mnie potem tak zajecudnie nie bolał , ale za to po dwóch dniach wszelkie stare i nowe bóle przeszły i było wspaniale (bo się pewnie mięśnie wzmocniły i lepiej kręgosłup trzymały).
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
kachat 21:03, 24 sie 2013


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
Więc tak:
Łąka kwietna raczej odpada, ale w jej miejscu chętnie bym coś podobnego trochę zrobiła, czyli trawy wyższe i niższe, różniaste, z różami The Fairy. Tam wkrótce będzie coraz więcej cienia, więc łąka w takich warunkach raczej nie ma szans... Zresztą jakoś jej tam nie widzę, to za mały kawałek jest. Aczkolwiek o wielkiej łące kwietnej marzę od wielu lat i kiedyś gdzieś indziej zrobię mega łąkę zamiast trawnika, którego szczerze nienawidzę. Ale tutaj teraz trawa musi być.

Wzdłuż tarasu
jest wbrew pozorom bardzo mało miejsca - to wąski pasek, dodatkowo zmniejszony przez dach, który powoduje, że pół metra od tarasu jest pustynny pas, gdzie deszcz nie dolatuje. Dlatego cały pas wzdłuż tarasu został obsadzony hortensjami, i nic więcej się tam nie zmieści. Hortensje rosną pośrodku pasa, sięgają gałęziami ścieżki... Dwie róże zaplanowałam na róg tarasu, za dwoma jałowcami (tylko tu sie pojawia problem jak u ciebie Agata, że jałowce będą wypijać wodę i przyduszać róże.. :/ )

Żurawki koło sosny... Nie ja je sadziłam i nie chciałabym komuś serca złamać przesadzając je Ale będę delikatnie rozmawiać, może się uda je choć trochę przesunąć...

O reszcie pomyślę Generalnie nie chcę zbyt wielu bylin, raczej jak już to takie kompletnie niewymagające jak funkie.. Wolałabym krzewy i krzewinki koło domu Te słoneczniczki chcę przy studni, w półcieniu posadzić - powinny tam dobrze pasować

____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
kachat 18:08, 25 sie 2013


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
Dziś w czasie spaceru po ogrodzie botanocznym odkryłam niesamowitą roślinkę - Orszelinę olcholistną. Wyglądowo nie powalała, krzew wysoki na ok. 1,2 metra, bardzo rozłożysty, ale zato posiadający cudownie pachnące kwiaty!! Kilkadziesiąt metrów dalej było jeszcze czuć ten słodki zapach. Na dodatek orszelina lubi gleby takie jak różaneczniki, i w ogrodzie też koło nich rosła.

Ma ktoś może z nią jakieś doświadczenia? Czy jest niekłopotliwa, nie przemarza..?
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies