Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród dla moich synków

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród dla moich synków

Marga 00:05, 07 sie 2015


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 4122
anka_ napisał(a)

U mnie niestety duuużo ponad wszelkie normy.

Jeszcze nie robiłam badania. Dopiero mam taki zamiar i mam nadzieję, że nie będzie tragicznie :/
____________________
Ogród dla moich synków
Filemon24 08:09, 07 sie 2015


Dołączył: 29 maj 2015
Posty: 1914
jakoś tak nie spodobała mi się krytyka moich pomysłów co do stylistyki ogrodu zamknęłam się w sobie i wątek też zamknęłam Nie chcę tworzyć typowo wiejskiego ogrodu ( pomimo że niektórzy stwierdzili że dom jest w takiej stylistyce) nie będzie jakoś nowocześnie bo to również mi nie do końca pasuje. Ogród będzie kwiatowo reprezentacyjny Póki co wymyślam sama wygląd rabat najwyżej będzie źle ale po mojemu. (Mam wątek na innym forum)
Co do annabellek to odradzam będzie ten szpaler się pokładał pomyśl też o hortensji phantom ma duże kwiaty jest sztywna i piękna.
____________________
Karol99 08:14, 07 sie 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Marga napisał(a)

Jeszcze nie robiłam badania. Dopiero mam taki zamiar i mam nadzieję, że nie będzie tragicznie :/


U mnie też mam nadzieję, że będzie ok..
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
sarenka 07:57, 08 sie 2015


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
hej. Wpadam do Ciebie i widzę, ze masz bardzo ładnie

Jestem pod wrażeniem Twojego ogrodu, bo jednak na poczatku nie było za ciekawei, ja niestety nie mam wyobraźni na tyle by móc "zobaczyć" jak to będzie później

To nawadnianie, ta linia kroplująca bardzo mnie zainteresowała. Jak to wygląda teraz u Ciebie? Może jakieś fotki ?
Jak to działa? Na jakiej powierzchni podlewa Ci trawnik? Jakie koszta są tego? Warto w to zainwestować pewnie?

Przeczytałam, że masz eko bordy - jesteś z nich zadowolona? Ja się zastanawiam czy je zamówić czy może kostkę dać na obrzeża, ewentualnie robić kant

____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 08:10, 08 sie 2015


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Czy planujesz u siebie nasadzenia drzew, krzewów owocowych? jakieś warzywniki??
____________________
Magda W samym sloncu
Marga 15:49, 08 sie 2015


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 4122
Witaj Sarenko, dziękuję za miłe słowa.
Ja również nie mam wyobraźni i dlatego projekt ogrodu zleciłam profesjonaliście.
Nawodnienia nie ma , ale powoli się przymierzam, może w przyszłym roku na wiosnę. Projekt zrobiłam sobie w darmowym programie gardenii. Program wszystko Ci rozpisze i nawet koszta policzy. Popytaj tych co juz mają nawodnienie i używają o szczegóły.
Ekobordy będą u mnie oddzielały korę od kamyczków na rabatach. Jako obrzeże trawnika chyba sie nie nadają, bo by kosiarka zaczepiała. Trawnik będzie miał kancik
Warzywnik planuję w skrzyniach z boku domu. Na sad mam inne miejsce
____________________
Ogród dla moich synków
AnnaCh 15:58, 08 sie 2015


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Warzywnik w skrzyniach polecam bardzo wszystkim
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Marga 16:06, 08 sie 2015


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 4122
Karol99 napisał(a)


U mnie też mam nadzieję, że będzie ok..

Jak już rozprowadzisz nawodnienie to wpadnę do Ciebie po instrukcje
____________________
Ogród dla moich synków
Marga 16:09, 08 sie 2015


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 4122
AnnaCh napisał(a)
Warzywnik w skrzyniach polecam bardzo wszystkim

Aniu, Twojego Ci szczerze zazdroszczę, jak i umiejętności ogrodniczych
Posiałam sałatę i rzodkiewkę na balkonie, ale nic z tego nie wyszło.
____________________
Ogród dla moich synków
Marga 16:37, 08 sie 2015


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 4122
Filemon24 napisał(a)
jakoś tak nie spodobała mi się krytyka moich pomysłów co do stylistyki ogrodu zamknęłam się w sobie i wątek też zamknęłam Nie chcę tworzyć typowo wiejskiego ogrodu ( pomimo że niektórzy stwierdzili że dom jest w takiej stylistyce) nie będzie jakoś nowocześnie bo to również mi nie do końca pasuje. Ogród będzie kwiatowo reprezentacyjny Póki co wymyślam sama wygląd rabat najwyżej będzie źle ale po mojemu. (Mam wątek na innym forum)
Co do annabellek to odradzam będzie ten szpaler się pokładał pomyśl też o hortensji phantom ma duże kwiaty jest sztywna i piękna.

Oj, to przykre że się tak czułaś i bardzo ciekawego wątku też szkoda. Może kiedyś znowu założysz nowy zeby się nam pochwalić co już osiągnęłaś Krytyką innych nie przejmuj się. Wiadomo, ze i tak zrobisz jak będziesz chciała, bo to Twój ogród.
Jeszcze jeden głos na NIE dla Anabellek, dzięki za opinię. Pomyślę też o Phantom
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam ponownie
____________________
Ogród dla moich synków
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies