Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród pod lasem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród pod lasem

Toszka 13:21, 20 wrz 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Możesz je do ziemi przesadzić i w doniczkach zostawić. Wsio-rawno Łatwość przesadzenia nie eliminuje gruntu do zimowania. Byle ich nie zdeptać...kruszynek

Mam bratkową rodzinę już chyba ośmiopokoleniową -te mutacje koloru bywają zabawne. Miałam jeden rok wysyp śnieżnobiałych z kanarkowym oczkiem. Był rok "inwazji" bordowych, potem były fiolety, w tym roku sypnęło się kilka biało-bordowych, w smugi bordowe...te nie ładne, bo jak upaprane błotkiem
Pomarańczowe raczej trzymają kolor, ale zdarzają się osobniki od sasa - niebiesko-żółte.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Tess 13:34, 20 wrz 2017


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
jolanka napisał(a)
Pamiętaj, ze zurawki się rozrastają

A Ty masz cieniste miejsca w ogrodzie, Jolu? Myślałam, że nie, to Ci nie proponowałam. Jakby co - przyjeżdzaj. Ja nie zawożę. Muszę sobie w stopkę dopisac, że nie tylko nie wysyłam, ale i nie zawożę

Bo nie wiem, czy Iza już Wam opowiadała, jak do niej jechałam. Ha, ha.
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Tess 13:36, 20 wrz 2017


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Super na tle ciemnej zieleni cisów to wygląda.
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Toszka 13:50, 20 wrz 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Tess napisał(a)

A Ty masz cieniste miejsca w ogrodzie, Jolu? Myślałam, że nie, to Ci nie proponowałam. Jakby co - przyjeżdzaj. Ja nie zawożę. Muszę sobie w stopkę dopisac, że nie tylko nie wysyłam, ale i nie zawożę

Bo nie wiem, czy Iza już Wam opowiadała, jak do niej jechałam. Ha, ha.


A co? też krzyczałaś, że już więcej nie przyjedziesz dopóki drogi nie zbudują?
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Brzozowadzie... 13:59, 20 wrz 2017


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Ursa, podpowiedz mi, proszę, masz jakąś ładną jasnofioletową/różową azalię japońską, co liści nie gubi? I żeby ją było widać zza silverów I żeby się kolorystycznie nie gryzła z Rodkiem Grandiflorum? Masz jakąś sprawdzoną??
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
kwartet 13:59, 20 wrz 2017

Dołączył: 06 lis 2014
Posty: 882
Moja sąsiadka właśnie w zeszłym tygodniu pikowała siewki bratków z ogródka do przed ogródka i mnie obdarowała ,ale tak jak Toszka mówi nie brała odpowiedzialności za kolorek
Toszko kiedy podwoje otwarte tobym zajechała
UrsaMaior 14:13, 20 wrz 2017


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8197
Toszka napisał(a)
Możesz je do ziemi przesadzić i w doniczkach zostawić. Wsio-rawno Łatwość przesadzenia nie eliminuje gruntu do zimowania. Byle ich nie zdeptać...kruszynek

Mam bratkową rodzinę już chyba ośmiopokoleniową -te mutacje koloru bywają zabawne. Miałam jeden rok wysyp śnieżnobiałych z kanarkowym oczkiem. Był rok "inwazji" bordowych, potem były fiolety, w tym roku sypnęło się kilka biało-bordowych, w smugi bordowe...te nie ładne, bo jak upaprane błotkiem
Pomarańczowe raczej trzymają kolor, ale zdarzają się osobniki od sasa - niebiesko-żółte.


Wsadzę do ziemi w tych mini-doniczkach i opłotkuję na wszelki wypadek. Potem zobaczę co z nich wyrosło i przesadzę w docelowe miejsca.
Cyrk z tymi bratkami, mam nadzieję, że u mnie jednak te czarne okażą się czarne.

Tess napisał(a)

A Ty masz cieniste miejsca w ogrodzie, Jolu? Myślałam, że nie, to Ci nie proponowałam. Jakby co - przyjeżdzaj. Ja nie zawożę. Muszę sobie w stopkę dopisac, że nie tylko nie wysyłam, ale i nie zawożę

Bo nie wiem, czy Iza już Wam opowiadała, jak do niej jechałam. Ha, ha.


Nic nie mówiłam Ważne, że dojechałaś prawie tam gdzie trzeba

Tess napisał(a)
Super na tle ciemnej zieleni cisów to wygląda.


No, bardzo mi się podoba. Żeby tylko ciemierniki to miejsce polubiły...

Brzozowadziewczyna napisał(a)
Ursa, podpowiedz mi, proszę, masz jakąś ładną jasnofioletową/różową azalię japońską, co liści nie gubi? I żeby ją było widać zza silverów I żeby się kolorystycznie nie gryzła z Rodkiem Grandiflorum? Masz jakąś sprawdzoną??


A i owszem Odmiana Thekla, cudny kolor lila, i podobna Königstein. Thekla jak dla mnie lepsza, silniej rośnie.

kwartet napisał(a)
Moja sąsiadka właśnie w zeszłym tygodniu pikowała siewki bratków z ogródka do przed ogródka i mnie obdarowała ,ale tak jak Toszka mówi nie brała odpowiedzialności za kolorek
Toszko kiedy podwoje otwarte tobym zajechała


Ciekawe co u Ciebie będzie. Fiolety i pomarańcze pewnie by Cię ucieszyły, co?
____________________
ogród pod lasem
Brzozowadzie... 14:35, 20 wrz 2017


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Dzięki wielkie, nie ma to jak życzliwe i kompetentne Ogrodniczki!!!
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
anka_ 14:48, 20 wrz 2017


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Tess napisał(a)
Bo nie wiem, czy Iza już Wam opowiadała, jak do niej jechałam. Ha, ha.
Ja ostatni odcinek jechałam z telefonem w ręku i Iza robiła za nawigację...(ta w telefonie niestety odmówiła współpracy) No.. ciut ciężko trafić jak pierwszy raz się jedzie...
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
UrsaMaior 14:58, 20 wrz 2017


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8197
Brzozowadziewczyna napisał(a)
Dzięki wielkie, nie ma to jak życzliwe i kompetentne Ogrodniczki!!!


Pierwszy raz mnie ktoś do kompetentnych zaliczył Toszka będzie miała ubaw

anka_ napisał(a)
Ja ostatni odcinek jechałam z telefonem w ręku i Iza robiła za nawigację...(ta w telefonie niestety odmówiła współpracy) No.. ciut ciężko trafić jak pierwszy raz się jedzie...


No, Tess mniej więcej na tym etapie się zatrzymała i oznajmiła, że nie jedzie dalej
____________________
ogród pod lasem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies