Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Kolorowy ogród do kapitalnego remontu

Pokaż wątki Pokaż posty

Kolorowy ogród do kapitalnego remontu

Gocha 09:36, 23 maj 2019


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 5372
Bogdzia napisał(a)
Warzywnik podziwiam bez końca ale równiez dorodne kępy jeżówek bo u mnie odmianowe wogóle zimy nie przeżywaja.


Bogdzia warzywnik w tym roku w końcu i mnie się podoba ale za dużo deszczu dla niego i nie można pracować w nim zupełnie. Wczoraj poszłam na chwilę zobaczyć co tam słychać i się przeraziłam. Slimaków zatrzęsienie. Cała sałata zjedzona- te młode flance dopiero posadzone. Szpinak i rukolę też wpierniczają. Nie lubię ich nawet bardzo. A co do jeżówek to nie mam pojęcia ale chyba im u mnie jest dobrze bo odmianowe już 5 rok u mnie rosną i wszystkie są i się rozrastają ładnie tylko jakoś nieczasowa jestem żeby je podzielić i porozsadzać.A szkoda. Buziaki
____________________
Małgosia - Kolorowy ogród do kapitalnegto remontu
Gocha 09:43, 23 maj 2019


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 5372
Margarete napisał(a)
Eh te twoje jeżówki...cudne są... pamiętam je z ubiegłorocznego spotkania u was.U mnie tak jak u Bogdzi z roku na rok przeżywają tylko te zwykłe a odmianowe dla urozmaicenia rabat kupuję co roku i po zimie szlag je trafia.
Ta fotka z Jurkiem wspartym po robocie o ścianę słomy jest super - oddaje świetnie jego kondycję i nastrój po wykonanej pracy ....i skalę tych waszych wysiłków
A pomysł z wzniesioną rabatą w ramce z siatki jest super - efektowny i skuteczny.
Host też masz sporo. Ja mam u siebie teraz- dzięki Monice i Nikicie chyba z 18 odmian - dziś liczyłam ;+)


Małgosiu ja się bardzo cieszę że jeżówki lubią mój ogród ale ja zawsze myślałam że one są wszędzie bezproblemowe. A wynika z tego że ja powinnam się czuć wyróżniona. Widocznie moja ziemia im pasuje.
Jurek chyba już nie ma siły spełniać moje zachcianki ogrodowe a teraz szczególnie warzywnikowe. W ten dzień faktycznie dużo zrobił i po prostu chciał trochę odsapnąć.
Sama nie wiem jak będzie wytrzymała taka grządka ale wydaje mi się że lepiej zrobić tak prowizorycznie wzniesioną niż w tej glinie kopać bo tu chociaż dużo kompostu jest nasypane i trzyma się w ryzach taka grządka i jest przejrzyściej.
W sumie wyszło że tych host mam nawet sporo ale powinnam je dzielić a oczywiście straszny niedoczas. Buziaki
____________________
Małgosia - Kolorowy ogród do kapitalnegto remontu
Gocha 09:49, 23 maj 2019


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 5372
Nikita napisał(a)
Gosiu, warzywnik rewelacja, a kwitnące azalie cudnej urody.
Ta hosta to chyba COLOR FESTIVAL. Czy ona rośnie u ciebie w cieniu?
Moja Color Festival nie obudziła się jeszcze po zimie…chyba coś ją zżarło!
Pozostałe hosty wydaje mi się, że mam.


Magda mnie się wydaje że to nie jest na pewno ta Color Festival bo ona ma środek taki jasnozielony a nie biały. Zupełnie inne kolorki ma . Ale oczywiście jeżeli chcesz to mogę Ci ją przesłać żaden problem. Ona u mnie rosnie w miejscu raczej słonecznym. Ja mam niby duży ogród ale miejsc zacienionych mam stosunkowo niewiele.
U mnie po zimie w jednym miejscu też zeżarte wszystkie hosty- sadziłam w tamtym roku kilka kęp dostanej zielonej hosty i nic mi nie wychodzi w tamtym miejscu a była podzielona bardzo duża kępa i tam w kilku miejscach posadzona.
Buziaki
____________________
Małgosia - Kolorowy ogród do kapitalnegto remontu
makadamia 10:15, 23 maj 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Małgosiu, ja zupełnie nie warzywnikowa, ale jak patrzę na Twój, to aż nabieram ochoty, żeby jednak u siebie...

Kwiaty Ci pięknie rosną. Dopiero porównując swój ogród z innymi widzę, jaka u mnie marna ziemia - wszystko dużo mniej zaawansowane niż u innych. Ehh, te piaseczki...
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
AnnaMS 11:28, 23 maj 2019


Dołączył: 04 gru 2017
Posty: 2103
Witaj Gosiu ale masz sporo host, super zaproś do towarzystwa paprocie
Tam przy wjeździe masz trzy drzewka bordowe, to są buki ? Jak byłam u Ciebie na spotkaniu to ich nie widziałam ... może były jeszcze małe albo sadziłaś je później albo ślepa byłam
____________________
Zielony zakątek z Antonówką
Ewa777 10:15, 24 maj 2019


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18513
Gosiu - cudownie, cudownie, cudownie
Począwszy od warzywnika i wszystkich nowych pomysłów na warzywka, po azalie, bzy i orliki
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Milka 04:57, 30 maj 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Gosia, i mnie warzywnik zachwyca, u każdego je podziwiam, bo sama na razie nie mam. Cały ogród dorodnie wygląda, wjazd na posesję zachęca do zwiedzania ogrodu, jest pięknie, widać efekty włożonej pracy, a irysów masz całą moc, przepiękne, buziaki
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Agania 14:11, 30 maj 2019


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Przeleciałam po Twoim ogrodzie i powiem, że część warzywnikowa i część ogrodowa bardzo ładnie się prezentują, a azalie pięknie Ci kwitną, widać dobrze im u Ciebie

Imponujące masz hostowisko
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
anabuko1 07:50, 31 maj 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23577
Gocha napisał(a)
A tu wstawiam moje hosty dla Nikity. Ja oczywiście znam tylko jedną nazwę tej biało zielonej najjaśniejszej a właściwie teraz zapomniałam i musiałabym szukać w necie.

Ja typuje na 1.hosta wide brim lub brim cup
2.falista Undulata
#. Oriana lub babkolistna
4, nie wiem
5.falista Univittata

Inne tez ładne hosty juz masz.
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
anabuko1 07:52, 31 maj 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23577
Gocha napisał(a)

Warzywnik na medal masz zrobiony Gosiu!!suuper!!
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies