Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Kiedyś będzie tu ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Kiedyś będzie tu ogród

Toszka 07:46, 07 wrz 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
anka_ napisał(a)
(...)

Dołożę jeszcze po prosiaczku... będzie trufli w ogrodzie szukał...



Czyli mówisz, że kopać już nie będzie trzeba?
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
TUTEK 07:58, 07 wrz 2017

Dołączył: 22 cze 2016
Posty: 76
kurczaka mozna w lidlu kupić na przecenie- pycha
ochrona antybiotykowa gwarantowana
a ja oczywiście z pytaniem
zaorałem gorczyce z facelią myslę ze trzy tygodnie poczekam zeby ptaki zrobiły porzadek i chcę ją posypać mączka bazaltową i teraz nie wiem czy znowu orac czy tylko zabronowac i żyto posiać czy to oranie tej mojej ziemi nie wkurzy jej za bardzo?
czytałem ze lud hunzów (żyja ponad 100lat)tą maczkę sypią na snieg zimą tylko naturalne produkty jedza - perliczki uwielbiaja i kury i korzonki wszelkiego sorta może nawet i opuchlaki
TUTEK 07:59, 07 wrz 2017

Dołączył: 22 cze 2016
Posty: 76
urocze świniaczki uroczeradosniej się zrobiło przed praca
Toszka 08:27, 07 wrz 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
TUTEK napisał(a)
kurczaka mozna w lidlu kupić na przecenie- pycha
ochrona antybiotykowa gwarantowana (...)


Tiaaa, a teraz do ochrony antybiotykowej dołączyli nam w pakiecie ochronę na pchły, wszy i kleszcze... znajomy już nie będzie musiał obroży zakładać (zapalony wędkarz i na nogi zakładał psie obroże p/kleszczom)

TUTEK napisał(a)
(...)
a ja oczywiście z pytaniem
zaorałem gorczyce z facelią myslę ze trzy tygodnie poczekam zeby ptaki zrobiły porzadek i chcę ją posypać mączka bazaltową i teraz nie wiem czy znowu orac czy tylko zabronowac i żyto posiać czy to oranie tej mojej ziemi nie wkurzy jej za bardzo?
czytałem ze lud hunzów (żyja ponad 100lat)tą maczkę sypią na snieg zimą tylko naturalne produkty jedza - perliczki uwielbiaja i kury i korzonki wszelkiego sorta może nawet i opuchlaki


Mączkę trzeba wprowadzić do gleby - raz na kilka lat. Potem to można sobie posypywać po wierzchu.
Nie wiem, czy ja bym nie zaorała z obornikiem i na zimę zostawiła w ostrej skibie.
W tym czasie zbieraj na pryzmę korę i kompostuj ją - po LexSzyszko kory w bród, ale nie przekompostowanej.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
anka_ 08:31, 07 wrz 2017


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Toszka napisał(a)
Czyli mówisz, że kopać już nie będzie trzeba?
Gwarantuję, że nie...

TUTEK napisał(a)
kurczaka mozna w lidlu kupić na przecenie- pycha
ochrona antybiotykowa gwarantowana
a ja oczywiście z pytaniem
zaorałem gorczyce z facelią myslę ze trzy tygodnie poczekam zeby ptaki zrobiły porzadek i chcę ją posypać mączka bazaltową i teraz nie wiem czy znowu orac czy tylko zabronowac i żyto posiać czy to oranie tej mojej ziemi nie wkurzy jej za bardzo?
czytałem ze lud hunzów (żyja ponad 100lat)tą maczkę sypią na snieg zimą tylko naturalne produkty jedza - perliczki uwielbiaja i kury i korzonki wszelkiego sorta może nawet i opuchlaki
"ochrona antybiotykowa gwarantowana"= dlatego mam swoje, choć głównie na jajka. Ale za to gwarancja że bez fipronilu czy innego gówna.

Co do wkurzania ziemi...hm.. nie wiem co ci odpowiedzieć, bo ja zrobiłabym troszke inaczej- a więc najpierw scieła tą mieszankę, za 3-4 dni razem z mączką przyorała. W twojej wersji ja bym już nie puszczała pługu w ruch, powyciąga zielone do góry. Lekkie brony. Mączkę pod nie albo jak masz siać zyto to mozna wiosną dać. Osobiście na śnieg to tylko popiół drzewny sypię.

TUTEK napisał(a)
urocze świniaczki uroczeradosniej się zrobiło przed praca
Takie dużo mniej urocze też miałam... Fajnie, że potrafię poprawić humor.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
anka_ 08:35, 07 wrz 2017


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Toszka napisał(a)
... znajomy już nie będzie musiał obroży zakładać (zapalony wędkarz i na nogi zakładał psie obroże p/kleszczom)
Ale fajny patent na grzyby....


Toszka napisał(a)
Nie wiem, czy ja bym nie zaorała z obornikiem i na zimę zostawiła w ostrej skibie.
Ale najwcześniej za miesiąc- półtora- bo wszystko co zielone powyciąga się do góry.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
TUTEK 08:39, 07 wrz 2017

Dołączył: 22 cze 2016
Posty: 76
nawet nie wiecie jak się ciesze ze tutaj trafiłem
dzięki
rzeczywiście mysliwi kupują obróżki i przed wyjściem w las zakładaja na ubrania mówią że działa
Monia81 09:18, 07 wrz 2017


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8006
Aniu ależ masz dobra swojegoja miałam kurki, też głównie na jajka, no i brojlery na miśsko mieliśmy na razie odpuściliśmy, ale myślę, że za jakiś czas może wrócimy do tego fakt co swoje to swoje
odnośnie mączki, bo zakupiłam i mam pytanko bo jestem ciemna w te klocki, ale się powoli doszkalam, bo jak wykopiemy warzywka i ziemniaki, chcemy rozsypać mączkę i dodać kompostu i przeorać to i zostawić na zimę, czy ewentualnie jeszcze coś dodać, żeby wzbogacić glebę, co roku sialiśmy zawsze poplon i nie wiem czy też teraz zasiać pozdrawiam
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
JoannA 09:20, 07 wrz 2017


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
anka_ napisał(a)
Ale fajny patent na grzyby....


No koniecznie trza przetestować ten patent.
Przestało lać to idę w las
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
Kasya 11:36, 07 wrz 2017


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41854
JoannA napisał(a)

.....
Przestało lać to idę w las........


o matko...to już jakies uzaleznienie?
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies