Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w Puszczykowie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w Puszczykowie

wietrzyk 13:26, 23 paź 2013


Dołączył: 07 lip 2013
Posty: 1774
Gardenarium napisał(a)
Mnie się nie za bardzo podoba że placyk na leżaki i oczko są tak wyizolowane od reszty nasadzeń, nie jest to w żaden sposób powiązane roślinnością. Obiekty na trawniku.

Skoro placyk już jest to może do niego przybliżyć oczko?

Albo wszystko inaczej ustawić.
Reszta jest ok moim zdaniem. Ładne linie.


Danusiu, bardzo dziękuję za Twoją opinię
Nie pomyślałam wcześniej, żeby to jakoś wkomponować w całość. Oczka to już raczej nie przybliżę, bo ono... też już jest.

Tak wygląda patrząc od strony domu. Na razie niechętnie je fotografuję, bo taka pusta niecka straszy, a dopiero na wiosnę je wykończymy.
Jedyna co przychodzi mi do głowy, to żeby z czasem zmniejszać powierzchnię trawnika i roślinami połączyć to w jakiś sposób. Tak jak napisałaś. Zima przed nami, będę myśleć o tym.
A drzewka, o których pisałam, jak rozumiem, mogę kupować i sadzić.
Napisałaś, że ładne linie Dziękuję
____________________
Joanna ogród w Puszczykowie
malgorzata_s... 13:58, 23 paź 2013


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33765
Pozdrowienia zostawiam. Plan super, będzie pięknie
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
Kamajla 14:38, 23 paź 2013


Dołączył: 18 paź 2013
Posty: 2022
"Nauczyłam się przyglądać ogrodom dookoła, ale przede wszystkim łyknęłam zielonego bakcyla. Nie mam bardzo lotnej wyobraźni ani też artystycznej duszy, ale bardzo chciałam, żeby ten przyszły ogród był M Ó J"

Też zaczynam tak mieć wiem, że droga przede mną przeogromnie długa i ciężka (wszystkiego muszę uczyć się od podstaw), ale już czuję podskórnie tą satysfakcję, która nadejdzie za lat kilka

Bardzo podoba mi się pomysł z miejscem na leżaki.

Pozdrawiam
____________________
Kamila - Ogród, a najlepiej piękny ogród - jak się do tego zabrać?
wietrzyk 18:41, 23 paź 2013


Dołączył: 07 lip 2013
Posty: 1774
Gosiu, tak się dziś zmachałam, że sobie musiałam nad Twoim oczkiem posiedzieć Już mi lepiej
____________________
Joanna ogród w Puszczykowie
asica 18:45, 23 paź 2013


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3832
wietrzyk napisał(a)

Widok może nie nadaje się na obecną porę roku,ale chciałam pokazać efekt moich ubiegłorocznych zmagań

Przejrzałam cały wątek, to zdjęcie, akuratne już na tą porę, oddaje ogrom pracy, a i urok ogrodu. Nieźle się napracowaliście. Popieram zasłonięcie betonowych ogrodzeń, też za nimi nie przepadam.
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
wietrzyk 18:52, 23 paź 2013


Dołączył: 07 lip 2013
Posty: 1774
Rekultywuję nadal glębę, mając nadzieję, że puszczykowska glina zmieni się już wkrótce w ukraiński czarnoziem

Urobiłam glebogryzarką, zagrabiłam i wysiałam gorczycę jako nawóz zielony.

A tu wymieszałam ziemię z trawą koszoną, co ją wykładałam i suszyłam od lata.

Jeszcze magnolię wyprowadziłam na trawnik, bo nijak nie wiedziałam jak ją wkomponować w rabatę:

Na razie poutykałam przy niej cebulki, a w przyszłym roku tak sobie umyśliłam, że piwonie dosadzę
Zdejmowanie darni to jakaś potworna gehenna jest...

Potem to już ciemno było i koniec roboty.
____________________
Joanna ogród w Puszczykowie
wietrzyk 18:57, 23 paź 2013


Dołączył: 07 lip 2013
Posty: 1774
Kamilko i Asiu, wiecie jak się cieszę z Waszych odwiedzin
Napracuje się człowiek jak ten osiołek i zaraz lepiej na sercu jak ktoś zauważy i pochwali
Dookoła mnie same domy z ogrodami, ale tak nie za bardzo jest z kim dzielić pasję.
Fajnie, że jesteście
____________________
Joanna ogród w Puszczykowie
wietrzyk 18:59, 23 paź 2013


Dołączył: 07 lip 2013
Posty: 1774
A dziś, przejeżdżając przez moje miasteczko, taką fotkę zrobiłam:

Że tu niby, każdy dom z ogrodem jest
Ale takich ogrodów jak ogrodowiskowe, to niewiele
____________________
Joanna ogród w Puszczykowie
asica 19:00, 23 paź 2013


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3832
Ja jak latam z aparatem po ogrodzie, to mam wrażenie, że sąsiedzi przez okno jak na wariata patrzą.
Ale latam .
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
wietrzyk 19:10, 23 paź 2013


Dołączył: 07 lip 2013
Posty: 1774
Moi też
Ha, ha, już słyszę te komentarze:
- Patrz, sąsiadka znów trawie robi zdjęcia...
A ja czasami, aż się kładę na trawniku, żeby lepsza fotka wyszła

Krejzolki
____________________
Joanna ogród w Puszczykowie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies