Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogród....czyli bardzo wredny kawałek planety;)

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogród....czyli bardzo wredny kawałek planety;)

Martek 10:43, 18 maj 2012


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
Mówiłam my gadamy Emil robi I zrobił porządek na posesji nawet kwitnie
Pozdrawiam życzę powodzenia w kolejnych wyzwaniach Emil
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
Emilianoparm... 10:51, 18 maj 2012


Dołączył: 28 wrz 2010
Posty: 824
Czas wracać...zostawiam ogródek i kilka fotek z porannego obchodu



tak mi się jakoś skojarzyło (twórczość 30 sekundowa)
____________________
Mój ogród.....czyli bardzo wredny kawałek planety;)
Emilianoparm... 10:53, 18 maj 2012


Dołączył: 28 wrz 2010
Posty: 824
Martek napisał(a)
Mówiłam my gadamy Emil robi I zrobił porządek na posesji nawet kwitnie
Pozdrawiam życzę powodzenia w kolejnych wyzwaniach Emil

kiedyś coś kwitnącego oprócz chwastów musiało się pojawić
____________________
Mój ogród.....czyli bardzo wredny kawałek planety;)
Haneczka 23:50, 19 maj 2012


Dołączył: 16 lis 2011
Posty: 125
Bardzo dziękuję za radę.Sugerowałam się w mojej decyzji tym,że z podjazdem łączy się takie "podwórko".Tylko czysty piasek ,już dwa lata i nic się nie dzieje.Czasami jakieś drobne zielsko,ale do wytrzymania Tak wyglądał podjazd w czasie pracy, dzisiaj lepiej.To znaczy,że dopiero się zacznie.
____________________
Anna Wielka improwizacja dla wnuka
Haneczka 23:57, 19 maj 2012


Dołączył: 16 lis 2011
Posty: 125
Przepraszam,coś skopałam,jeszcze nie umiem cytować.
____________________
Anna Wielka improwizacja dla wnuka
Emilianoparm... 10:15, 20 maj 2012


Dołączył: 28 wrz 2010
Posty: 824
W takim układzie, gdzie chodzi tylko o pasy na koła proces będzie powolny a przy pielęgnacji od czasu do czasu może nie wystąpić. W tym układzie zostawiłbym jak jest
____________________
Mój ogród.....czyli bardzo wredny kawałek planety;)
Haneczka 23:04, 20 maj 2012


Dołączył: 16 lis 2011
Posty: 125
Bardzo dziękuję,spadł mi kamień z serca na palec od nogi.
____________________
Anna Wielka improwizacja dla wnuka
Beka 00:55, 21 maj 2012


Dołączył: 15 kwi 2012
Posty: 138
Emilianoparmezano napisał(a)
Witam wszystkich
Lepsze wiatry zawiały toteż i mnie przywiało na ogrodowisko. Na wstępie zwracam się do Beki. Miałem pewne obawy co do tych płyt bo fundusze wymusiły tańszy rodzaj materiału, aczkolwiek od czasu gdy zostały wmontowane nic się z nimi nie dzieje, utrzymanie czystości i odśnieżanie nie różni się niczym od normalnych płyt (czasami tylko jak się gdzieś trafi bardziej wystający kamyczek to leciutko podbije ale bynajmniej nie utrudnia to w żaden sposób procesu odśnieżania). Przyczepność w zimie nawet lepsza niż na równych płytkach. Stopnie mam dwa jeden od ścieżki licząc jest dwukrotnej szerokości płyty plus 2 cegły to ponad 90 cm więc służy za rodzaj spocznika gdzie można stanąć, otworzyć przed sobą furtkę (furka otwierana do wewnątrz działki) i dalej na wejść na kolejny stopień równy z licem muru. Lepiej niż mój opis pokaże to zdjęcie żadnych potknięć, dzięki tak szerokiemu stopniowi mogę spokojnie przedostać się na wjazd przy bramie, jak również podjechać taczką na schody a i z wózkiem dziecięcym nie ma problemu (testowane na razie na wózkach rodziny i znajomych


Dziękuję baardzo za opis i zdjęcia.
Zachęceni Twoimi doświadczeniami zdecydowaliśmy się na podobne płytki, tylko wierzchnia warstwa jest z drobniejszych kamyczków. Namiawiałam męża, żeby zachować stopień ale on się uparł, że nie będzie bezpiecznie. U nas można to było wyrównać, tylko trzeba było włożyć więcej pracy. W tych kwestiach decyduje on więc się nie upierałam. Dziękuję za pomoc. Przyglądam się Twoim realizacjom z kamienia. Skalniak, jego nietypowy kształt jest super. Podrzucę szwagrowi, bo u mnie niestety nie pasuje. Teraz stawiamy kawałek muru i wykorzystamy cegłę rozbiórkową. Jak będziesz miał wolną chwilę to zapraszam do mojego wątku. W tym tygodniu zaczynamy prace z murem i ścieżką. Chociaż wydaje się, że mamy podobny problem albo pracujemy albo forujemy. Pozdrawiam i życzę owocnych realizacji Beata
____________________
Ogródek z psem
monteverde 01:14, 21 maj 2012


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Witam Emilu, bardzo się cieszę,że w końcu znowu jesteś, uff przeczytałam 10 stron i jestem pod wrażeniem przemian ogrodowych , bardzo ładnie to wszystko wygląda nawet skalniak czy jak piszesz podwyższona rabata, widzę różową skalnicę na niej mam białą gdybyś potrzebował, dla taty pochwały za pergolę, super wyszła, wejście z kamyków majstersztyk no i weranda super, myślę,że już częściej będziesz bywał, pozdrawiam
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Gardenarium 07:10, 22 maj 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Witam po długiej przerwie, wielkie zmiany, gratuluję udanych prac, kancików przede wszystkim, bez nich byłoby nie tak ładnie.

Mak mnie urzekł i ta wróżka doczepiona do serduszki
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies