Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Kiedyś będzie tu ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Kiedyś będzie tu ogród

Gosiek33 10:27, 26 wrz 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
anka_ napisał(a)
Gosiu chyba jej się u mnie spodobało. Słup cały jej- nówka sztuka.






Co to za hortensja?
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
anka_ 10:32, 26 wrz 2019


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
To jesienne wydanie mojej Magical Moonlight.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Gosiek33 11:10, 26 wrz 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
Tak podejrzewałam na razie kremową wersję podziwiam
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
mikina34 09:36, 27 wrz 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Cezść Aniu, dawno do Ciebie nie zaglądałam, ale u siebie też bywam z doskoku, niestety. Pamiętasz, rozmawiałyśmy kiedyś o moich malinach (zeszłoroczna rdza i więdnięcie świeżych przyrostów wiosną i wrastające dziczki) czy teraz jest ten czas, żeby zacząć działanie? Mam na myśli żeby je wykopać, oddzielić te dzikie co się panoszą między moimi, wzbogacić ziemię i jednocześnie zastosować jakiś środek przeciwgrzybowy?
Co prawda pięknie owocują cały czas ale obawiam się, że nie wszystkie dojrzeją.
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
Kawa 09:42, 27 wrz 2019


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
Aniu śliczne miskanty pokazalaś
Rosi na mojej liście na przyszły rok
u mnie miskanty o które pytałaś to Kleine Fonane
sliczne są
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
anka_ 22:46, 27 wrz 2019


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Gosiek33 napisał(a)
Tak podejrzewałam na razie kremową wersję podziwiam
Gosiu u mnie na dolnych gałęziach trzymają jeszcze kremową barwę.



mikina34 napisał(a)
Cezść Aniu, dawno do Ciebie nie zaglądałam, ale u siebie też bywam z doskoku, niestety. Pamiętasz, rozmawiałyśmy kiedyś o moich malinach (zeszłoroczna rdza i więdnięcie świeżych przyrostów wiosną i wrastające dziczki) czy teraz jest ten czas, żeby zacząć działanie? Mam na myśli żeby je wykopać, oddzielić te dzikie co się panoszą między moimi, wzbogacić ziemię i jednocześnie zastosować jakiś środek przeciwgrzybowy?
Co prawda pięknie owocują cały czas ale obawiam się, że nie wszystkie dojrzeją.
Moniu ja bym się jeszcze wstrzymała z sadzeniem (znaczy się wstrzymuję- bo też będę sadzić) tak ze 2 tygodnie. Z malinami to trochę jak z różami z gołym korzeniem. Przed sadzeniem namocz korzenie w roztworze na grzyba (15-30 min). Jeżeli ciężka ziemia rozluźnij piaskiem. I nie za głęboko sadzimy. Jeżeli mają być sadzone w tym samym miejscu (dobrze pamiętam?) to możesz pobrać sadzonki i zadołować je gdzieś (tylko żeby nie miały całkiem sucho) a tu czyścić i szykować miejsce.



Kawa napisał(a)
Aniu śliczne miskanty pokazalaś
Rosi na mojej liście na przyszły rok
u mnie miskanty o które pytałaś to Kleine Fonane
sliczne są
A mi na listę wskoczył Kleine Fontane Mój Rosi malutki, ale ten w Rykach zrobił na mnie ogromne wrażenie. Ciekawa jestem jego przebarwień.

____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
anka_ 22:53, 27 wrz 2019


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340








____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
anka_ 13:12, 01 paź 2019


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Dla Ani/Kwartet



(nie patrzymy na zielsko za wałem i zabudowania sąsiadów)



Aniu ostro go podzieliłam (w sumie mam 6 sztuk), więc potrzebują czasu żeby pokazać się w całej okazałości. Ale podziwiam je za piękno i wytrzymałość. Rosną na wale i łatwo w tym roku nie miały. Ale dały radę i się rozrastają.
Prośba o radę- jakby pomiędzy te miskanty (lub lekko wysunięte do przodu) posadzić kolumnowe cisy?
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Mirka 13:56, 01 paź 2019


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
anka_ napisał(a)
Dla Ani/Kwartet



(nie patrzymy na zielsko za wałem i zabudowania sąsiadów)



Aniu ostro go podzieliłam (w sumie mam 6 sztuk), więc potrzebują czasu żeby pokazać się w całej okazałości. Ale podziwiam je za piękno i wytrzymałość. Rosną na wale i łatwo w tym roku nie miały. Ale dały radę i się rozrastają.
Prośba o radę- jakby pomiędzy te miskanty (lub lekko wysunięte do przodu) posadzić kolumnowe cisy?
Aniu co to za miskant ładnie się przebarwiają listki.Ja mam NN co na bordo się przebarwia.
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
anka_ 14:26, 01 paź 2019


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Mirko to jest JP2 którego dostałam od Ani. Na bordo przebarwiającego mam jednego, ale też nn. A mówiąc dokładniej to siewka którą dostałam.

Blütenwunder- idzie bardziej w czerwień niż JP2. Bardzo go lubię za całokształt. wczesne i piękne kwitnienie, jesienne barwy. Jesienne szty dopiero zaczyna przybierać.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies