Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród pod lasem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród pod lasem

Gosiek33 06:11, 22 sie 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Mary kolorwe pędy ma tylko okresowo. O ile pamiętam to wiosną zachwyca pędami, zimą go nie widziałam. I pędy ma raczej pomarańczowo wybarwione niż czerwone. Ale u Izy inaczej wygląda, a u Kwartecika inaczej
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
mrokasia 08:14, 22 sie 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
To chyba zależy od stanowiska i ilości słońca. Mój sadzony jesienią zeszłego roku na stanowisku słonecznym całą zimę miał różowo,-czerwonawe pędy, zdecydowanie z przewagą różu. Teraz też ma różowawo-czerwpne pędy choć nie tak jaskrawe. Podobnie wygląda u Kwartecika na słońcu. U Izy w cieniu zdecydowanie zielenieją mu pędy ale i liście - mój i Kwartecika mają pomarańczowe liście.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
inka74 08:47, 22 sie 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15017
U mnie Sangokaku to tegoroczny zakup na miejscu cienistym. Pędy i liście ma obecnie zielone. Jak kupowałam na wiosnę to były jeszcze różowawe.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Gosiek33 08:56, 22 sie 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
inka74 napisał(a)
U mnie Sangokaku to tegoroczny zakup na miejscu cienistym. Pędy i liście ma obecnie zielone. Jak kupowałam na wiosnę to były jeszcze różowawe.



U mnie też w półcieniu, powinnam go przesadzić
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Kasya 09:21, 22 sie 2020


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41860
W taki upał to te zdjecia to chwila wytchnienia
Tak pieknie i soczyście
Ja ledwo żyje
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
mrokasia 09:48, 22 sie 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Gosiek33 napisał(a)



U mnie też w półcieniu, powinnam go przesadzić

Ja swojego przesadzałam w półcień. Przypalało mu listki choć jest też możliwość, że były to uszkodzenia po majowych przymrozkach.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
UrsaMaior 10:14, 22 sie 2020


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8197
U Anki na słońcu faktycznie jest jaskrawszy, z kolei u mnie rośnie jak burza, a u Anki stoi w miejscu. Tyle, że to raczej nie przez słońce, a przez glebę. Ogólnie po zadomowieniu się spokojnie sprawdza się na słonecznym, jeśli będzie miał wilgoć.
____________________
ogród pod lasem
TAR 17:18, 22 sie 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7292
mrokasia napisał(a)
To chyba zależy od stanowiska i ilości słońca. Mój sadzony jesienią zeszłego roku na stanowisku słonecznym całą zimę miał różowo,-czerwonawe pędy, zdecydowanie z przewagą różu. Teraz też ma różowawo-czerwpne pędy choć nie tak jaskrawe. Podobnie wygląda u Kwartecika na słońcu. U Izy w cieniu zdecydowanie zielenieją mu pędy ale i liście - mój i Kwartecika mają pomarańczowe liście.


u mnie podobnie jak u Ciebie i Kwartecika, nie jest zielony a pomaranczowy z przypaleniami Z czasem jak drzewa urosna bedzie mial wiecej cienia.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
eVka 18:42, 22 sie 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
UrsaMaior napisał(a)
Anula popstrykała, ale zanim wrzuci swoje, to mam parę widoczków z obchodu





Odpadłam przy tej focie! W sumie szukałam inspiracji dla mojej wjazdowej, bo za duży misz masz tak zrobiłam. Hakone mam pod dostatkiem do dzielenia, wprawdzie All Gold ale chyba da radę pod koronami brzózek. Obsądzę je nimi i będzie pięknie no i oczywiście ta misa z wodą
Dzięki!
____________________
Mary 20:09, 22 sie 2020


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Dzięki Dziewczyny za informacje o Sango Kaku.
Miałam wątpliwości czy to co kupiłam to faktycznie ten klon, bo pędy nie są tak czerwone jak na zdjęciach, które widziałam w internecie.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies