Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród pełen słońca

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród pełen słońca

gdzie_idziesz 18:49, 09 paź 2015


Dołączył: 04 wrz 2013
Posty: 262
Witaj Aganiu
Mam nadzieję, że z kolanem już dobrze, rzeczywiście dużo się u Ciebie w tym roku działo.
Ja odwiedziłam tylko (może aż) fantastyczny ogród dendrologiczny na urlopie, ale w tylu miejscach różnych byłam, że nie pamiętam gdzie to było. Chyba na Podlasiu, wstyd nie pamiętać. Ale było to dla nas zaskoczenie, bo tego miejsca na żadnej mapie nie było. W środku lasu, ponad stuletnie okazy różaneczników, różnorodne drzewa.
W tym roku to nawet w żadnym sklepie ogrodniczym nie byłam, dostałam tylko od męża dwie wymarzone trawy, ale mi przez suszę padły(
Tak bywa, co zrobić.
____________________
Natalia słoneczny zakątek
Gardenarium 18:37, 08 mar 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Przyszłam obejrzeć zdjęcia stawu. Napisz proszę gdzie one są
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 10:49, 12 mar 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Byłam - widziałam ogród Mamy
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Wani 12:04, 13 mar 2018


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 579
Gdzie_idziesz przyszłam do Ciebie za komentarzem w innym wątku i tak chcę zostawić ślad po tej wizycie Przeczytałam od początku i oprócz tego że mieszkamy niedaleko siebie łączy nas też serducho do koni, dwójka dzieci i brak czasu na ogrodowe zmagania Dzieci, praca, zwykłe życiowe kuksańce i w efekcie plany rozmijają się z realizacją.. Pozdrawiam cieplutko
____________________
Ania Pod bosymi stopami
Gardenarium 12:58, 27 lis 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
A może odkurzysz watek? Życie ważniejsze, ale to wszak cząstka tego życia?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
gdzie_idziesz 11:46, 11 lut 2019


Dołączył: 04 wrz 2013
Posty: 262
Odkurzam
mam piękne zdjęcia, muszę je jakoś wrzucić.
Niestety mój ogród w tym roku spotkała katastrofa, o tym napisałam w kolejnym wątku.
Wani, dziękuję za miły wpis.
____________________
Natalia słoneczny zakątek
gdzie_idziesz 11:55, 11 lut 2019


Dołączył: 04 wrz 2013
Posty: 262
,
____________________
Natalia słoneczny zakątek
gdzie_idziesz 11:58, 11 lut 2019


Dołączył: 04 wrz 2013
Posty: 262
8
Z przodu domu, po obu stronach wejścia założyłam rabatę różaną.
Po kolumnach również będą się pięły róże.
____________________
Natalia słoneczny zakątek
gdzie_idziesz 12:07, 11 lut 2019


Dołączył: 04 wrz 2013
Posty: 262

Mały taras. Tu spałam latem
____________________
Natalia słoneczny zakątek
gdzie_idziesz 12:27, 11 lut 2019


Dołączył: 04 wrz 2013
Posty: 262
Plany mam duże.
Chciałam wybudować szklarnię, przenieść warzywniak w bardziej dogodne dla niego miejsce, zadaszyć taras, bo przez letnie słońce trudno się z niego korzysta, wybudować oczko wodne.
Przez tę wodę odechciało mi się wszystkiego, wiecie, takie poczucie, że to wszystko nie ma sensu, że szkoda czasu i sił na pracę, której efekt tak łatwo jest zniszczyć.
Tu jest link do mojego drugiego wątku, może mi coś podpowiecie, ja w ogrodnictwie działam intuicyjnie, wiedzę mam niewielką, więc nie wiem co robić https://www.ogrodowisko.pl/watek/9685-ogrod-zalany
Do tego nasi ulubieni sąsiedzi się wyprowadzili, sprzedali dom, na ich miejsce przyszli nowi ludzie, z ogromnym psem. Ten pies totalnie zdemolował naszą siatkę ogrodzeniową - nauczył się przerywać siatkę pazurami, przeskakiwać przez niski u nas płot frontowy. Mamy kilkanaście dziur w siatce, siatka jest do wymiany. Sąsiad już zakupił nową, niestety mój bukszpan został bardzo mocno zniszczony w kilku miejscach przez tego psa, przy próbach przeskakiwania. Bukszpan ma już 10 lat, był ładny, gęsty i wysoki ( wyżej kolan), więc żal mi go bardzo.
Pechowa ta jesień i zima dla mojego ogrodu.
Do tej pory wszystko jakoś się układało, mam nadzieję że i w tym roku uda się coś uratować, może jakoś to się ułoży.
Z przodu, pod okapem domu założyłam rabatę różaną - brzoskwiniowe róże, przetykane kocimiętką, lnem, przed nimi łan przywrotników, bukszpanowe kulki i pnące się po kolumnie herbaciane róże. Będą mi róże zaglądać do domu przez okna i pachnieć nieziemsko
____________________
Natalia słoneczny zakątek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies