Gdzie jesteś » Forum » Ekologiczna uprawa ogrodu » Kompost, kompostowanie i kompostowniki

Pokaż wątki Pokaż posty

Kompost, kompostowanie i kompostowniki

Magara 01:14, 06 sty 2020


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6547
Renia, jeszcze raz dzięki
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
magda19831 16:41, 06 sty 2020


Dołączył: 16 maj 2016
Posty: 344
Mam trzeci sezon kompostownik plastikowy do którego oprócz roślin z działki czy darni wrzucam odpady domowe - skorupki z jajek, obierki z warzyw i z jabłek i dziś dzwoni sąsiadka z informacja ze na moim kompostowniki stołuje się szczur ..... przerzuciliśmy z mężem cała zawartość kompostowniki , na wiosnę będę wrzucać do niebo tylko odpady z działki a odpady domowe do worków na bio odpady.
____________________
Magda Witam i o radę pytam ;-)
Kokesz 17:35, 06 sty 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6688
U mnie stołowała się jesienią jedna mała myszka, zostawiłam ją w spokoju.
Szczury latały latem po ogródkach i zbierały resztki wyrzucane przez ludzi z balkonów, czego tam nie było: chleb (dla ptaków), ryby, kiełbasa, cebula, pomarańcza, jabłka...miały wyrzerkę
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Gosiek33 17:35, 06 sty 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
magda19831 napisał(a)
Mam trzeci sezon kompostownik plastikowy do którego oprócz roślin z działki czy darni wrzucam odpady domowe - skorupki z jajek, obierki z warzyw i z jabłek i dziś dzwoni sąsiadka z informacja ze na moim kompostowniki stołuje się szczur ..... przerzuciliśmy z mężem cała zawartość kompostowniki , na wiosnę będę wrzucać do niebo tylko odpady z działki a odpady domowe do worków na bio odpady.


Szczury bywają wszędzie, a zabezpieczony jest ten kompostownik? Latem też grasują

Od lat gdy muszę bio ogrodowe oddawać w workach foliowych to zastanawiam się czy ktokolwiek wysypuje je z tych worków? Od ubiegłego roku na bio kuchenne wydają u mnie worki biodegradowalne, uprzedzają by resztki wrzucać tam tuż przed oddaniem - biodegradowalne czyli jakie? Takie co rozsypią się na małe kawałki? Przynajniej nie udusi sie w tym jakiś zwierzak, ale z pewnością nie przeszkodzi by najadł się tej trucizny. Nie raz widziałam jak ptaki rozrywają worki ze śmieciami i wyjadając jakieś resztki połykają folię.
Może bio kuchenne powinno się tylko w młynku kuchennym mielić. Tylko kogo na to stać... temat rzeka
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
magda19831 17:44, 06 sty 2020


Dołączył: 16 maj 2016
Posty: 344
Gosiek33 napisał(a)


Szczury bywają wszędzie, a zabezpieczony jest ten kompostownik? Latem też grasują

Od lat gdy muszę bio ogrodowe oddawać w workach foliowych to zastanawiam się czy ktokolwiek wysypuje je z tych worków? Od ubiegłego roku na bio kuchenne wydają u mnie worki biodegradowalne, uprzedzają by resztki wrzucać tam tuż przed oddaniem - biodegradowalne czyli jakie? Takie co rozsypią się na małe kawałki? Przynajniej nie udusi sie w tym jakiś zwierzak, ale z pewnością nie przeszkodzi by najadł się tej trucizny. Nie raz widziałam jak ptaki rozrywają worki ze śmieciami i wyjadając jakieś resztki połykają folię.
Może bio kuchenne powinno się tylko w młynku kuchennym mielić. Tylko kogo na to stać... temat rzeka


To jest taki zwykły czarny plastikowy kompostownik, ale moja wina ze zaprosiłam szczury bo był ostatnimi czasy otwarty. Sąsiadka mnie dziś bardzo zaatakowała ze wyrzucam śmieci itd

Segregacja śmieci to temat rzeka ....
____________________
Magda Witam i o radę pytam ;-)
KasiaBawaria 08:01, 07 sty 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
magda19831 napisał(a)
Mam trzeci sezon kompostownik plastikowy do którego oprócz roślin z działki czy darni wrzucam odpady domowe - skorupki z jajek, obierki z warzyw i z jabłek i dziś dzwoni sąsiadka z informacja ze na moim kompostowniki stołuje się szczur ..... przerzuciliśmy z mężem cała zawartość kompostowniki , na wiosnę będę wrzucać do niebo tylko odpady z działki a odpady domowe do worków na bio odpady.


U mnie byl szczur tylko 8 lat temu jak przejelismy dom. Poprzedni wlasciciel wrzucal tez resztki z kuchni- gotowane. My wrzucaly tylko obierki z warzyw i owocow i odpadki z ogrodka.Szczurow od 8 lat nie ma.
____________________
Zapraszam na kawe
Kokesz 08:55, 07 sty 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6688
Ja mam dwa otwarte kompostowniki zrobione z drewnianych skrzyń.
Też wyrzucam resztki z kuchni ale jak Kasia, nie gotowane.
Sąsiadka wyrzuca chleb do kompostu, ja nie bo mi nie zostaje.
Szczurów nie mam.
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Gosiek33 08:57, 07 sty 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
A szczury surowym się nie żywią? Też nie mam ich od kilku lat... tylko myszy
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
mikina34 14:05, 07 sty 2020


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
U nas w zeszłym roku był szczur, nawet dwa, baliśmy się, że założą kolonie, podchodziły pod dom ale w porę udało sie je wytępić (czyt. uśmiercić). A nie wyrzucam do kompostownika nic gotowanego czy tłustego, same resztki surowe i chleb.
Kompostowniki mam na otwartym terenie od kilku lat i był spokój do zeszłego lata, mam nadzieję, że sytuacja się nie powtórzy, ale tym razem jestem czujna i uzbrojona.
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
Basilikum 15:56, 07 sty 2020


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21729
slyszalam, ze te biodegradowalne worki sie wcale tak szybko nie degraduja
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies