Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w Puszczykowie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w Puszczykowie

wietrzyk 08:55, 23 paź 2013


Dołączył: 07 lip 2013
Posty: 1774
Borbetka napisał(a)
Wiesz co? Dla mnie niespotykane jest pytanie M., które zadał po zobaczeniu tego auta. Zazdroszczę, bo ja mam pedanta i wiem, co by mnie spotkało, gdybym tak przyjechała. Biedna ja. Z natury jestem luzacka, ale muszę ten luz trzymać na wodzy czasami i taka mi się tu refleksja nasunęła, że chciałabym żeby mój M. się kiedyś tak zapytał jak Twój . Myślę, że gacie by mi opadły z wrażenia.


Monika, siedzę, czytam co napisałaś i śmieję się sama do siebie Bo to takie życiowe jest Na swoje usprawiedliwienie dodam, że mój samochód kupiłam kiedyś, na odchodnym od korporacji. Swoje już odsłużył. M. już kilkakrotnie przebąkiwał coś o jego wymianie, ale dopóki nie przewiozę wszystkich (przynajmniej tych większych) roślin, nie ma takiej opcji. Do jakiego innego, średniego auta upchałabym 200 grabów... Poza tym filozofia życiowa mojego kochanego M, mówi, że są to nieistotne szczegóły, którymi nie należy się przejmować i poświęcać im czasu. Samochód się posprząta i tyle
Graby to badyle, brzoza to wierzba... Kochany jest. A w ogrodzie, mam wolna rękę
____________________
Joanna ogród w Puszczykowie
wietrzyk 09:01, 23 paź 2013


Dołączył: 07 lip 2013
Posty: 1774
AgnieszkaW napisał(a)
Witaj Joasiu, wyrozumialego masz M, bo jakby mój zobaczył tak wyładowany samochód to....Borbetko łączę się w tym względzie z Tobą...
Widzę Joasiu, że działasz na całego. Pozdrawiam

Aga, bardziej się martwił, że ja w lusterku nic nie widziałam i jak przejechałam te 30 kilometrów
____________________
Joanna ogród w Puszczykowie
Zielona 09:32, 23 paź 2013


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 5717
Pozdrowienia środowe zostawiam, Joasiu
wietrzyk 10:11, 23 paź 2013


Dołączył: 07 lip 2013
Posty: 1774
cześć Marta
mam nadzieję, że już zdrowi jesteście
Byłam przejazdem w Twojej okolicy i pokusiłam się na krótki postój w Yucca. Dałam sobie 15 min, żeby choć zobaczyć co tam jest. Potem żałowałam, bo spowodowało to tylko frustrację. Obiegłam, złapałam w locie dwie doniczkowe chryzantemy, do części na dworze nawet nie zdążyłam Widziałam, że jest mnóstwo artykułów do robienia stroików i dekoracji, więc na 100% sie wybiorę. Może na spokojnie po 1 listopada, bo teraz to pewnie szaleństwo zniczowo-cmentarne się zacznie. Napiszę do Ciebie, to może się na tą planowaną kawkę spotkamy
Teraz klonów szukam, ale ceny powalają. 290pln za drzewko, a ja potrzebuję 3 minimum Znalazłam szkółkę Przytok, gdzie ceny bardziej przyzwoite, ale to pod Zieloną. Jeśli bedzie trzeba, to co robić, wybiorę się... Zresztą dojeżdżałam kiedyś do Zielonej do pracy i wtedy nie wydawało mi się daleko
____________________
Joanna ogród w Puszczykowie
Kasik 10:27, 23 paź 2013


Dołączył: 16 paź 2013
Posty: 7183
Witaj Joanno.

Napisałam odpowiedź u siebie.
Wproszę się na chwilkę do twego ogródka.
____________________
Kasia Ogród hortensjowo brzoskwiniowy
wietrzyk 10:42, 23 paź 2013


Dołączył: 07 lip 2013
Posty: 1774
Ależ proszę
Rozgość się
____________________
Joanna ogród w Puszczykowie
wietrzyk 12:50, 23 paź 2013


Dołączył: 07 lip 2013
Posty: 1774
Danusiu,
Teraz już nie wiem sama, czy to jest jako oddzielne konto, czy wątek... Jeśli źle założyłam w tym miejscu, to proszę przesuń mnie w odpowiednie. Ale nie wiem jak inni to robią, że są i tu, i tu.
____________________
Joanna ogród w Puszczykowie
paulina_ns 12:50, 23 paź 2013


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
Witaj, nie wiele mogę Ci doradzić, bo jestem tu od nie dawna, ale będę zerkała, bo zapowiada się pięknie, pozdrawiam
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
Gardenarium 12:51, 23 paź 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
wietrzyk napisał(a)
Przekopiowane z projektowania:

Drodzy Forumowicze
Zakładam ten nowy wątek w projektowaniu, gdyż mam nadzieję, że może zajrzy tutaj więcej osób niż do mojego ogródka, a bardzo chciałabym prosić Was o pomoc i ocenę mojego pomysłu. Mam nadzieję, że ze strony technicznej nie popełniam błędu, zakładając tutaj wątek mimo, iż mam już swój ogródkowy.
Mam taką nadzieję, że może i Danusia zajrzy i podpowie (a może i zgani ).
Krytyki się nie boję, a powiem nawet, że będę za nią wdzięczna, bo mam nadzieję, że dzięki temu mniej się napracuję, a i efekt będzie lepszy
A więc, pokrótce...
Chciałabym jeszcze tej jesieni posadzić przynajmniej kilka szkieletowych roślin, aby się już zadomowiły, a od wiosny dosadzać mniejsze. Sytuacja obecnie wygląda tak:



nasadzenia obecne:
1 - choiny kanadyjskie 2x
2 - sosna czarna kolumnowa x 1
3 - jałowiec chiński Stricta x 3
4 - katalpa x 1
5 - amonagawa
6 - smaragd x 4
7 - jodła kaukaska x 1
8 - świerk serbski 12x
9 - grujecznik japoński x 3
10 - sosna czarna x 1
11 - jarząb Edulis x 1
Nasadzenia planowane ( na razie zaznaczone ołówkiem na lini rabaty i trawnika, musiałabym trochę trawnika uciąć, żeby drzewa nie właziły na serbki):
- klon jesionolistny Kelly's Gold 2x
- klon Royal Red lub Brandywine (w każdym bądź razie czerwona odmiana) pomiędzy nimi
Dodatkowo chciałabym posadzić buki Purple Fountain 2szt (jeden pomiędzy katalpą, a choiną kanadyjską, a drugi pomiędzy grujecznikiem, a jarząbem), oraz świerk Brewera (pomiędzy kompostownikiem, a katalpą).
Jak wydam taką furę kasy, a to wszystko nie będzie grało to się chyba załamię
Będę bardzo wdzięczna za Wasze rady



Jestem za pozostawieniem jednego wątku, dziękuję że przeniosłaś
Postaram się podpowiedzieć i wyrazić opinię jak tylko popatrzę na plan.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 13:00, 23 paź 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Mnie się nie za bardzo podoba że placyk na leżaki i oczko są tak wyizolowane od reszty nasadzeń, nie jest to w żaden sposób powiązane roślinnością. Obiekty na trawniku.

Skoro placyk już jest to może do niego przybliżyć oczko?

Albo wszystko inaczej ustawić.
Reszta jest ok moim zdaniem. Ładne linie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies