Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Odnowa, regeneracja (wertykulacja, aeracja) trawnika

Pokaż wątki Pokaż posty

Odnowa, regeneracja (wertykulacja, aeracja) trawnika

waldek727 22:56, 10 kwi 2021


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Tak. Dociśnij wałem kompost do gleby uzupełniając ewentualne nierówności. Jaki nawóz dałeś na trawnik i w jakiej ilości?
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
mazilo 23:19, 10 kwi 2021

Dołączył: 20 kwi 2019
Posty: 132
Nawozu nie dawałem, pani Danusi doradzała za 3 tygodnie sypnąć nawóz .
Mam zamiar sypnąć saletrę wapniową Yara Mila Tropicate -2,5 kg ( na 90m2)

Walec mam dość ciężki , myśle ze w granicach 90-120kg , ziemia według badać lekka; jak chodziłem w kolcach na butach to mocno musiałem obciążać nogę aby kolce się wbiły ; czy w związku z tym ponowne użycie walca ( już to robiłem przed wertykulacja ) nie ubije ziemie za bardzo ? Może lepiej udeptć ( wazę około 95kg ) ???
Gardenarium 08:28, 11 kwi 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
mazilo napisał(a)


Całość na końcu podlałem; czy posypany kompost mam raz jeszcze przejechać walcem ?


Ja bym już nic nie wałowała. Podlanie spowoduje że ziemią wciśnie się i tak się uklepie. Nie ma to w każdym razie aż takiego znaczenia.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Bogdan123 15:27, 13 kwi 2021

Dołączył: 13 kwi 2021
Posty: 2
Witam. Mam pytanie. Nie wertykulowałem jeszcze trawnika ponieważ patrząc na pogodę mają być jeszcze przymrozki. Natomiast znajomy powiedział mi, że to błąd, zaglądłem więc na rózne fora i faktycznie chyba zrobiłem źle. Stąd też moje pytanie czy jak się ociepli w przyszłym tygodniu i trochę trawnik przeschnie to wertykulować trawnik czy już odpuścić?
eVka 15:42, 13 kwi 2021


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Bogdan123 napisał(a)
Witam. Mam pytanie. Nie wertykulowałem jeszcze trawnika ponieważ patrząc na pogodę mają być jeszcze przymrozki. Natomiast znajomy powiedział mi, że to błąd, zaglądłem więc na rózne fora i faktycznie chyba zrobiłem źle. Stąd też moje pytanie czy jak się ociepli w przyszłym tygodniu i trochę trawnik przeschnie to wertykulować trawnik czy już odpuścić?

Moim zdaniem możesz spokojnie jeszcze wertykulować trawnik. Nie jest jeszcze za późno.
____________________
Bogdan123 16:42, 13 kwi 2021

Dołączył: 13 kwi 2021
Posty: 2
Wielkie dzięki. Tylko prognoza spędza sen z powiek, bo ma padać przez jeszcze w tym i całym przyszłym tygodniu jeśli wierzyć prognozie. Pozdrawiam
Gardenarium 18:47, 13 kwi 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie ma to znaczenia żadnego, poza tym, że trawnik nie rośnie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Mari007 13:42, 21 kwi 2021

Dołączył: 26 lis 2019
Posty: 12
Witam, mam pytanie, czy w tych suchych miejscach na trawniku odrośnie trawa, czy będzie trzeba wykonać dosiewki?
Trawnik jest zeszłoroczny i w ubiegłym roku był w miarę ładny, niestety zima nie była dla niego łaskawa, do tego aktualne niskie temperatury opóźniają wzrost trawy.




Gardenarium 21:12, 22 kwi 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Skoś nisko jesli się da, wygrab suche, posyp ziemią i przegrab. Dosiewki konieczne.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
mazilo 16:08, 26 kwi 2021

Dołączył: 20 kwi 2019
Posty: 132
czy dosiewka jest konieczna ?
Dodam iż trawnik jest pi wertykulacji i posyłaniu kompostem . Niestety po 2 tyg przegrabiłem raz jeszcze bo w kompoście sporo było małych gałązek które po przegraniu ładnie zebrałem .
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies