Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród pod lasem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród pod lasem

Kasia_CS 09:46, 04 kwi 2020


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Dzięki Iza No właśnie chyba mi bardziej na superbe wyglądają te młode.. zobaczymy co ta moja pokaże - dobrze, że mam Twoje fotki
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
galgAsia 18:35, 04 kwi 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Iza, wstawiłam cukiereczka...
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Magara 22:22, 04 kwi 2020


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6638
Iza, Ty mi się z jarzmiankami kojarzysz
Powiedz, czy one po zimie powinny "jakoś" wyglądać???
Szukam ich tam gdzie wydaje mi się, że sadziłam, sześć sztuk miałam, nie takie mikrusie znowu i widzę wielkie nic Nie wiem czy one tak mają, czy coś zeżarło czy zadeptałam bo mi się miejsca pomyliły???

I rzutem na taśmę drugie pytanie do wszystkich chętnych do odpowiedzi czym podsadzić magnolię???
Że one płytko się korzenią to już wiem, wiem też, że wybór mocno ograniczony, a pomysłu nie mam
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
mrokasia 22:27, 04 kwi 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18004
Magara napisał(a)


I rzutem na taśmę drugie pytanie do wszystkich chętnych do odpowiedzi czym podsadzić magnolię???
Że one płytko się korzenią to już wiem, wiem też, że wybór mocno ograniczony, a pomysłu nie mam


Właśnie, też poproszę o podpowiedzi .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
UrsaMaior 22:29, 04 kwi 2020


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8222
Jarzmianki są po prostu suche, po ścięciu za wiele nie widać... Poczekaj jeszcze. U niektórych jarzmianki nie rosną, np. u Kwarteta. Ona ma glinę i mokro. Na moim piachu z kolei szaleją. U Ciebie jaka jest gleba?

Wokół mojej największej magnolii mam hakone. Są na tyle rozłożyste, że sporo powierzchni wokół pnia zasłaniają.
____________________
ogród pod lasem
TAR 22:33, 04 kwi 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7327
tez czekam by moje jarzmianki sie pokazaly, musze je przesadzic na lzejsza ziemie w takim razie, u mnie tam gdzie siedza to żyzna i dosc ciezka gleba, jakos rosna. ale mam tez w ogrodzie kawalki gdzie prawie sam piach.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
galgAsia 22:36, 04 kwi 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
U mnie jarzmianki już wyłażą
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
UrsaMaior 22:38, 04 kwi 2020


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8222
Jarzmianki nie lubią mieć za dobrze
____________________
ogród pod lasem
Magara 23:17, 04 kwi 2020


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6638
UrsaMaior napisał(a)
Jarzmianki są po prostu suche, po ścięciu za wiele nie widać... Poczekaj jeszcze. U niektórych jarzmianki nie rosną, np. u Kwarteta. Ona ma glinę i mokro. Na moim piachu z kolei szaleją. U Ciebie jaka jest gleba?

Wokół mojej największej magnolii mam hakone. Są na tyle rozłożyste, że sporo powierzchni wokół pnia zasłaniają.

No w mordę, albo omamy miałam albo nie wiem co, ale wydawało mi się w styczniu/lutym, że coś zielonego te jarzmianki miały - możliwe to czy je z czymś musiałam pomylić???
Czekać będę, suchego nic tam nie widzę, ale ja faktycznie mam glinę więc mogę nie doczekać Choć ta moja glina wzbogacona niby w tzw. "czarnoziem" a do tego jak sadzę to też dogadzam... Jak nie wylezą małpy, to będzie wielkie "buuuu"
Iza, hakone pod magnolią - no tu pełne zaskoczenie
A pod tymi mniejszymi to co masz Chomiczku?
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Anda 09:28, 05 kwi 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33450
Magara, też mam Jarzmianki, na glinie i powoli się pokazują. Być może wolą niezbyt zasadowe pH. Moje będę obserwować pod tym względem i ewentualnie podsypywać im kawę
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies