Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogród....czyli bardzo wredny kawałek planety;)

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogród....czyli bardzo wredny kawałek planety;)

Joanka 21:41, 21 mar 2012


Dołączył: 02 lut 2011
Posty: 9820
Witaj Emilu
Nareszcie!
____________________
Joanna Ogrodowy zawrót głowy, czyli początki przygody mojego życia
Gardenarium 21:42, 21 mar 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Witaj w swoim wątku ciekawym
Ogrodowisko się powiększyło, warto poznać nowych znajomych

Zapraszamy Emilu
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Madzenka 23:32, 03 kwi 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Emila wcięło....
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
malwes 13:15, 02 maj 2012


Dołączył: 25 sie 2011
Posty: 1201
Emil,
Ja również zaniepokoiłam się Twoim zniknięciem - nawet na tle, aby się nareszcie tu wpisać
Bardzo lubię Twój wątek i zaglądam często, ucieszyłam się, że się odezwałeś a tu znów cicho - mam nadzieję, że to jakieś dobre wiatry odciągają Cię od Ogrodowiska.
Jakbyś się jednak "znalazł" to pokaż jak tam wiosna u Ciebie...
____________________
Pozdrawiam Gosia - zapraszam do nowo założonego ogródka tutaj Malwesowy ogródek a dla wytrwałych historia powstawania: Projekt i tworzenie
Beka 21:48, 13 maj 2012


Dołączył: 15 kwi 2012
Posty: 138
Witaj Emilu
Dopiero teraz trafiłam na Twój wątek. Dla Ciebie to już przeszłość a ja jestem na początku jak podejmowałeś różne decyzje i jedna pociągała za sobą następną. Doskonale Cię rozumiem, bo teraz jestem na tym etapie. Jak wykopaliśmy krzaki to odsłoniła się nieładna elewacja podziubdziana przez tych, którzy rok temu wymienali okna więc trzeba było szybko umówić murarzy. Chcemy zorganizować miejsce rekreacyjne w innej części ogrodu więc zapadła decyzja o rozebraniu dotychczasowego i tak dalej. Żal mi tylko, że tak późno zaczęliśmy, bo chciałabym już sadzić rośliny i cieszyć się, że kwitną. Na różaneczniki już w tym roku nie ma szans. Emilu mam pytanie, bo jestem na etapie wybierania materiału na ścieżkę. Czy te płyty pokryte płukanymi kamyczkami u Ciebie się sprawdzają? Jak sobie radzicie z utrzymaniem czystości, odśnieżaniem? Cz ten stopień, który masz przy furtce nie powoduje niekontrolowanych potknięć? Ja też muszę zniwelować różnice w wysokości i zastanawiam się w którym miejscu. Będę wdzięczna za odpowiedź chociaż wiem co to znaczy jak się jest w ferworze prac. A tak wogóle ogromny szacunek dla Twojej pracy. Pozdrawiam
____________________
Ogródek z psem
Emilianoparm... 18:48, 17 maj 2012


Dołączył: 28 wrz 2010
Posty: 824
Witam wszystkich
Lepsze wiatry zawiały toteż i mnie przywiało na ogrodowisko. Na wstępie zwracam się do Beki. Miałem pewne obawy co do tych płyt bo fundusze wymusiły tańszy rodzaj materiału, aczkolwiek od czasu gdy zostały wmontowane nic się z nimi nie dzieje, utrzymanie czystości i odśnieżanie nie różni się niczym od normalnych płyt (czasami tylko jak się gdzieś trafi bardziej wystający kamyczek to leciutko podbije ale bynajmniej nie utrudnia to w żaden sposób procesu odśnieżania). Przyczepność w zimie nawet lepsza niż na równych płytkach. Stopnie mam dwa jeden od ścieżki licząc jest dwukrotnej szerokości płyty plus 2 cegły to ponad 90 cm więc służy za rodzaj spocznika gdzie można stanąć, otworzyć przed sobą furtkę (furka otwierana do wewnątrz działki) i dalej na wejść na kolejny stopień równy z licem muru. Lepiej niż mój opis pokaże to zdjęcie żadnych potknięć, dzięki tak szerokiemu stopniowi mogę spokojnie przedostać się na wjazd przy bramie, jak również podjechać taczką na schody a i z wózkiem dziecięcym nie ma problemu (testowane na razie na wózkach rodziny i znajomych
____________________
Mój ogród.....czyli bardzo wredny kawałek planety;)
jotka 18:54, 17 maj 2012


Dołączył: 22 lis 2010
Posty: 11868
Powiem krótko - miło, że jesteś
____________________
Jola - pamiętajcie o ogrodach ... ogrodoweimpresjejolki +++ zapraszam na balkon +++ wizytówka-ogrodoweimpresjejolki http://www.ogrodowisko.pl/watek/3535-u-jotki-z-kasia-bawarska-plotki[url]
Emilianoparm... 19:04, 17 maj 2012


Dołączył: 28 wrz 2010
Posty: 824
Jako że od niepamiętnych czasów mam okazje nieco w domu poleniuchować, toteż mając na uwadze niektóre użytkowniczki forum zainteresowane losem ogródka, postanowiłem pstryknąć kilka zdjęć.

przy wejściu na ścieżce cegły wyparły kamyczki wtopione w beton (cegły z odzysku zaczęły kruszyć się w procencie w dość znaczący sposób wpływającym na wrażenia estetyczne). Jak zwykle bezkosztowo z materiałów dostępnych w obrębie podwórka powstało drugie wcielenie ścieżki. W mniej suche dni kamyki nie zlewają się z płytami bo są powybierane tylko czerwone proszę nie pytać ile trwało wybieranie tylko czerwonych okazów

pod gruszą zawitały konwalie (na razie nie kwitną bo przesadzone były pod koniec kwietnia) i niezapominajki. oraz liczne cebulowe (narcyzy, szafirki i inne) Plan jest taki żeby niezapominajki się tam rozsiały i dopiero po kwitnieniu przejeżdżać tamtędy kosiarką a cebulowe do tej pory skończą wegetacje (na fotce już skoszone). Dodam jeszcze ilka gatunków i będzie wiosenna łączka pod drzewkiem bo i tak nic tam innego się nie trzyma

Na kratownicach pną się od zeszłego roku wiciokrzewy (z czasem coś dodam ale narazie cała kratownica dla nich) przyrost w tamtym roku myślę że 3 m miał
____________________
Mój ogród.....czyli bardzo wredny kawałek planety;)
hanka_andrus 19:08, 17 maj 2012


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Witaj,sąsiedzie.Co słychać za miedzą?
Oczywiście u mnie furtka zawsze otwarta.......tylko ja nie zawsze jestem......Pozdrawiam
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
justi 19:08, 17 maj 2012


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
Bardzo ładny kawałek planety Mam nadzieję, że już nie taki wredny
____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies