Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogród....czyli bardzo wredny kawałek planety;)

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogród....czyli bardzo wredny kawałek planety;)

Emilianoparm... 21:50, 17 maj 2012


Dołączył: 28 wrz 2010
Posty: 824
hanka_andrus napisał(a)
Bzy,,,,właśnie z wazonu poszły precz.Zastąpiły je irysy.Ale patrząc na Twoje......już z daleka czuję zapach,i są chyba ,,dubeltowe'' jak mawiał mój ojciec.,Piszę się na odnóżkę.
Dobrze ,że ojciec przejął pałeczkę i trzyma poziom.Jest ładnie.
Do mnie możesz i bez kluczyka,jak się umówisz.Ale ostatnio zimnica,jak na moje stare kości.
Jak wygląda u mnie możesz zajrzeć na wątek.Prawie się nie zmieniło......Pozdrawiam.
No ja się spodziewałem dubeltowych bo Tata skądś je przytargał i miały być podwójne ale sie okazało że pojedyncze, tylko dość gęste. Jak wygląda u Ciebie to się orientuję bo czasem podglądam co nieco tylko cicho sza bo się wyda
____________________
Mój ogród.....czyli bardzo wredny kawałek planety;)
Emilianoparm... 21:52, 17 maj 2012


Dołączył: 28 wrz 2010
Posty: 824
AgnieszkaBK napisał(a)
Emilu, w październiku tamtego roku trafiłam na ogrodowisko i to właśnie za sprawą Twoich fantastycznych ścieżek i budowli z kamienia. Szukałam czegoś na temat wykorzystania cegieł z rozbiórki budynku i trafiłam do Ciebie. Bardzo mi się spodobało, to co robisz. Oglądałam to kilka razy, oczywiście pokazywałam mojemu M w jaki super sposób łączysz te wszystkie materiały..... dopiero po głębszym wczytaniu zwróciłam uwagę na to że to forum ogrodnicze.... i tak się zaczęła moja przygoda z ogrodowiskiem. Zaczęłam czytać...podziwiać .... no i się wciągnęłam. Bardzo ładnie wygląda teraz Twój ogród. Zmienił się bardzo.... a raczej Ty go zmieniłeś. Bardzo chętnie będę do Ciebie zaglądać..i oglądać ogród nowej odsłonie
Dziękuję za pochwały Chyba nie masz mi za złe, że wciągnąłem Cię w ten "nałóg"?
____________________
Mój ogród.....czyli bardzo wredny kawałek planety;)
hanka_andrus 21:54, 17 maj 2012


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
No to się cieszę z tego ostatniego zdania,miło mi.nawet nie wiesz jak bardzo. Pozdrawiam M.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
hanka_andrus 21:54, 17 maj 2012


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
dubelek
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
popcorn 22:05, 17 maj 2012


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Emilu pali Ci się robota w rękach! Oj jest co pokazywać
Mówisz że wiosna opóźniona a lilie u Ciebie wielgaśne! Zaraz zakwitną!
Pergole fajne, skalne "coś" może zbyt masywne (piwniczke taką ogródkową - popularną na Podlasiu -bym zbudowała z takiego budulca ale rośliny skalne pięknie sobie tam radzą!

pozdrawiam i będę zaglądać (choć Ty nie masz czasu, rzadko bywasz?)
Karolina
____________________
Mój nowy ogródek
AgnieszkaBK 22:06, 17 maj 2012


Dołączył: 24 lis 2011
Posty: 2476
Emilianoparmezano napisał(a)

Emilu, w październiku tamtego roku trafiłam na ogrodowisko i to właśnie za sprawą Twoich fantastycznych ścieżek i budowli z kamienia. Szukałam czegoś na temat wykorzystania cegieł z rozbiórki budynku i trafiłam do Ciebie. Bardzo mi się spodobało, to co robisz. Oglądałam to kilka razy, oczywiście pokazywałam mojemu M w jaki super sposób łączysz te wszystkie materiały..... dopiero po głębszym wczytaniu zwróciłam uwagę na to że to forum ogrodnicze.... i tak się zaczęła moja przygoda z ogrodowiskiem. Zaczęłam czytać...podziwiać .... no i się wciągnęłam. Bardzo ładnie wygląda teraz Twój ogród. Zmienił się bardzo.... a raczej Ty go zmieniłeś. Bardzo chętnie będę do Ciebie zaglądać..i oglądać ogród nowej odsłonie
Dziękuję za pochwały Chyba nie masz mi za złe, że wciągnąłem Cię w ten "nałóg"?

Wręcz przeciwnie.....powinnam być wdzięczna...... poznałam dużo wspaniałych ludzi.... zobaczyłam dużo fantastycznych ogrodów No a nałóg jak każdy nałóg,..... dla uzależnionego jest wspaniały
____________________
Pozdrawiam, Agnieszka ;) Miało być inaczej
eliza3 22:08, 17 maj 2012


Dołączył: 12 kwi 2012
Posty: 7563
Witaj Emilu, kiedy trafiłam na ogrodowisko Twój wątek był jednym z pierwszych który przeczytałam od deski do deski, oczywiście dzieląc się wrażeniami z M (jaki jesteś zdolny i pracowity) podziwiając zapał i samozaparcie w dążeniu do celu. Twoje pomysły z użyciem materiału z odzysku podpatrywałam z dużym zainteresowaniem, ścieżka rewelacyjna Kawał dobrej roboty, a Twój kawałek planety coraz piękniejszy pozdrawiam
____________________
Ela - Kwiatki i rabatki u Elizy
Emilianoparm... 22:14, 17 maj 2012


Dołączył: 28 wrz 2010
Posty: 824
popcarol napisał(a)
Emilu pali Ci się robota w rękach! Oj jest co pokazywać
Mówisz że wiosna opóźniona a lilie u Ciebie wielgaśne! Zaraz zakwitną!
Pergole fajne, skalne "coś" może zbyt masywne (piwniczke taką ogródkową - popularną na Podlasiu -bym zbudowała z takiego budulca ale rośliny skalne pięknie sobie tam radzą!

pozdrawiam i będę zaglądać (choć Ty nie masz czasu, rzadko bywasz?)
Karolina
Masywne wiem, ale tylko takie mi kamienie zostały a ja nie mam zamiaru załatwiać czy kupować jak leży mi tego tyle na podwórku. za tym podwyższeniem kamiennym zwykle stawiamy stolik i krzesła pod gruszą i murek ten miał głównie osłaniać do wiatru w nerki siedzącego na krześle (które to zadanie spełnia) a przy okazji służyć jako dodatkowe miejsce dla roślin.
MI się raz podoba raz nie zależy którym okiem spojrzę jak sie znudzi to go przerzucę za posesję i coś innego sie wymyśli
____________________
Mój ogród.....czyli bardzo wredny kawałek planety;)
Haneczka 23:35, 17 maj 2012


Dołączył: 16 lis 2011
Posty: 125
Witaj Emilu,podobnie,jak AgnieszkaBK szukałam u Ciebie pomysłu na podjazd.Przedtem był beton,który się rozpadł "nieregularnie" i już nigdy więcej żadnych betonów! Zdecydowałam się na kamień z odzysku.Szczeliny wypełnione są tylko piaskiem bez cementu i teraz się boję że to może niedobrze.Pytam dlatego,że masz takie piękne dświadczenia z kamieniem.
____________________
Anna Wielka improwizacja dla wnuka
Emilianoparm... 08:35, 18 maj 2012


Dołączył: 28 wrz 2010
Posty: 824
Haneczka napisał(a)
Witaj Emilu,podobnie,jak AgnieszkaBK szukałam u Ciebie pomysłu na podjazd.Przedtem był beton,który się rozpadł "nieregularnie" i już nigdy więcej żadnych betonów! Zdecydowałam się na kamień z odzysku.Szczeliny wypełnione są tylko piaskiem bez cementu i teraz się boję że to może niedobrze.Pytam dlatego,że masz takie piękne dświadczenia z kamieniem.
W miejscu, gdzie komunikacja nie jest wzmożona ,czyli na podjeździe też, nie ma siły żeby w spoiny nie wchodziła trawa i chwasty. Początkowo będzie ok ale z czasem jak już ruszą to wydłubywanie tego będzie udręką. Nawet na betonie często wyrastają różne różności tylko łatwiej się ich pozbyć. Rozumiem że sporo pracy zostało włożone w podjazd. Najszybciej i najwygodniej byłoby chyba (o ile ma być bez chemii bo zawsze można czymś spryskać) użycie sprężonego powietrza. wzruszyć spoiny czymkolwiek żeby lepiej było je usunąć. Mniej roboty będzie wydmuchując niż wymiatając, tylko trzeba coś do dmuchania załatwić, a następnie wypełnić spoiny na tzw. "suchy beton". Trzeba będzie go trochę powmiatać w spoiny, pougniatać, wdeptać, znowu powmiatać, aż do uzyskania wypełnienia spoin. Gdy będzie ok trzeba spryskiwać wodą.
Oczywiście piasku wybieramy w miarę możliwości jak najwięcej ale nie na tyle żeby kamienie się ruszały, w zależności od grubości użytego materiału.
O suchym betonie nie będę się rozpisywał gdyż info jest w sieci np tu
____________________
Mój ogród.....czyli bardzo wredny kawałek planety;)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies