Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Odnowa, regeneracja (wertykulacja, aeracja) trawnika

Pokaż wątki Pokaż posty

Odnowa, regeneracja (wertykulacja, aeracja) trawnika

Sebek 17:18, 29 mar 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
TUMARKER napisał(a)
Dziękuję Danusiu , wszystko ułożyło mi się w głowie . Zaczynam zatem w weekend aerację,potem posypię dobrą ziemią i nasionami, jednocześnie saletrą a potem podlewanie obficie przez 3 dni.
Czy była już mowa po jakim czasie po takich zabiegach można zastosować Bofix?


tutaj jest o tym
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Sebek 17:19, 29 mar 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Gardenarium napisał(a)
Witek był na szkolreniu odnośnie trawników i takie właśnie zalecenia dostaliśmy. Słucham się Witka.

Ważne żeby cokolwiek robić, nie martw się tą kolejnością. Jak dla mnie nie ma różnicy wielkiej czy wtedy czy wtedy, ale w lipcu cokolwiek jest wykluczone, bo trawnik zbrzydnie w środku lata. Kto to wymyślił? Aeracja w lipcu? Niee, nie dopuszczam nawet takiej myśli.



Raz zrobiłem aerację latem - dwa lata temu chyba - trawnik przez dwa tygodnie nie wyglądał zachęcająco
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
TUMARKER 09:10, 30 mar 2012

Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 20
Dzięki Sebek!
____________________
Piotrullo141 11:16, 30 mar 2012

Dołączył: 25 mar 2012
Posty: 67
Witam Was. Mam takie małe pytanie. Bo akurat teraz będę miał już do świąt praktycznie wolne, to koniecznie bym chciał ruszać z trawnikiem, tylko prognozy pogoda na najbliższe dni są po prostu beznadziejne. Jedyne oc mnie pociesza to takie kilkugodzinne przerwy w padaniu, z przejawami słoneczka. I tutaj właśnie jest moje pytanie, czy jest sens brać się teraz w kratkę za wertykulację, czy porobić sobie jakieś inne mniej ważne rzeczy w ogrodzie typu np. okorować krzewy po zimie, a trawnik poczekać jak już będzie bardzo ciepło i sucho . Pytam, ponieważ widzę, że po tych ostatnich deszczach z przed kilku dni wszystko bardzo mocno ruszyło do wzrostu i zaczyna się wszystko mocno zielenić, czyli w sumię gdyby już był nawóz posypany to by była tzw. "poezja". Z drugiej strony ma być śńieg, mrozy ,a po za tym jak pisała Pani Danusia, trzeba poczekać na forsycje, a mama mówiła, że dopiero u nas są pąki. Pozdrwiam i proszę o pomoc, bo chciałbym już dzisiaj od południa coś pogrzebać
____________________
Amatorskie małe co nieco ...Czyli jak chcesz się pośmiać to zapraszam
Pszczelarnia 15:24, 30 mar 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Jeżeli jest duża powierzchnia trawnika, to i tak od razu nie zrobisz wszystkiego, więc będzie na raty. Ale to niczemu nie przeszkadza. Lepiej się wykonuje pielęgnacje trawnika jak jest sucho. Co to znaczy okorować krzewy? Chcesz je pozbawić kory? Czy raczej wyściółkować korą?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Piotrullo141 16:48, 30 mar 2012

Dołączył: 25 mar 2012
Posty: 67
"Okorować krzewy" w slangu prymitywnego, początkującego ogrodnika oznacza uzupełnić korę do okoła krzewów, usunąć opadłe po zimie liście. Od dzisiaj będę mówiła "wyściółkować korą". Powierzchnia nie jest duża. Z 500 m2 więc spokojnie to w jeden dzień zrobię. Dzięki za radę, ale jednak pozostanę przy korowaniu. Właśnie idę Pozdrawiamm
____________________
Amatorskie małe co nieco ...Czyli jak chcesz się pośmiać to zapraszam
Sebek 20:32, 30 mar 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Ja posypałem trawnik nawozem i po dzisiejszym śniegu jak i deszczu zzieleniał - także posyp jutro.

Trawnika mokrego nie grab ani nic z nim nie rób, bo go wyrwiesz - musi być sucho.
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Piotrullo141 08:13, 03 kwi 2012

Dołączył: 25 mar 2012
Posty: 67
Witajcie. Pogoda się do mnie uśmiechnęła, więc dzisiaj kończę aerację i wertykulację trawnika. Wiem, wiem jestem złym uczniem i zgrzeszyłem, ale w końcu wykonałem wertykulację ,a potem jeszcze poprawiłem aeracją, skatowałem trawnik jak nigdy, ale teraz mogę zupełnie szczerze powiedzieć,że mam "wyczesany" trawnik. Teraz planuję jutro posiać nawóz i zamiast podlać mocno działkę, to poleję ją tym roztworem tego śrdoka ROSAHUMUS . Co wy na to? Pozdrawiam

P.S Mimo tego, że robiłem aerację w listopadzie, to z 250 m2 działki, które udało mi się wczoraj wyczesać , zapełniłem suchą trawą jakieś 10 worków 25 litrów . Dziwnie dużo, a mocno je upychałem
____________________
Amatorskie małe co nieco ...Czyli jak chcesz się pośmiać to zapraszam
Gardenarium 20:02, 03 kwi 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
No to po robocie, sucho było? Pokaż zdjęcia, bardzo prosimy, to mobilizuje do pracy w ogrodzie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Piotrullo141 20:11, 03 kwi 2012

Dołączył: 25 mar 2012
Posty: 67
Witam witam Właśnie skończyłem pracę, poprawiałem jeszcze dzisiaj drugą działkę aeratorem i już najgorszą wg mnie robotę związaną z pracami przy trawniku mam za sobą. Jutro wstawię zdjęcia, obiecuję, dzisiaj już ciemno, po za tym jestem nieżywy. Dwa dni od rana do wieczora przy trawniku, rąk nie czuję od tego grabienia. Na dodatek na ostatnim kawałku chyba mi się spalił silnik w aeratorze Jutro tata przywozi nawóz, potem w czwartek ROSAHUMUS, potem podlewanko aczkolwiek ma padać w sobotę i potem tylko czekać i zajmować się innymi pierdołami , podczas gdy trawnik będzie się regenerował. Pozdrawiam bardzo serdecznie

P.S Trochę się boję, że miejscami przesadziłem. W sumie tylko takie jeden dosyć spory kawałek wygląda jakby wpuścił tak ktoś 100 psów i jednego kota Mam nadzieję,że odrośnie.
____________________
Amatorskie małe co nieco ...Czyli jak chcesz się pośmiać to zapraszam
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies