Gdzie jesteś » Forum » Róże » Choroby róż

Pokaż wątki Pokaż posty

Choroby róż

Grzegorz_C 16:24, 12 maj 2019

Dołączył: 30 maj 2017
Posty: 20
Wierchnia warstwa tak na 2-3cm przykryta jest przekompostowana kora, wywalic to wszystko i dosypac nowej? Roze wsadzone sa w ziemie przeznaczona dla roz, juz nie pamietam jakiej marki.
MalgosiaW 16:50, 12 maj 2019


Dołączył: 20 lip 2018
Posty: 650
Ewa odpowiedziała Super. Moje róże zauważyłam lepiej rosną po otrzymaniu w kwietniu kompostu i obornika (granulowany). No i dałam mączki bazaltowej. Teraz podlałam odrobiną biohumusu. I na razie im starczy. Będę obserwować. Nawozów mineralnych nie potrafię stosować, zawsze się śpieszę i albo dam za dużo albo za mało. Zbyt często poparzyłam takimi nawozami rośliny.
Anda 17:00, 12 maj 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33202
Grzegorz_C napisał(a)
Wierchnia warstwa tak na 2-3cm przykryta jest przekompostowana kora, wywalic to wszystko i dosypac nowej? Roze wsadzone sa w ziemie przeznaczona dla roz, juz nie pamietam jakiej marki.


Jeśli możesz to wymień i dosyp nowej. Również używam ziemi przeznaczonej do róż albo do pomidorów, tylko że beztorfowej

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 17:01, 12 maj 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33202
MalgosiaW napisał(a)
Ewa odpowiedziała Super. Moje róże zauważyłam lepiej rosną po otrzymaniu w kwietniu kompostu i obornika (granulowany). No i dałam mączki bazaltowej. Teraz podlałam odrobiną biohumusu. I na razie im starczy. Będę obserwować. Nawozów mineralnych nie potrafię stosować, zawsze się śpieszę i albo dam za dużo albo za mało. Zbyt często poparzyłam takimi nawozami rośliny.


Ja również wolę nawozy organiczne, ewentualnie organiczno-mineralne
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
ana_bella 14:18, 24 maj 2019

Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 2
Witam serdecznie. Ostatnio coś dzieje się z moimi różami. Wygląda to tak, jakby więdły liście a gałązki się wyginają (wykrzywiają). Co to może być i jak temu zaradzić?
ana_bella 14:23, 24 maj 2019

Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 2
Próbuje dołączyć zdjęcia ale nie widzę żeby się wyświetlały.
MalgosiaW 16:36, 25 maj 2019


Dołączył: 20 lip 2018
Posty: 650
ana_bella napisał(a)
Witam serdecznie. Ostatnio coś dzieje się z moimi różami. Wygląda to tak, jakby więdły liście a gałązki się wyginają (wykrzywiają). Co to może być i jak temu zaradzić?


Wiele nie pomogę. Dla mnie za mało informacji. Zdjęcia? Jakie róże? Gdzie rosną? Czym nawożone?
sierotka 20:34, 25 maj 2019


Dołączył: 01 kwi 2017
Posty: 4071
ana_bella napisał(a)
Próbuje dołączyć zdjęcia ale nie widzę żeby się wyświetlały.


Jak wstawiasz zdjęcie i widzisz je po prawej stronie w okienku kliknij na to zdjęcie wtedy wejdzie w tę ramkę w której piszesz
____________________
spełnione marzenie las brzozowy zapach róż xxx moja wizytówka
Doriss 18:47, 27 maj 2019

Dołączył: 27 maj 2019
Posty: 8
Proszę o pomoc, nasza róża w tym roku wygląda nieciekawie (zdjęcia poniżej) b ędę wdzięczna za pomoc w roszyfrowaniu i pomocy.
Anda 19:08, 27 maj 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33202
Doriss, mieliście jakiś przymrozek? Było coś lane po liściach? Jak wygląda nawożenie tej róży?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies