Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Kiedyś będzie tu ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Kiedyś będzie tu ogród

anka_ 22:35, 17 paź 2019


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
TUTEK napisał(a)
wschód słońc zapiera dech w piersiach czysta kontemplacja
a teraz zgaduję rosliny na zdjeciach:irga,astry,klon griseum,kalina
dobrze?
wyobraź sobie ze 2 lata temu kupiłem 100worków kory w takiej małej wioseczce, w której jest równie mały i niepozorny zaklad przetwarzający ja ostatnio jadac tam postanowiłem zagladnac - wchodze widze kilka pryzm kory z dwie maszyny do jej rozdrabniania takie wydawałoby sie ledwo chodzace i osoby pakujace juz rozdrobniona kore do worków
pytam sie po ile (m3 50 zł) i co mi mowią - panie mamy zamówienie z dubaju na 70 tys. worków!!!!
zaniemówiłem znaleźli ich przez net do szczecina na statek i na półw.arabski
zmniejszył się nam swiat oj zmniejszył

Wiesz Witku te wschody słońca to jest takie 5 minut tylko dla mnie. Kawa w ręku i tylko śpiew ptaków. Szkoda, że nie wszystkie poranki są takie cudowne.
Co do typów to 3 pierwsze trafione. Ostatnia to fotergilla.
Kora...800 przyczep... to już coś. I zamiast do mnie to do popłynie użyźniać arabskie piaski... Malutki ten świat, malutki.

Orszelina tez zaczyna się przebarwiać.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
anka_ 22:40, 17 paź 2019


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Toszka napisał(a)
Tutek, głośno było o wycince w Polsce...wieści rozniosły się po świecie.

Może poprostu dobry towar mieli.

mikina34 napisał(a)

O mtuchno jakie foty, strzępek przepięknie wygląda, a na końcu to parocja? Bo takie listki podobne
Ostatnie to fotergilla zaczynająca się przebarwiać.

Mary napisał(a)
Pokazałabyś strzępka w całości, Aniu?
Jutro cyknę Marysiu.

____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
anka_ 11:45, 18 paź 2019


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Mary napisał(a)
Pokazałabyś strzępka w całości, Aniu?
Bardzo proszę.

____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
anka_ 14:30, 24 paź 2019


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Woda w ogrodzie to skarb... choć czasem i kłopoty. Od kilku dni codziennie rano mam takie widoki

Szykowanie jedzenia


Płukanie...


____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
anka_ 14:31, 24 paź 2019


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Z milszych wieści... jesień







____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Toszka 14:34, 24 paź 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Myślę, że gdybyś była sarną to też byś zadbała by jedzenie nie marnowało się. I też do wody byś zielsko wstawiła.
Swoją drogą to wykazały totalny brak szacunku dla zieleni ogrodowej


Edit
chyba gong ci kupię. Postawisz na progu, od czasu do czasu walniesz i hałasu narobisz
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Gosiek33 16:13, 24 paź 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
to sarna a nie bobry?


Dąb błotny?
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
anka_ 17:27, 24 paź 2019


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Gosiu nawet nie wiesz jakie myśli się pojawiały w mojej głowie jak rano stał kolejny 'ołówek' a góry brak. Dopiero później w oczku namierzyłam gałęzie. No i przyłapałam delikwentów na gorącym uczynku. Najgorzej, bo one wcale się nie boją- spokojnie mogę podejść na niecałe 5 metrów. Ale miny sąsiadów bezcenne. Tylko w końcu beknę za hodowlę dzikich zwierząt. Na szczęście narazie buszują tylko w sadzie, ogrodu nie ruszyły. Zamówiłam siatkę na ten brakujący odcinek (wydawało mi się, że nie do przejścia), ale nie wiem kiedy przyjdzie.

Cieplutkie z przed godziny.




Gosiu na fotce wyżej to dąb czerwony. Błotne przebarwiły się u mnie bardziej w bordo.

____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
anka_ 17:31, 24 paź 2019


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Toszka napisał(a)
Myślę, że gdybyś była sarną to też byś zadbała by jedzenie nie marnowało się. I też do wody byś zielsko wstawiła.
Swoją drogą to wykazały totalny brak szacunku dla zieleni ogrodowej

Edit
chyba gong ci kupię. Postawisz na progu, od czasu do czasu walniesz i hałasu narobisz
Niecałą godzinkę temu buszowały przy żywopłocie- już myślałam, że będę miała strzyżenie gratis. No i w nocy zeżarły rozplaw. ciekawe ile jeszcze ta guma oczkowa wytrzyma.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Gosiek33 18:08, 24 paź 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
Ostatnio jeżdżę koło pola oziminy (żyto?) cały teren pastuchem ogrodzony i ani jednego zwierzaka jak okiem sięgnąć.

Pamiętam odcinek Mai gdzie pani z ogrodem przy wąwozie (?) pastuch w końcu założyła - nie na całości tylko na fragmencie którym dziki i inne dobro właziło. Parę razy po nosie dostały i dały sobie spokój. Może to dla Ciebie pomoc?
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies