Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w Puszczykowie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w Puszczykowie

Borbetka 06:51, 22 paź 2013


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
No fajnie, nawet kolorowe zdjęcia miałaś. Ja tylko czarno-białe, dopiero jakoś później kolor nastąpił.
____________________
borówcowy wizytowka
Pszczelarnia 11:57, 22 paź 2013


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Wietrzyku, jeszcze o lilakach miałam powiedzieć. Że mam je w naturalnym żywopłoto-rabacie. Jeden chiński jako soliter podkrzesany w trawniku. Z nimi problem jest tylko taki, że od lipca ich liście stają się takie bez wyrazu. Ale uważam, że dla zapachu i koloru majowego ogrodu warto je mieć. U mnie nie przeszkadzają. Zrobię zdjęcie jak to wygląda na rabacie. Mogą być gdzieś w rogu rabaty ładnie prowadzone i cięte.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Gardenarium 12:56, 22 paź 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wklej projekt tutaj, tutaj jest ciągłość Twojego ogrodu, nie ma potrzeby tworzyć nowego w projektowaniu Pozdrawiam i postaram się pomóc
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
wietrzyk 13:47, 22 paź 2013


Dołączył: 07 lip 2013
Posty: 1774
Ok, tak zrobię Danusiu i będzie mi ogromnie miło jeśli spojrzysz krytycznym okiem na moje wizje
____________________
Joanna ogród w Puszczykowie
wietrzyk 13:48, 22 paź 2013


Dołączył: 07 lip 2013
Posty: 1774
Przekopiowane z projektowania:

Drodzy Forumowicze
Zakładam ten nowy wątek w projektowaniu, gdyż mam nadzieję, że może zajrzy tutaj więcej osób niż do mojego ogródka, a bardzo chciałabym prosić Was o pomoc i ocenę mojego pomysłu. Mam nadzieję, że ze strony technicznej nie popełniam błędu, zakładając tutaj wątek mimo, iż mam już swój ogródkowy.
Mam taką nadzieję, że może i Danusia zajrzy i podpowie (a może i zgani ).
Krytyki się nie boję, a powiem nawet, że będę za nią wdzięczna, bo mam nadzieję, że dzięki temu mniej się napracuję, a i efekt będzie lepszy
A więc, pokrótce...
Chciałabym jeszcze tej jesieni posadzić przynajmniej kilka szkieletowych roślin, aby się już zadomowiły, a od wiosny dosadzać mniejsze. Sytuacja obecnie wygląda tak:



nasadzenia obecne:
1 - choiny kanadyjskie 2x
2 - sosna czarna kolumnowa x 1
3 - jałowiec chiński Stricta x 3
4 - katalpa x 1
5 - amonagawa
6 - smaragd x 4
7 - jodła kaukaska x 1
8 - świerk serbski 12x
9 - grujecznik japoński x 3
10 - sosna czarna x 1
11 - jarząb Edulis x 1
Nasadzenia planowane ( na razie zaznaczone ołówkiem na lini rabaty i trawnika, musiałabym trochę trawnika uciąć, żeby drzewa nie właziły na serbki):
- klon jesionolistny Kelly's Gold 2x
- klon Royal Red lub Brandywine (w każdym bądź razie czerwona odmiana) pomiędzy nimi
Dodatkowo chciałabym posadzić buki Purple Fountain 2szt (jeden pomiędzy katalpą, a choiną kanadyjską, a drugi pomiędzy grujecznikiem, a jarząbem), oraz świerk Brewera (pomiędzy kompostownikiem, a katalpą).
Jak wydam taką furę kasy, a to wszystko nie będzie grało to się chyba załamię
Będę bardzo wdzięczna za Wasze rady
____________________
Joanna ogród w Puszczykowie
as226 00:47, 23 paź 2013


Dołączył: 21 wrz 2013
Posty: 1126
Dziękuje Joasiu za odwiedziny, chociaż u mnie nie bardzo jeszcze jest, co oglądać, ale może na wiosnę się to zmieni Piękny masz ogród bardzo mi się podoba i podobają mi się Twoje fale. Tyle czytam, noce zarywam, a jakoś nie trafiłam na Cibie wcześniej, ale dobrze, że już jestem, zaznaczam do obserwowanych. Cały wątek przeczytany
A powiedz mi, o co chodzi z tymi gazetami, bo nie wiem
____________________
pozdrawiam Asia Zaczątek ogrodu
as226 00:50, 23 paź 2013


Dołączył: 21 wrz 2013
Posty: 1126
wietrzyk napisał(a)
W październiku oraz listopadzie ubiegłego roku korzystałam z pogody i posadziłam jeszcze to i owo. A potem nastała zima i przymusowy, zasłużony odpoczynek

powyżej 200szt grabików na żywopłot (w mojej tojce do dziś są ślady na tapicerce
Na ich widok M. zapytał: Takie suche te badyle, będzie coś z tego...?



Aha tym zdjęciem to mnie rozbawiłaś do potęgi
Aaaaa i nie napisałam, że masz PIĘKNY dom.
____________________
pozdrawiam Asia Zaczątek ogrodu
Borbetka 08:21, 23 paź 2013


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Wiesz co? Dla mnie niespotykane jest pytanie M., które zadał po zobaczeniu tego auta. Zazdroszczę, bo ja mam pedanta i wiem, co by mnie spotkało, gdybym tak przyjechała. Biedna ja. Z natury jestem luzacka, ale muszę ten luz trzymać na wodzy czasami i taka mi się tu refleksja nasunęła, że chciałabym żeby mój M. się kiedyś tak zapytał jak Twój . Myślę, że gacie by mi opadły z wrażenia.
____________________
borówcowy wizytowka
wietrzyk 08:21, 23 paź 2013


Dołączył: 07 lip 2013
Posty: 1774
Asiu,
o gazetach napiszę u Ciebie
____________________
Joanna ogród w Puszczykowie
AgnieszkaW 08:41, 23 paź 2013

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Witaj Joasiu, wyrozumialego masz M, bo jakby mój zobaczył tak wyładowany samochód to....Borbetko łączę się w tym względzie z Tobą...
Widzę Joasiu, że działasz na całego. Pozdrawiam
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies