Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Iwony

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Iwony

Iwk4 11:07, 02 lip 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Nallar napisał(a)
Wiem, że to trudny dla Ciebie czas. Przechodziłam przez to samo. U Ciebie lipiec u mnie wigilia.
Napiszę, tylko że masz śliczny ogród, metamorfozy bomba.
Dziękuję za odwiedzinki.

Dziękuję Ewo za odwiedzinki i za wsparcie.
Dziękuję za pochwałę ogródka, choć wczoraj ręce mi opadły.
Wszędzie pada,u mnie nic. Sucho, piaszczysto, jak na pustyni. Trawa usycha nawet podlewana. I nawet, gdybym chciała dopilnować całego terenu i zagospodarować jako ogród, ciągle bym musiała lać wodę, a efekt jak w durszlaku. Dlatego postanowiłam stopniowo, powoli, rabatka po rabatce. Reszta musi poczekać na poprawienie struktury gleby, dodanie lepszej ziemi. Wczoraj mój M pomarzył sobie, że gdyby miał trochę kasy, to system nawadniający przydałby się naszemu ogródkowi.
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 11:13, 02 lip 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Kamajla napisał(a)
Iwonka, trzymaj się... Zrobisz dla mamy piękną rabatkę i zrobi Ci się lepiej

Ja jak byłam mała, to sobie myślałam, że rodzice dali mi imię takie dla dziecka i co to bedzie jak będę dorosła. A teraz wiele osób mówi do mnie Pani Kamilko (tu mówię głównie o pracy) i jest to bardzo miłe. Tak jakoś młodo się wtedy czuję

Cześć Kamilko, dzieciaki mają cudownie proste rozumowanie. I fajne jest to, że pozostają nam wspomnienia z dzieciństwa. Przez całe życie możemy być po trochu dziećmi. Ty jesteś jeszcze młodziutka (nie obraź się) i czuj się tak młodo baaardzo długo.


Iwonka, widziałam u Any pytanie o trawnik. Z tego co wyczytałam w Danusi artykułach to jesienią zrobić wertykulację, dać nawóz jesienny. Teraz masz dużo czasu to poczytaj

http://www.ogrodowisko.pl/watek/366-odnowa-regeneracja-wertykulacja-aeracja-trawnika

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/291-latwe-ogrodnictwo-jak-zrobic-wertykulacje-trawnika

Kamilko, bardzo dziękuję za linki, poczytam w wolnym czasie, dokształcanie w tej dziedzinie jest mi bardzo potrzebne
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 11:14, 02 lip 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Donia72 napisał(a)
Pozdrawiam Iwonko

Doniu, też Cię pozdrawiam. Cieszę się, że zaglądasz. Ja też u Ciebie jestem codziennie.
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 11:21, 02 lip 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
makkasia napisał(a)
Iwonko zmiany mi się baaardzo podobają a przede wszystkim, masz jeszcze więcej miejsca na dalsze szaleństwa. Oczywiście czekam na Twoje typy róż
Ja Chopina mam drugi sezon (w tym czasie był 3 razy przesadzany ) i dla mnie jest różą piękną i jak na razie bezproblemową "Wielkie kwiaty
I jeszcze: życzę Ci pięknych, radosnych i zdrowych wakacji!!!!
ściskam

Witam Kasiu u mnie,
po tobie pisał Robaczek i uświadomił mi, że Chopina w tym miejscu nie posadzę, bo to wysoka róża, a ja potrzebuję coś niższego. Wczoraj weszłam na stronę rosarium i wybór jest taki duży, że zgubiłam się w gąszczu ... na dodatek pół nocy śniły mi się róże na rabatce biało - różowe (tak, jak u ciebie). A ja planowałam biało - żółte lub kremowe. Muszę się trzymać koloru, bo inaczej znowu będzie misz-masz i moje przesadzanie szlag trafi. Najpierw zrobię tę rabatkę, potem następną.
Chopin mi się podoba, ale muszę go przemycić w inne miejsce.
Dziękuję za pochwały, ale daleka droga przede mną.
Ściskam Cię mocno. Zaglądam często do Ciebie - mimo, że jesteś niezadowolona, masz pięknie. Myślę, że po prostu Ci się opatrzyło, stąd chęci zmian. Pozdrawiam serdecznie.
____________________
Ogródek Iwony II
Nallar 11:23, 02 lip 2014


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
Iwk4 napisał(a)

Dziękuję Ewo za odwiedzinki i za wsparcie.
Dziękuję za pochwałę ogródka, choć wczoraj ręce mi opadły.
Wszędzie pada,u mnie nic. Sucho, piaszczysto, jak na pustyni. Trawa usycha nawet podlewana. I nawet, gdybym chciała dopilnować całego terenu i zagospodarować jako ogród, ciągle bym musiała lać wodę, a efekt jak w durszlaku. Dlatego postanowiłam stopniowo, powoli, rabatka po rabatce. Reszta musi poczekać na poprawienie struktury gleby, dodanie lepszej ziemi. Wczoraj mój M pomarzył sobie, że gdyby miał trochę kasy, to system nawadniający przydałby się naszemu ogródkowi.


Ja do dziś nie mam nawodnień, ale wpadłam na pomysł, który ułatwił mi pracę. Wykorzystałam stare węże ogrodowe, podziurawiłam je gwoździem i rozłożyłam na rabatach. Jeden koniec zaślepiłam, na drugim złączka, do której podłączam wąż doprowadzający wodę, pozostaje włączyć dopływ wody i podlewa się samo, woda przez otwory w wężu wolniutko sobie siurczy i podlewa. Kiedy podleje się jedna rabatka podpinam się do węża na drugiej. Działa jak linia kroplująca. Drugi rok korzystam z tej taniej metody.
____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
Iwk4 11:24, 02 lip 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
agam napisał(a)
Jesienna wertykulacje bardzoe dobrze wpłynęła na mó trawnik , a potem wiosenna. Pozdrawiam.

Aguniu, dzięki. Ja o trawnik niewiele dbałam, bo nie wiedziałam. Wiosną sąsiadka kupiła wertykulator. To było pierwsze zainteresowanie tym cudem. Muszę się douczyć. Ważne, że jeszcze w tym roku mam szansę na poprawę kondycji mojego niby - trawnika. Pozdrawiam gorąco.
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 11:27, 02 lip 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
zabaewa napisał(a)

Ewuniu, podchody sobie robisz. Zdążyłam najpierw przeczytać, że wstawiłaś u siebie zdjęcia specjalnie dla mnie - dumna jestem z tego jak paw, a potem edytowałaś posta i tylko uśmiech mi wysłałaś. Tajemnicza, jak każda Ewa...
____________________
Ogródek Iwony II
Napia 11:48, 02 lip 2014


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
Nallar napisał(a)


Ja do dziś nie mam nawodnień, ale wpadłam na pomysł, który ułatwił mi pracę. Wykorzystałam stare węże ogrodowe, podziurawiłam je gwoździem i rozłożyłam na rabatach. Jeden koniec zaślepiłam, na drugim złączka, do której podłączam wąż doprowadzający wodę, pozostaje włączyć dopływ wody i podlewa się samo, woda przez otwory w wężu wolniutko sobie siurczy i podlewa. Kiedy podleje się jedna rabatka podpinam się do węża na drugiej. Działa jak linia kroplująca. Drugi rok korzystam z tej taniej metody.

Dobry pomysł z tym nawadnianiem. Ja też nie mam systenu, ale kupiłam kilka linii kroplujących ze złączkami, trójnikami i szpilkami i w sobotę M będzie zakładał na rabatach wśród roślin, które bez wody ani rusz Mus zdążyć przed wyjazdem na wakacje
Starych węży nie mogłam użyć, bo jeszcze się ich nie dorobiłam
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Kamajla 12:07, 02 lip 2014


Dołączył: 18 paź 2013
Posty: 2022
Pewnie, że się nie obrażę, o coś takiego??
ale tak naprawdę to aż taka całkiem młodziutka to już nie jestem. Mogłabym być matką Twoich dzieci, no może najstarszego syna to jeszcze nie, ale córki już owszem Po prostu późno zaczęłam życiową przygodę pt. dzieci...

a co do róży, to czeka Cię dużo czytania... niektórzy przepadli z kretesem jak zaczęli szukać dla siebie
____________________
Kamila - Ogród, a najlepiej piękny ogród - jak się do tego zabrać?
Iwk4 12:41, 02 lip 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Malgosik napisał(a)


Hej
Nie widziałam tego zdjęcia.
A akurat teraz też rozważam kolor kremowy, żółty lub różowy do lawendy i bukszpanów. Czytałam u Madżeny że też teraz coś podobnego planujesz....

Witaj Małgosiu, jak pierwszy raz zobaczyłam tę rabatkę, bardzo spodobały mi się te zestawienia kolorów na rabatkę przed domem. Taka dostojna i spokojna. Ja miałam - mam misz-masz kolorystyczny, dlatego postanowiłam uporządkować kolory. Padło na żółty (kremowy), biały i fioletowy w różnych odcieniach. Inne rabatki za domem dostaną jeszcze trochę czerwieni, bo mam dużo rudbekii żółto - czerwonej, bardzo ją lubię, więc posadzę ja tam w słońcu...
Zajrzałam do Ciebie Małgosiu i jestem pod wrażeniem, jak pięknie sama projektujesz, kolorujesz, planujesz i jak ci to łatwo przychodzi. Ja niestety muszę coś zobaczyć, zakodować i ewentualnie tego się trzymać po małej modyfikacji, inaczej kaplica ...
Pozdrawiam Cię.
____________________
Ogródek Iwony II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies