Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w duszy mi gra...

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w duszy mi gra...

07_Rene 23:00, 25 kwi 2015


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
Jak Ty to robisz, że dzieci idą spać o 19.00????
Ja jeszcze nie skończyłam wiosennego ogarniania, więc nie jesteś sama - nie wiem czy Cie pocieszyłam
____________________
Renata Buszując w zbożu i kukurydzy
gardney 10:13, 02 maj 2015


Dołączył: 22 cze 2012
Posty: 753
Iza,wiem, wiem, ostatnio ciężko o spokój i odpoczynek, sezon się zaczął jest więcej roboty...
może dziś uda mi się porobić jakieś fotki bo trochę poczyniłam w ogrodzie. Prawie przekopalam już rabatę, posadziłam bukszpany, magnolię,teraz będę kupować i przesadzać roślinki na tylną rabatę jak tylko nadejdzie 10-ty (mój ulubiony dzień )
Przekopywanie zajęło mi bardzo dużo czasu.

Lewku liczę że nadrobię forumowe zaległości, przekopywanie i wybieranie było bardzo żmudne, skończyłam już prawie to mi się humor poprawił

Reniu - rutyna, dzieci są tak nauczone, bo inaczej to nie sposób żeby cokolwiek zrobić. Muszą tak chodzić spać obowiązkowo, czasem - maksymalnie o 20.00 idą, to najpóźniej, no i zawsze drzemka po południu, oboje w tym samym czasie a ja wtedy do ogrodu z niańką na szyi, no ale to w dniach wolnych od pracy. W przeddszkolu i żłobku też są tak nauczeni więc raczej nie ma problemu. Inaczej się nie da zrobić tyle rzeczy w ogrodzie przy takich maluchach.
Pozdrawiam dziewczyny w ten piękny słoneczny dzień
____________________
Magda - - - Padłaś, powstań, popraw koronę i zasuwaj Ogród w duszy mi gra
07_Rene 11:58, 02 maj 2015


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
U Ciebie sloneczny, a umnie pochmurny i deszczowy, ale może w przerwie wyskoczę popielić
Czekamy na fotki
____________________
Renata Buszując w zbożu i kukurydzy
Olili 18:12, 02 maj 2015

Dołączył: 09 paź 2014
Posty: 2386
Nie ,że bym Cię wypędzała do ogrodu...ale fotek jestem spragniona,ukrywać nie będę .
Strasznie jestem ciekawa efektów Twojej pracy w ogrodzie
____________________
Iza -Ogród-wyrozumiały
gardney 12:35, 03 maj 2015


Dołączył: 22 cze 2012
Posty: 753
Witajcie mam zdjęcia pogoda ładna to wyszłam dziś z synkiem. Roślinki są malutkie i mało widoczne ale już znacznie bardziej widoczne niż w zeszłym roku , część jest z wymiany. Rabatka żwirkowa: mam pomiędzy bukszpanami berberyski bagatelle i carex the beatles ale bardzo bardzo malutkie to zielone i czerwone co wygląda jak chwasty to są one w tle widać buki i graby fastigiata będę musiała im wykombinować jakieś porządniajsze podpory, bo dotychczas nie zdążyłam, a wygląda z tymi patykami to tragicznie
a tu buk z bliska, ma piękny kolor liści
Po prawej stronie domku coś wymodziłam, pewnie będę przesadzać ale mnie ręce świerzbiły a nie miałam czasu pytać na ogrodowisku co tam wsadzić. Z przodu tawuła gold princess, za nią przed studnią róża the fairy, z tyłu będą werbeny. Po prawej stronie wystahe taki patyk z ziemi to magnolia krzaczasta kupiona w biedrze. Cała ta strona wymaga jeszcze przemyślenia.
____________________
Magda - - - Padłaś, powstań, popraw koronę i zasuwaj Ogród w duszy mi gra
gardney 12:41, 03 maj 2015


Dołączył: 22 cze 2012
Posty: 753
Tutaj mam maleństwa - brązowe carexy od Oli (dziekuję!) mam nadzieję że urosną w siłę

A dalej buki i graby, ale zdjęcie mimo że przekręcałam i tak się położyło
w każdym bądź razie buki i graby obok siebie wyglądają świetnie. W nogach będą miały hakone, którą niebawem będę dzielić a będę cięte w stożki na kiju
____________________
Magda - - - Padłaś, powstań, popraw koronę i zasuwaj Ogród w duszy mi gra
gardney 12:57, 03 maj 2015


Dołączył: 22 cze 2012
Posty: 753
Żurawki i carexy bardzo intensywnie dzielone na jesieni szczęśliwie dotrzymały tego sezonu. Wiem, że gdyby zima była sroga nic bym nie miała, tak poszalałam z dzieleniem. Oto moje roślinki podziałkowe: miałam po jednej sztuce różnego rodzaju żurawek, tylko trzy odmiany (citronelkę - z dwóch sztuk - teraz mam około 15, i dwa rodzaje ciemnej miałam w większych ilościach)
przepraszam za leżące zdjęcia nie wiem czemu tak... ale widać tam moje żurawki marmalade i carexy, dookoła żwirku i bonsaia będzie bukszpanowa obwódka całkiem z tyłu pole trzmieliny, której miałam w naddatku, będę również dzielić
Niektóre żurawki są bardzo maleńkie, takie że w korze ich prawie nie widać

, a niektóre większe
no i citronelki bardzo wypaśne w tym sezonie obok konwalników których mam teraz bardzo dużo (znów leżące zdjęcie)
____________________
Magda - - - Padłaś, powstań, popraw koronę i zasuwaj Ogród w duszy mi gra
gardney 13:12, 03 maj 2015


Dołączył: 22 cze 2012
Posty: 753
No i teraz tyły ogrodu czyli to co mi zajęło ostatnio tyle czasu. Chwasty, głównie perz w dalszym ciągu wyrastają mimo że przekopałam wszystko widłami 3 razy




Wiecie naprawdę głupio mi że to wszystko leży ale nie umiem tego obrócić.... powinna być chyba opcja obróc obrazek dla mniej lotnych komputerowo

Zgodnie z zaleceniami małej mi z odcinka mai w ogrodzie posadziłam też wskaźnik wilgotności gleby
____________________
Magda - - - Padłaś, powstań, popraw koronę i zasuwaj Ogród w duszy mi gra
gardney 13:24, 03 maj 2015


Dołączył: 22 cze 2012
Posty: 753
No i na koniec konwalniki, obok nic kiełki puszcza hakone która powędruje pod graby i buki
i hortensje rensun na "pniu"

oraz tyły ogrodowe gdzie mi się conieco rozkwitło
i hosty pod hortensją ogrodową. Ta rabata w wolnym czzasie będzie do totalnej przeróbki w tym miejscu będzie podłużna rabata, na razie mam plan na ławeczkę w tym miejscu

Postaram się jeszcze wrzucić zdjęcia poglądowe tak żeby było widać całą rabatę nad którą pracuję teraz najintensywniej
____________________
Magda - - - Padłaś, powstań, popraw koronę i zasuwaj Ogród w duszy mi gra
gardney 13:30, 03 maj 2015


Dołączył: 22 cze 2012
Posty: 753
Panoramicznie,

chociaż i tak guzik widać, nie wiem czy to ja źle robię zdjęcia czy to moj aparat. A do tego roślinki małe.
Na drugim zdjęciu widać koniec obwódki za nią ma być różanka, planowałam tam pomponellę, na lewo od niej ma być 3 x choina yeddeloh a między nią do tyly miskanty ML, w nóżkach żurawki, bardziej na lewo hortensje a w rogu śliwa nigra, na dole kulki i między kulkami rabata rozchodnikowa. Tak w skrócie
Przepraszam za gimnastykę szyi jak ktoś ma jakąś radę odnośnie przekręcania zdjęć to poproszę o pomoc.
____________________
Magda - - - Padłaś, powstań, popraw koronę i zasuwaj Ogród w duszy mi gra
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies