Gdzie jesteś » Forum » Róże » Choroby róż

Pokaż wątki Pokaż posty

Choroby róż

Doriss 20:10, 27 maj 2019

Dołączył: 27 maj 2019
Posty: 8
Przymrozek był niestety, nie nawozilismy w tym roku. Ładnie liście się rozwijały a tu takie coś... niedaleko tej róży rośnie klonik palmowy i bardzo podobne rzeczy się z nim dzieją. To może być skutek przymrozku?
Anda 21:07, 27 maj 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33202
Tak, taki może być efekt na młodych liściach.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Grzegorz_C 18:32, 14 cze 2019

Dołączył: 30 maj 2017
Posty: 20
Witam po miesiącu
Róży nie nawoziłem od miesiąca (nie usuwałem ziem niestety).
W tej chwili nie wygląda najlepiej, zwłaszcza w w upalne dni, bardzo dużo liści żółknie lub usycha. Patrząc po chorobach w internecie nasuwa mi się wertycylioza albo może przędziorek (ostatnie foto), chociaż opryski przeciw niemu robiłem wcześniej. Jakieś inne sugestie, bo żal mi róż, zwłaszcza, że są w rozkwicie. Jeśli to przędziorki to jaki preparat najlepszy? Obecnie mam Substral Polysect w sprayu

,
Anda 19:16, 14 cze 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33202
Grzegorz, Polysect nie jest dedykowany na przędziorki, więc nie zadziała. Przeczytałam ulotkę, bo nie znam tego środka. Przędziorki to akarycydy, dość specyficzne szkodniki.
Nie stosuj na róże środków w sprayu, są za zimne. Róża doznaje szoku po taki zabiegu.
Na przędziorki dedykowane są np. Agrecol Floramite lub Ortus. Mazan częściej poleca tu Ortusa, więc chyba warto się na niego zdecydować.

Możesz zrobić zdjęcia trochę bardziej z daleka tej róży? Ona jest dość gęsta. Może warto byłoby ją trochę uszczuplić Ona chyba stoi w dość gorącym i nieprzewiewnym miejscu, a suche powietrze ułatwia przędziorkom robotę. Możesz różę co rano pryskać ciepłą wodą. Przędziorki nie lubią wilgoci
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Grzegorz_C 20:07, 14 cze 2019

Dołączył: 30 maj 2017
Posty: 20
Róże na balkonie od strony północno-zachodniej, latem od 14 do 22 słonecznie. Jeśli chodzi o suche powietrze, to własnie teraz przy tej fali upałów liście zaczęły mocno żółknąć. Jutro zakupie ortusa, już sprawdziłem w sklepie. Jeśli chodzi o gęstość to zamysłem jest, żeby one zakryły cala pergolę. Same krzewy mają 3 lata, obecny stan jest 2 lat, po 1 roku zostały ścięte do zera podczas przesadzania.

Widok z daleka na obie
agata19762 21:27, 14 cze 2019


Dołączył: 22 mar 2012
Posty: 12004
Czy to choroba ?
róża red leonardo ... dziwna jest
Mam 3 krzaki na jednym takie dziwne kwiaty

Proszę o pomoc


____________________
Agata **** Moje ukochane miejsce na ziemi **** Czas na zmiany.... **** Wizytówka - Moje ukochane miejsce na ziemi
Mazan 16:44, 17 cze 2019

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Agata19762

Pokaż pędy i liście. Objawy grzyba pleśniowego, ale którego?


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
agata19762 18:29, 17 cze 2019


Dołączył: 22 mar 2012
Posty: 12004
Mazan napisał(a)
Agata19762

Pokaż pędy i liście. Objawy grzyba pleśniowego, ale którego?


Pozdrawiam


Pędy i liście wyglądają dobrze moim zdaniem. Nie widzę nic niepokojącego.
____________________
Agata **** Moje ukochane miejsce na ziemi **** Czas na zmiany.... **** Wizytówka - Moje ukochane miejsce na ziemi
Anda 19:22, 17 cze 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33202
Agato, to raczej wyglada na szkodnika, Frankliniella occidentalis - wciornastek. Jesli roza jest mocno nimi opanowana to pomoga srodki systemiczne na szkodniki roz, np.Calypso (nie wiem, co w PL jest dostepne).

Edit, wszystkie tak uszkodzone kwiaty wytnij i wyrzuc do kosza, nie na kompost.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Kasia_CS 22:36, 21 cze 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
U mnie żółknięcie pąków i ich opadanie lub więdnięcie
Żółty pąk LI (miała np na jednym pędzie około 10 - 15 pąków, z czego ostało się może 5...

tu pakiecik pąków jeszcze zielonych, ale liczę się z tym, że zaraz zżółkną, mają takie czarne punkty na łodyżce pod pąkiem - czy to szkodnik jakiś taką mi robotę odprawia?
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies