Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Kiedyś będzie tu ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Kiedyś będzie tu ogród

Gosiek33 08:08, 04 paź 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
anka_ napisał(a)
No właśnie z tymi widokami mam lekki problem. Patrząc z domu obsadzone mam tak, że jak drzewa urosną to zasłonią. Ale z okolic stawu widoki są. Wprawdzie od wału do końca działki jest jeszcze 10-12m ale idzie tam wodociąg, więc mam ograniczenia co do drzew. A bardzo chciałam tam liściaki- taka płonąca ściana jesienią. Pewnie stanie na serbach, żeby przysłonić.



Masz dużo miejsca? Ściana z serbów ale przed nimi niższe zmieniające wiosna i jesienią liściaste
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
TUTEK 08:03, 16 paź 2019

Dołączył: 22 cze 2016
Posty: 76
witaj aniu pozdrawiam serdecznie poczytałem i przeniosłem się w czasie uwielbiam tak sobie patrzeć i czytać o ogrodach wybieram sie do naszego botanicznego i powoli powoli jak ślimak przygotowuję miejsce pod zywoplot grabowy rozlozyłem kartony przykryłem kompostem i czekam prawie 100 m dodatkowo jeszcze to wszystko przykryje obornikiem ptasim udało mi się zdobyć i rok z głowy
pozdrawiam i jeszcze poogladam twój ogród
TUTEK 08:11, 16 paź 2019

Dołączył: 22 cze 2016
Posty: 76
i tak na koniec -"by stworzyć prerie,starczy jeden zgoła
kwiat koniczyny
marzenie
i pszczoła
jesli pszczół nie ma
ani na lekarstwo,
same rojenia wystarczą"

emili dickinson

nosze go w sobie i nabieram dystansu
anka_ 19:14, 16 paź 2019


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Gosiek33 napisał(a)
Masz dużo miejsca? Ściana z serbów ale przed nimi niższe zmieniające wiosna i jesienią liściaste
Gosiu rozważam pomysł który mi poddałaś jak rozmawiałyśmy.



____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
anka_ 19:22, 16 paź 2019


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
TUTEK napisał(a)
witaj aniu pozdrawiam serdecznie poczytałem i przeniosłem się w czasie uwielbiam tak sobie patrzeć i czytać o ogrodach wybieram sie do naszego botanicznego i powoli powoli jak ślimak przygotowuję miejsce pod zywoplot grabowy rozlozyłem kartony przykryłem kompostem i czekam prawie 100 m dodatkowo jeszcze to wszystko przykryje obornikiem ptasim udało mi się zdobyć i rok z głowy
pozdrawiam i jeszcze poogladam twój ogród
Możliwości spaceru po wrocławskim Ob zazdroszczę. Chętnie bym go zobaczyła w jesiennej odsłonie. Ogromne wrażenie na mnie zrobił. Zdecydowanie ma to coś.
U mnie Witku też pomalutku do przodu idą przygotowania terenu. Ale problem w tym, że kory czy kompostu potrzebne są przyczepy a nie woreczki. Ale twoje 100 metrów to już spory teren. Żywopłot się odwdzięczy w przyszłości za przygotowany teren.



____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
anka_ 19:48, 16 paź 2019


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
TUTEK napisał(a)
i tak na koniec -"by stworzyć prerie,starczy jeden zgoła
kwiat koniczyny
marzenie
i pszczoła
jesli pszczół nie ma
ani na lekarstwo,
same rojenia wystarczą"

emili dickinson

nosze go w sobie i nabieram dystansu
Piękny, dziękuję.
Marzenia o ogrodzie są... i pszczoły też. Co z tego wyjdzie zobaczymy. Pomalutku widać efekty, więc pojawia się nadzieja. Ale życie już nie raz mi pokazało, że ma zgoła odmienne plany ode mnie. Tak więc widać światełko w tunelu- pytanie tylko czy to koniec czy nadjeżdżający pociąg.

Przed wczorajszym wschodem słońca niebo płonęło. Uwielbiam takie poranki.




____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
TUTEK 20:54, 16 paź 2019

Dołączył: 22 cze 2016
Posty: 76
wschód słońc zapiera dech w piersiach czysta kontemplacja
a teraz zgaduję rosliny na zdjeciach:irga,astry,klon griseum,kalina
dobrze?
wyobraź sobie ze 2 lata temu kupiłem 100worków kory w takiej małej wioseczce, w której jest równie mały i niepozorny zaklad przetwarzający ja ostatnio jadac tam postanowiłem zagladnac - wchodze widze kilka pryzm kory z dwie maszyny do jej rozdrabniania takie wydawałoby sie ledwo chodzace i osoby pakujace juz rozdrobniona kore do worków
pytam sie po ile (m3 50 zł) i co mi mowią - panie mamy zamówienie z dubaju na 70 tys. worków!!!!
zaniemówiłem znaleźli ich przez net do szczecina na statek i na półw.arabski
zmniejszył się nam swiat oj zmniejszył

Toszka 21:36, 16 paź 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Tutek, głośno było o wycince w Polsce...wieści rozniosły się po świecie.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
mikina34 13:37, 17 paź 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
anka_ napisał(a)

Przed wczorajszym wschodem słońca niebo płonęło. Uwielbiam takie poranki.





O mtuchno jakie foty, strzępek przepięknie wygląda, a na końcu to parocja? Bo takie listki podobne
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
Mary 22:16, 17 paź 2019


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506


Pokazałabyś strzępka w całości, Aniu?
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies