Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w Puszczykowie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w Puszczykowie

mar_za 18:13, 20 paź 2013


Dołączył: 03 sie 2013
Posty: 740
Przyszłam z rewizyta do Ciebie i widzę jakie masz przestworza zieleni do urządzenia. Masz ładny domek i ogromny potencjał w ogrodzie Choć z mojej perspektywy to posiadając taki ogród nie dałoby się chodzić do innej pracy. Czy jednak się daje? Pozdrawiam serdecznie.
____________________
Marzena- Mus owocowy w miejskiej dżungli
malgorzata_s... 18:25, 20 paź 2013


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33758
Wietrzyku Kondzio inspirował się wrzosowiskiem z ogrodu z lustrem. Pomysły mają się podobać Tobie, więc jak wymyślisz to działaj.
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
Katkak 19:32, 20 paź 2013


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Asiu projekt skrzynki zakończony Jeśli jesteś ciekawa to wdepnij
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
wietrzyk 22:38, 20 paź 2013


Dołączył: 07 lip 2013
Posty: 1774
mar_za napisał(a)
Przyszłam z rewizyta do Ciebie i widzę jakie masz przestworza zieleni do urządzenia. Masz ładny domek i ogromny potencjał w ogrodzie Choć z mojej perspektywy to posiadając taki ogród nie dałoby się chodzić do innej pracy. Czy jednak się daje? Pozdrawiam serdecznie.


Hi, hi, hi
Daje się, choć praca nieogrodowa jest mniej przyjemna i mniej twórcza, ale konieczna bo dzięki niej są środki na różne ogrodowe fantazje Mam jednak to szczęście, że nie pracuję "od - do" i mogę tak zaplanować, żeby sporą część dnia spędzić w ogrodzie. No i jeszcze dom trzeba ogarnąć, dzieci nakarmić (a właściwie już tylko jedno, bo starsza żywi się sama), zwierzyniec zaopiekować. Małżonek kochany wraca późno więc nie narzeka, że tyle czasu spędzam w locie, a wręcz chwali, że taka dzielna jestem
____________________
Joanna ogród w Puszczykowie
wietrzyk 09:48, 21 paź 2013


Dołączył: 07 lip 2013
Posty: 1774
Przyznaję, że to Danusia swoimi pięknymi zdjęciami wprowadziła mnie w taki nostalgiczny nastrój , że wygrzebałam i moje
Są kolorowe, zeskanowane ze slajdów. Klisze do robienia slajdów, które w latach 70-tych przywożono z NRD to był wypas. Zwykłe dostępne u nas zawsze były czarno-białe.
A fotki zrobił mi mój tato, w ogrodzie dziadków, na poznańskich Ogrodach (co za nazwa nomen omen ). Teraz jest to bardzo ruchliwa dzielnica Poznania.
Pierwsze z nich pod kwitnącym drzewem morelowym. Ależ to były morele... Wielkie i słodkie. O dziwo, nie przypominam sobie, żeby przemarzały. Ciekawe, jakie wtedy sadzono odmiany.
Na głowie wianek upleciony z kwiatów mniszka (mlecza - jak się u nas mówi).

____________________
Joanna ogród w Puszczykowie
Margaret_ka 11:13, 21 paź 2013


Dołączył: 21 paź 2013
Posty: 558
Witam Wietrzyku. Dziękuję za odwiedziny w Margaretkowie.
Na pewno będę tu często zaglądać i podpatrywać twoje poczynania.
Póki co, jestem pełna podziwu dla Twojego zaparcia i pracy jaką wkłądasz w ogród.
Aż trudno uwierzyć, że on kiedyś wyglądał jak ten ugór na pierwszych fotkach z wątku.

Mam pytanko, którą odmianę świerka serbskiego zakupiłaś?
Pozdrawiam
____________________
Ogród Margaret-ki
wietrzyk 16:00, 21 paź 2013


Dołączył: 07 lip 2013
Posty: 1774
Margaret_ka napisał(a)
Witam Wietrzyku. Dziękuję za odwiedziny w Margaretkowie.
Na pewno będę tu często zaglądać i podpatrywać twoje poczynania.
Póki co, jestem pełna podziwu dla Twojego zaparcia i pracy jaką wkłądasz w ogród.
Aż trudno uwierzyć, że on kiedyś wyglądał jak ten ugór na pierwszych fotkach z wątku.

Mam pytanko, którą odmianę świerka serbskiego zakupiłaś?
Pozdrawiam


Hej, idę do Ciebie odpowiedzieć
____________________
Joanna ogród w Puszczykowie
Ewa4 16:45, 21 paź 2013


Dołączył: 10 sty 2013
Posty: 2876
Asiu dzięki za miłe słowa o moim ogrodzie.Przerabiam go ale jak doczytałas u mnie jest mi ciężko dlatego dużo roślin posadziłam ale nie skończyłam rabat bo trzeba darń usunąć ale to już nie na mój stan .U Ciebie widzę wszystko przemyślane bo tam gdzie planujesz nasadzenia nie posiałaś trawy ja mam trawnik z racji ,że działka 3003 m.to bym nie zdążyła usówać zielska a wszystko od razu zagospodarować to bym zbankrutowała chyba a tak po troszku robię no i pracy więcej z usuwaniem trawnika ale powoli się zrobi.W tym roku sporo nasadziłam hortensji i traw ozdobnych ciekawe co z tego wyrośnie w przyszłym roku.Zaglądam do Ciebie i podczytuję co planujesz może mnie na jakiś pomysł naprowadzisz hihi.Pozdrawiam
____________________
Ewa - Mazury i mój kawałek ziemi
wietrzyk 19:53, 21 paź 2013


Dołączył: 07 lip 2013
Posty: 1774
Ewa4 napisał(a)
Asiu dzięki za miłe słowa o moim ogrodzie.Przerabiam go ale jak doczytałas u mnie jest mi ciężko dlatego dużo roślin posadziłam ale nie skończyłam rabat bo trzeba darń usunąć ale to już nie na mój stan .U Ciebie widzę wszystko przemyślane bo tam gdzie planujesz nasadzenia nie posiałaś trawy ja mam trawnik z racji ,że działka 3003 m.to bym nie zdążyła usówać zielska a wszystko od razu zagospodarować to bym zbankrutowała chyba a tak po troszku robię no i pracy więcej z usuwaniem trawnika ale powoli się zrobi.W tym roku sporo nasadziłam hortensji i traw ozdobnych ciekawe co z tego wyrośnie w przyszłym roku.Zaglądam do Ciebie i podczytuję co planujesz może mnie na jakiś pomysł naprowadzisz hihi.Pozdrawiam


Oj Ewciu, gdzież by Tobie darń usuwać... Zdążysz jeszcze
Zresztą idę zaraz do Ciebie
____________________
Joanna ogród w Puszczykowie
nicol21 00:07, 22 paź 2013


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10283
Witam się i będę podglądać
Na pewno będzie super, dużo inspiracji, przygotowanie techniczne i chęci! czegóż więcej chcieć!!! a tak.... dużo dobrej pogody, ładnych i zdrowych roślin oraz dużo pieniążków na rzeczone roślinki
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies