Gdzie jesteś » Forum » Róże » Choroby róż

Pokaż wątki Pokaż posty

Choroby róż

Anda 07:16, 22 cze 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33250
Kasiu, ten
https://de.m.wikipedia.org/wiki/Mecorhis_ungarica

albo ten
https://de.m.wikipedia.org/wiki/Erdbeerbl%C3%BCtenstecher

Ten pierwszy specjalizuje się w różach, a drugi we wszystkich różowatych.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Kasia_CS 07:19, 22 cze 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Ewo dwa razy tego samego wkleiłaś Jeszcze nigdy go na żywo nie spotkałam u siebie, muszę drania przydybać, bo jeśli to on, to zniszczył mi dużo pąków..
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Anda 13:39, 22 cze 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33250
Kasia_CS napisał(a)
Ewo dwa razy tego samego wkleiłaś Jeszcze nigdy go na żywo nie spotkałam u siebie, muszę drania przydybać, bo jeśli to on, to zniszczył mi dużo pąków..


Poprawiłam
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
agata19762 18:44, 22 cze 2019


Dołączył: 22 mar 2012
Posty: 12004
Wycięłam dzisiaj wszystkie kwiatki i pąki na leonardzie szkoda mi ...
okazuje się, że w tych kwiatacb są jakby zalążki z nasionami ...
dlaczego tak się dzieje ???
____________________
Agata **** Moje ukochane miejsce na ziemi **** Czas na zmiany.... **** Wizytówka - Moje ukochane miejsce na ziemi
agata19762 18:46, 22 cze 2019


Dołączył: 22 mar 2012
Posty: 12004
Dodatkowo zaczynają na innych różach zasychać i obumierać całe gałązki róż.
Nie ogarniam już tego
____________________
Agata **** Moje ukochane miejsce na ziemi **** Czas na zmiany.... **** Wizytówka - Moje ukochane miejsce na ziemi
Marianna 22:24, 22 cze 2019

Dołączył: 22 cze 2019
Posty: 3
Witam serdecznie. Mam problem z głogownikiem Red Robin(rodzina różowate). Dwa krzewy kupione w kwietniu i wsadzone w ziemie. Najpierw miały mszyce, mimo oprysków, ręcznego ściągania, nadal na pojedynczych listkach pojawiają sie, chociaz jest ich już mało. Dodatkowo liscie mają plamy i zwijają się. Oprócz tego ładnie rośnie, po przycięciu urosło bardzo dużo nowych liści. Prosze o pomoc jak z tym walczyć.
Grzegorz_C 16:01, 21 lip 2019

Dołączył: 30 maj 2017
Posty: 20
Witam kolejny raz, moje róże mają jakiegoś strasznego pecha w tym roku. Tym razem pojawił się czarny nalot na liściach. Co to i jak z tym walczyć? Mszyce?
Anda 18:04, 21 lip 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33250
To przędziorki. Musisz kupić specjalny dla nich przeznaczony środek do walki z akarycydami.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Grzegorz_C 19:19, 21 lip 2019

Dołączył: 30 maj 2017
Posty: 20
Dzięki robiłem oprysk miesiąc temu na przędziorki i zniknęły, tylko wtedy były białe, tym razem czarne i to mnie zmyliło.
Krystianz87 20:11, 09 paź 2019

Dołączył: 09 paź 2019
Posty: 3
Pomóżcie mi bo znikaja liście i nie wiem co robić. Róza posadzona na wiosnę. Znajduje się czarne kropki na liściach. W załaczeniu zdjecia. Dziękuje z góry. Jak to zwalczyć ? Pomocy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies