Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Kiedyś będzie tu ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Kiedyś będzie tu ogród

galgAsia 08:26, 13 wrz 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Cześć, Aniu! Piękne miejsce, dzięki za pokazanie! Jak będę kiedyś w okolicy, muszę odwiedzić. Linki - priv Pozdrawiam, dobrego dnia!
A ten Rosi... coś pięknego po prostu
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
anka_ 11:25, 23 wrz 2019


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Toszka napisał(a)
sprawdź Kirengeshoma palmata - Kirengeszoma dłoniasta. Może to ta roslina.

Język można sobie połamać



Gosiek33 napisał(a)
To ona mam taką
Gosiu ty to niedługo będziesz mogła ogród botaniczny otworzyć tyle masz cudeniek

____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Gosiek33 11:33, 23 wrz 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Piękny obrazek tawuły z hostą, róża w extra kondycji

Moja Kirengeshoma palmata kupiona przed laty na wiosennych targach ledwo zipie, lubi cień niby, ale teraz została tak zasłonięta przez olbrzymy, że najwyższa pora wydobyć ją z odchłani. Gdybyś o nią nie pytała to zupełnie bym zapomniała. Ponoć w angielskich ogrodach rośnie nawet na słońcu, angielskim słońcu bez nadupałów i dużą ilością dni pochmurnych i wilgotniejszego powietrza.

Kombinuję by wykopać w suchym miejscu ogrodu dziurę na małe oczko, zdecydowanie mikry nawet zbiorniczek daje mikroklimat... zresztą komu to mówię
Jak mają się Twoje stawy?
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
anka_ 11:33, 23 wrz 2019


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
mrokasia napisał(a)
Mmmmm, muszę koniecznie w przyszłym roku wybrać do Daglezji. Nigdy tam nie byłam a Twoje fotki zaostrzyły mój apetyt .

Kasiu o wizycie w rykach myślałam od dawna, więc jak trafiła się okazja i byliśmy już bliziutko to skorzystałam. Cieszę się ogromnie, bo wyniosłam z tej wizyty wiele przemyśleń i inspiracji. No i przede wszystkim miałam okazję podziwiać dojrzałe miskanty i zobaczyć na żywo różnice. Mam nadzieję, że miskanty które nabyłam (zachwyciły mnie w szkółce) będą rosły ładnie.

Moja Graziella, jeszcze bez jesiennych barw.


Agania napisał(a)
Super, że dałaś foty piękne zdjęcia, ujęcia, cudne miejsce i te miskanty,
właśnie postanowiłam wywalić moje stare i dokupić Rosi, Mememory
wiesz Agato to był mój główny cel wizyty i punkt obserwacji- czym w realu one się różnią. Stanęło na Rosi

____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
anka_ 11:35, 23 wrz 2019


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
galgAsia napisał(a)
Cześć, Aniu! Piękne miejsce, dzięki za pokazanie! Jak będę kiedyś w okolicy, muszę odwiedzić. Linki - priv Pozdrawiam, dobrego dnia!
A ten Rosi... coś pięknego po prostu

Asiu naprawdę warto tam wpaść, zwłaszcza jesienią gdy trawy są w pełnej krasie. Coś fantastycznego. Rosi jest cudny, zachwycił mnie z daleka. to nabyła dwa.

____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
anka_ 11:54, 23 wrz 2019


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Gosiek33 napisał(a)
Piękny obrazek tawuły z hostą, róża w extra kondycji

Moja Kirengeshoma palmata kupiona przed laty na wiosennych targach ledwo zipie, lubi cień niby, ale teraz została tak zasłonięta przez olbrzymy, że najwyższa pora wydobyć ją z odchłani. Gdybyś o nią nie pytała to zupełnie bym zapomniała. Ponoć w angielskich ogrodach rośnie nawet na słońcu, angielskim słońcu bez nadupałów i dużą ilością dni pochmurnych i wilgotniejszego powietrza.

Kombinuję by wykopać w suchym miejscu ogrodu dziurę na małe oczko, zdecydowanie mikry nawet zbiorniczek daje mikroklimat... zresztą komu to mówię
Jak mają się Twoje stawy?
Red Leonardo bardzo lubiłam, za kolor i właśnie zdrowotność. Listki ma jak lakierowane.
W Rykach Kirengeshoma właśnie rosła w cieniu- pod drzewem, przy murze. I tak się zastanawiałam czy nie skusić się na nią. Muszę o niej poczytać na forach.
Co do zbiorników, zbiorniczków i wody w ogrodzie w każdej innej postaci jestem zawsze za.
A mój staw... hm... lepiej nie mówić. Teraz to lej po bombie, a nie staw. wszystkie rośliny wodne padły. Masakra. Ale zobacz sama.



To zdjęcie po 3 dniach sporych opadów. Dodam tylko, że brzegu stawu nie widać.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Gosiek33 12:54, 23 wrz 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Pustynia

A jak oczko z folią ?
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
anka_ 13:34, 23 wrz 2019


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Gosiu oczko trzyma się. Muszę wyczyścić przed zimą, bo przez brak pompy i pogodę glony weszły. Oczywiście jeszcze nie wykończone, bo do tego potrzebny eMuś. Niestety jego nie czasowość i pilniejsze roboty w gospodarstwie spychają ogród daleko w odległą przyszłość.

Pnąca od ciebie.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Gosiek33 13:45, 23 wrz 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Ważne, że jakaś woda w ogrodzie jest

Ależ wypiękniała. Rozumiem, że będzie łazić po tym słupie
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
anka_ 10:08, 26 wrz 2019


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Gosiu chyba jej się u mnie spodobało. Słup cały jej- nówka sztuka.



____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies