Gdzie jesteś » Forum » Ekologiczna uprawa ogrodu » Kompost, kompostowanie i kompostowniki

Pokaż wątki Pokaż posty

Kompost, kompostowanie i kompostowniki

alinak 19:47, 28 lis 2011


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
dlaczego tak myślisz . to nie ma znaczenia czy dużo zawartości czy nie . jednak ja plastik wyrzuciłam po pierwszej zimie , właściwie to nie wyrzuciłam , bo sam się rozleciał kompletnie . był z Castoramy . uznali reklamacje po tym jak zaproponowałam żeby go spróbowali powtórnie złożyć . . słońce , deszcz i mróz tak go powykrzywiały że fruwał po całym ogrodzie w częściach . nie wiem co twój pokaże , ale może coś lepszego kopiłaś

aha podlej czasem zawartość wodą . lepiej się utlenia
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
Krys 20:00, 28 lis 2011


Dołączył: 16 lis 2011
Posty: 8145
Danusia gdzie mozna kupić polecany - Komposter Radivit formy Neudorf? Przeszukałam internet i nic
____________________
Krystyna - Hirutkowy raj:))
bociek 20:47, 28 lis 2011


Dołączył: 05 paź 2011
Posty: 7991
alinak napisał(a)
dlaczego tak myślisz . to nie ma znaczenia czy dużo zawartości czy nie . jednak ja plastik wyrzuciłam po pierwszej zimie , właściwie to nie wyrzuciłam , bo sam się rozleciał kompletnie . był z Castoramy . uznali reklamacje po tym jak zaproponowałam żeby go spróbowali powtórnie złożyć . . słońce , deszcz i mróz tak go powykrzywiały że fruwał po całym ogrodzie w częściach . nie wiem co twój pokaże , ale może coś lepszego kopiłaś

aha podlej czasem zawartość wodą . lepiej się utlenia


Podlewalam woda i.... zasmiardlo sie.... Smierdzialo dwa czy trzy dni. Moze za duzo podlalam. Jak probowalam przerzucic to w srodku taka zgnila maziaja byla i plesn, wiec stad moje watpliwosci
Ale z drugiej strony nieraz az ze srodka buchalo goraco, wiec na pewno bakterie szalaly. Nie wiem, zobacze co bedzie na wiosne.
Moj kompostownik jest z Tchibo, na razie sie jeszcze trzyma
____________________
Wiosne trzeba miec przez caly rok w sercu :D Bockowe perypetie ogrodkowe
alinak 20:49, 28 lis 2011


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
Krys napisał(a)
Danusia gdzie mozna kupić polecany - Komposter Radivit formy Neudorf? Przeszukałam internet i nic


ja kupuję w Castoramie firmy agrecol. też dobry
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
Krys 20:57, 28 lis 2011


Dołączył: 16 lis 2011
Posty: 8145
Dziekuję Alinka
____________________
Krystyna - Hirutkowy raj:))
Gardenarium 20:35, 03 gru 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Krys napisał(a)
Danusia gdzie mozna kupić polecany - Komposter Radivit formy Neudorf? Przeszukałam internet i nic


W Duecie w Radzyminie, w Starej Wsi koło Nadarzyna i u Melona na Puławskiej. Tam kupowałam.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Krys 20:46, 03 gru 2011


Dołączył: 16 lis 2011
Posty: 8145
gardenarium napisał(a)

Danusia gdzie mozna kupić polecany - Komposter Radivit formy Neudorf? Przeszukałam internet i nic


W Duecie w Radzyminie, w Starej Wsi koło Nadarzyna i u Melona na Puławskiej. Tam kupowałam.


Dziękuję Danusia,postaram sić to kupicćw moich okolicach.Zapisuję do notatnika
____________________
Krystyna - Hirutkowy raj:))
Gardenarium 21:04, 03 gru 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
W razie czego kup jakikolwiek. Alinka radziła swój typ, więc kup ten przez nią polecony.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
abrakadabra 22:50, 03 gru 2011


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 305
Pszczelarnia napisał(a)
Mój pierwszy kompostownik jest w ziemi na głębokość 150 cm (jak wejdę do niego to czuję się jak w grobowcu, bo obwiedziony jest piaskowcowym portalem ze starych drzwi (no były belki piaskowcowe, to ojciec zrobił ) i kompost z niego pierwsza klasa. Drugi jest w europaletach i tak sobie wolniej a trzeci będzie osiatkowany jako rozwiązanie tymczasowe.


Pszczelarnia, mogłabyś opisać dokładniej ten kompostownik? Te belki są szczelnie zbite – taka trumienka w ziemi zrobiona? Czy luźniej? A może masz jakieś zdjęcie poglądowe?

Zainteresował mnie bardzo ten pomysł bo planuje na wiosnę jak najszybciej kompostownik postawić –jak na razie mam wielką kupę badyli i liści usypaną na samym środku trawnika przed domem… Nie mam jednak zupełnie pomysłu gdzie go umieścić bo w tych miejscach, w których ewentualnie mógłby stać jest zaraz ogrodzenie i boję się, że kompostownik stałby się idealnym miejscem do ucieczek dla psa. A taki wkopany byłby idealny!
____________________
Magda - Poratujcie mnie proszę, ogrodowi czarodzieje :)
marzena 00:38, 04 gru 2011


Dołączył: 29 gru 2010
Posty: 5909
no to ja też pokażę moje kompostowniki...
najpierw miałam taki - ułożony przeze mnie z desek ( bez zbijania gwoździem)... tutaj na kompoście rosną sobie cukinie, ten kompost był z ubiegłego roku, teraz juz dawno wykorzystany w ogrodzie, w tym miejscu obecnie zwiozłam mnóstwo taczek lisci z drzew i bedzie powstawał taki kompost 'liściowy'


a teraz widoczne dwie następne 'komory' kompostownika zrobionego tej wiosny



a całość znajduje sie w jednej linii przy płocie

a na folii leży przywieziona przez sąsiada kurzenica ( tak nazywają nawóz kurzy) a w pojemniku 'robi się' gnojówka z pokrzyw
...taki mam tutaj 'zakład produkcyjny' , aha, kompost 'robi się sam' tzn nie dodaję żadnych środków przyspieszających proces jego powstawania
____________________
marzena O....!
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies