Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moje "Ranczo Akapulko"

Pokaż wątki Pokaż posty

Moje "Ranczo Akapulko"

Joanna___ 21:33, 01 paź 2013

Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 452
Ach,moja babcia też miała taki kredens,biały,stał w kuchni.
____________________
malgorzata_s... 21:36, 01 paź 2013


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33765
Ja taki kredens mam .
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
kachat 13:18, 02 paź 2013


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
A ja taki kredens miałam, miniaturowy z plastiku, dostałam na jakieś 3-4 urodziny

Co do perzu, to nie zazdroszczę Ale po takim wysiłku to na wiosnę truskawki będą smakowały że hoho, lepiej niż wszystkie inne na świecie
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
AkapulkoBial... 22:42, 02 paź 2013


Dołączył: 14 lip 2013
Posty: 185

Środa, 2 października 2013


Grządki

Witajcie pozdrawiam wszystkich , cieszę się że podoba wam się mój nowy nabytek.
Dziś nie miałam czasu na zerkanie na kredens ,bo pojechałam na Ranczo dokończyć kopanie i wybieranie chwastów. Kiedy weszłam na ogród patrzę mojej pięknej sałaty już niema , zżarł ją kret! A kiełbaskę którą zostawiłam w przyczepce zżarły myszy, a zostawiły tylko chlebek, bo prawdopodobnie był beee, chlebek!
–A mówiłam do Hrabiego że mamy gości w przyczepce.
Dziś Hrabia był o suchym pysku, bo mu myszy zjadły obiadek.
No cóż trudno czasem i tak bywa. Ja natomiast , dziś zabrałam się do dalszego formułowania i oczyszczania grządek z chwastów. Od gdz 1.00-szej do 18.00 użyłam wszystkich moich magicznych narzędzi i też ryłam jak ten kret. Powiem wam co zrobiłam do 18.00 aż wstyd się przyznać, że tylko to zrobiłam.. Wczoraj chyba na tym skonczyłam .



Dziś dokończyłam forowanie grządek i zaczęłam wybierać perz z reszty grządek , przez ten czas zrobiłam tylko 2 i 1/2 grządki bo już robiło się ciemno, a ja nie lubię nocą wracać na skuterze do domu. Było troszkę zimno zmarzłam w plecy i kolana. Tam za tą kukurydzą są hołdy obornika po krowach , zastanawiam się co teraz mam zrobić, czy przywieść tego obornika i posypać go na grządkach , czy jeszcze raz kopać i zasypać go ziemią, czy poczekać do wiosny , a wiosną jeszcze raz skopać grządki z tym obornikiem












No cóż , ale co się nie robi by dokończyć swoje dzieło. Ja jednak jutro będę resztę robiła bo dziś nie zdążyłam. kiedy wróciłam do domu już prawie zmrok był.





Trzeba było szybko drzewa nanieść do domu i rozpalać w piecach. Podczas rozpalania w piecu usmażyłam szybko placki z cukini i śmietaną , to był mój dzisiejszy posiłek. Nawet smaczne były ze śmietanką i cukrem.




____________________
Ranczo Akapulko
Joanna___ 21:43, 03 paź 2013

Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 452
Ja robiłam w zeszłym tyg.porządki w szopie,przed zimą i zauważyłam,że myszy wszamały mi wszystkie nasiona.
Czy Hrabia też jedzie tym skuterkiem?
W kwestii obornika jestem ciemna masa Pierwszy raz kupiłam w tym roku i to granulowany ale instrukcja była
____________________
AgataBC 22:23, 03 paź 2013


Dołączył: 26 sty 2013
Posty: 4403






Dużo pracy z tymi grządkami ale efekt jest więc się opłacało Nawet na kawałku widać, że to nie takie proste
Pozdrawiam !

____________________
Agata Wizytówka** ~~~~Ogród pachnący lasem ~~~~~~
malgorzata_s... 22:24, 03 paź 2013


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33765
SUPER ROBOTA.
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
AkapulkoBial... 09:38, 04 paź 2013


Dołączył: 14 lip 2013
Posty: 185

Piątek, 4 października 2013

Malinki

Piękny dzień dzisiaj ostatki ciepłych słonecznych dni. Nerwowo spoglądam na zegarek i za okno. Ochhhh jak dobrze piękna pogoda dzisiaj na dokończenie pracy w ogródku.
Jeszcze ostanie łyczki kawusi i dymki nikotynowe zakłócają mój spokój.
Wczoraj przywieźli sadzonki malinek , nie dużo tylko 10 kupiłam.
Stoją w zlewie i czekają na podróż na działeczkę. Jest 9,30 muszę już się szykować, ubierać Hrabiego w kurteczkę i jechać, jechać do mojego raju.
Wrócę po południu przed zmrokiem pokaże wam co dziś zrobiłam.
Piesek też niecierpliwie nasłuchuje kiedy odejdę od klawiatury komputera i zacznę się szykować do drogi. Pa buźka pozdrawiam wszystkich.
W tym roku będzie szybko sroga zima .Nietoperze już poszły spać. Na wszystkich swietych spadnie snieg.

____________________
Ranczo Akapulko
hanka_andrus 14:45, 04 paź 2013


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Kochana, śniegiem nie strasz, bonie bardzo go lubimy, zwłaszcza o tej porze!
Niechby jeszcze było słoneczko.
Ale skoro nietoperki już zapadły w sen, wierzę,że tak będzie jak mówisz. Mój piesek też nie napasiony, ciągle mu mało, i nawet poszczekuje na mnie, że mu do miski nie daję. Ale nie chcę mu dawać dodatkowej dawki, i tak w zimie wagi nabierze, bo mniej chodzić będziemy.
Miłego dnia na ranczo!
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
hanka_andrus 14:46, 04 paź 2013


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Wyszedł dubelek, dostajesz bonusa
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies