Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Kiedyś będzie tu ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Kiedyś będzie tu ogród

anka_ 05:46, 09 maj 2019


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Gosiek33 napisał(a)
Ależ się nadął

pora godów i zakładania gniazd
Gosiu wiesz jakie koncerty odstawiał ten delikwent... Woda w ogrodzie to życie. Zresztą co ci będę mówić- masz oczko.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
anka_ 05:53, 09 maj 2019


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Mala_Mi napisał(a)
Nie tylko masz zawodowego śpiewaka oczkowego ale i bara bara zawodowe

U mnie tylko amory kacze sie toczą


A żabencje jak korale w wodzie

Oj koncerty to ten śpiewak odstawiał że hej Zresztą nie tylko ten.

Radocha z oczka, ale i ból głowy. Muszę na cito pompę uruchamiać i robić kaskadę, bo mi się woda zaczyna robić zielona. Tylko nie mam pomysłu jak to ugryźć. Nie stać mnie na żadne płyty i muszę z polnych. Mam trochę płaskich, ale trzeba to jeszcze złożyć do kupy.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Gosiek33 06:07, 09 maj 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
A rozłupać nie umiesz? Polny kamień można łupać jak wie się gdzie uderzyć


wpisz w wyszukiwarkę łupanie kamienia polnego ręcznie - kilka szpilek, lub wiertło, młotek i bradzo dużo siły


https://www.youtube.com/watch?v=_I74LCvDk0U


https://www.youtube.com/watch?v=v-NsirLXUMk
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
anka_ 09:42, 09 maj 2019


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Gosiu z samym łupaniem nie byłoby takiego problemu, bo eMuś przy tym robił kiedyś. Tu chodzi o brak surowca odpowiedniej wielkości. Zanim powstało oczko to w planach był na spód kaskady taki wielki płaski kamulec , na to stopniowo mniejsze. Tyle tylko, że jak oczko zrobione i położony ten kamień to zrobił się malutki Mimo że ma prawie metr to wygląda jak drobinka. I jakoś nie bardzo mi pasuje. Płyty o których myślałam musiałyby być ponad metrowe - a to olbrzymie koszty. Kamieni takich do łupania nie mam. Z mniejszych jakoś nie potrafię sobie zwizualizować. Spadek terenu też robi swoje. I tym sposobem utknęłam z robotą przy oczku.

____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Gosiek33 10:29, 09 maj 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
No tak, inne proporcje. A może zamiast kamienia wylać beton i wtopić w niego kamienie - większe mniejsze. To może być wyjście z sytuacji patowej. Tak robił mój eM

takie mieliśmy schody do stawu, i takie płyty oporowe pod domem
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
ElzbietaFranka 23:22, 13 maj 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13865
anka_ napisał(a)
Gosiu chucham i dmucham na nie. Dziękuję za dzisiejszy dzień.
Zobacz robotę moich oczkowych mieszkańców.












Ania dlugo nie bylam a tu takie sznurowadla w wodzie to zabie?
Te zaby to jakis rodzaj kumakow, ale sie kochaja.
Pokaz to oczko w calosci.

U mnie tez sie stado powieksza wczoraj na liliach siedzialy 3 szt na jednym Lisciu. Robilam porzadki w oczku po zimie ryb przybywa w zastraszajacym tepie nie wiem co z nimi zrobic.
Stawiaj kamienie jeden na drugim duze a potem drobnymi obsyp.
Pamietaj, ze nie zawsze bedziesz miala przezroczysta wode wiec nie wszystko bedzie widac.
Zrob fote oczka podziel sie widokiem,moze cos doradze.

Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
anabuko1 18:24, 14 maj 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23514
anka_ napisał(a)
Dziękuję Magdo.

Wiosna i do mojego ogrodu pomału zagląda...

Ola w blokach startowych...


Grusze...


Wiśnie w rozkwicie na całego...


Ale fajne kolorki.
No cudnie to ujelas
Pozdrowki Aniu
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
anka_ 12:00, 15 maj 2019


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Gosiek33 napisał(a)
No tak, inne proporcje. A może zamiast kamienia wylać beton i wtopić w niego kamienie - większe mniejsze. To może być wyjście z sytuacji patowej. Tak robił mój eM

takie mieliśmy schody do stawu, i takie płyty oporowe pod domem

Będziemy mieli teraz trochę wolniejszego czasu to coś będziemy myśleć.

Jeszcze raz dziękuję za namierzenie i zakup roślinek.
Orlice zachwyca.



____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
anka_ 12:12, 15 maj 2019


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
ElzbietaFranka napisał(a)

Stawiaj kamienie jeden na drugim duze a potem drobnymi obsyp.
Pamietaj, ze nie zawsze bedziesz miala przezroczysta wode wiec nie wszystko bedzie widac.
Zrob fote oczka podziel sie widokiem,moze cos doradze.

Pozdrawiam
Elu jak mi się uda cyknąć fotkę telefonem to wstawię. Masz rację- choć wiem że fotki nie oddają wszystkiego to może coś pomogą.

Persy Wiseman od Bożenki. Jestem tym rodkiem zachwycona.


Inne dopiero będą zaczynać...
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
anka_ 12:17, 15 maj 2019


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
anabuko1 napisał(a)

Ale fajne kolorki.
No cudnie to ujelas
Pozdrowki Aniu
Mam nadzieję Aniu, że jak te wszystkie maluszki urosną to będzie więcej tych kolorków.
Ot, choćby na rodkowej

____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies