Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Odnowa, regeneracja (wertykulacja, aeracja) trawnika

Pokaż wątki Pokaż posty

Odnowa, regeneracja (wertykulacja, aeracja) trawnika

SalatkaMarlen 17:30, 07 kwi 2021

Dołączył: 09 sie 2019
Posty: 21
Już się troszkę pogubiłam. Bo nie wiem jakie podłoże w workach zakupić. Bądź co powinno być w składzie.
Gardenarium 18:26, 07 kwi 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie powinno być w składzie torfu, nie powinno. Powinna być ziemia, próchnica, kompost, ziemia liściowa, ogrodowa itp. - wszystko tylko nie torf. Torf ma włókna które się ciągną i słabo to się wgrabia w trawnik a poza tym nic nie daje trawnikowi, tylko go zadusza.

Podłoże powinno być kruche i łatwo dawać się rozdrobnić. Wpadać pomiędzy źdźbła trawnika. Ja niestety nie jestem wróżką i nie wiem co w sklepach sprzedają pod jakimi nazwami. Tyle tego jest, ja znam jedynie "swój" kompost i swoje sklepy ogrodnicze i co mają.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
SalatkaMarlen 21:25, 07 kwi 2021

Dołączył: 09 sie 2019
Posty: 21
Znalazłam:
Biokompost.
Gardenarium 21:29, 07 kwi 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zastosuj, nie rób kopii ze strony bo to zabronione.
Oraz nie można wklejać zdjęć nie swojego autorstwa z innych stron.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
SalatkaMarlen 21:53, 07 kwi 2021

Dołączył: 09 sie 2019
Posty: 21
Ok. Dziękuję za podpowiedź.
RedBool 09:28, 08 kwi 2021

Dołączył: 07 maj 2020
Posty: 42
Witam.
Czy jest sens robić wertykulacje na jednorocznym trawniku?
Po zimie jest sporo suchej trawy z uwagi na to ze zimową porą usypialismy nasze maluchy w wózku przechadzając się po trawniku efektem czego jest ta sucha trawa.
Pozdrawiam
____________________
Mój kawałek pola
Wiaan 09:47, 08 kwi 2021


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5089
RedBool napisał(a)
Witam.
Czy jest sens robić wertykulacje na jednorocznym trawniku?
Po zimie jest sporo suchej trawy z uwagi na to ze zimową porą usypialismy nasze maluchy w wózku przechadzając się po trawniku efektem czego jest ta sucha trawa.
Pozdrawiam


Ja bym nie robiła, po prostu wygrab suchą trawę. Jak w całości wygląda?
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
RedBool 21:50, 08 kwi 2021

Dołączył: 07 maj 2020
Posty: 42
Wiaan napisał(a)


Ja bym nie robiła, po prostu wygrab suchą trawę. Jak w całości wygląda?


____________________
Mój kawałek pola
waldek727 02:36, 10 kwi 2021


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Jak masz duży teren trawnika, to polecam Ci kupno grabi mechanicznych. W tym roku wyczesz porządnie trawnik, a drugi wał w zestawie posłuży Ci za 2-3 lata do przeprowadzenia wertykulacji.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
mazilo 17:30, 10 kwi 2021

Dołączył: 20 kwi 2019
Posty: 132
Walcem przejechane 3 dni wcześniej , dzisiaj koszenie niżej niż zawsze .
Wertykulacja zrobiona , nie wiem czy dobrze ,ale z 90m2 uzbierałem 2 duże worki trawy .
Wydaje mi się ze wertykulator mógłby być lepszy , ale zawsze coś ( Eliet E401) .
Fotki po wertykulacji


Na całość dałem około 1t kompostu
Teraz „ mój trawniczku , mój malutki , rośnij gesty , zieloniutki



Całość na końcu podlałem; czy posypany kompost mam raz jeszcze przejechać walcem ?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies