Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Tam, gdzie jeże mówią dobranoc.

Pokaż wątki Pokaż posty

Tam, gdzie jeże mówią dobranoc.

waldek727 00:15, 10 lut 2015


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
AgnieszkaW napisała:
Życie to nie bajka, nie każdy może (nie każdego na to stać) przywieźć sobie na działkę mnóstwa dobrego obornika, dobrej kompostowej ziemi i kilku ton piasku do rozluźnienia ziemi w ogrodzie. Trzeba radzić sobie z tym, co się ma - życie mnie tego nauczyło..., a ogród jakoś funkcjonuje, i to chyba nawet nieźle Nie mam dywanowej trawy, ale...nie narzekam, bo mam za to piękną bioróżnorodną murawę, która wręcz "żyje" tysiącami różnych owadów, pszczół, pasikoników, trzmieli, motyli, bzyków i im podobnych. Nie wiem, czy już to gdzieś pisałam, ale...nie mam w ogrodzie ani jednej tui, z wyboru Oj, chyba się rozpisalam Kończę już moje wypociny, by nie zabierać więcej miejsca w Twoim wątku. Będę podglądać Twój wątek, bo zawsze można się tu czegoś ciekawego nauczyć. Pozdrawiam serdecznie

Ps, piękne masz powojniki

Agnieszko.
Bardzo trafne spostrzeżenia z którymi w pełni się utożsamiam. Zarówno Ty jak i inni goście tego wątku nie zabierają w nim absolutnie miejsca. Cieszę się z faktu, że coraz więcej osób dzieli się własnym doświadczeniem chociaż wiem, że nieraz powodzenia w uprawie niekonwencjonalnej ogrodu przeplatają się z trudnościami od nas niezależnymi.
Odnosząc się do obornika, to podzielę się takim spostrzeżeniem. Często stadniny koni, a jeszcze częściej małe szkółki jeździeckie oferują ten towar za darmo. Wystarczy w dwie, trzy osoby zorganizować transport z najbliższego ośrodka jeździeckiego i koszta nie będą tak wysokie. Alternatywą może też być suszony lub granulowany obornik który jest sprzedawany w coraz szerszej sieci sklepów ogrodniczych. Poza tym, zawsze możemy natrafić na hodowcę gołębi który także gratisowo wspomoże nas wiaderkiem ptasiego pomiotu.
Dzięki za to, że podobają Ci się moje clematisy. Mam jeszcze u siebie botaniczne oraz ,,Kacpra" i ,,Błękitnego anioła".
Pozdrawiam.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
waldek727 00:20, 10 lut 2015


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
pasjonatkaamatorka napisał(a)
Waldku,wspaniale,że masz wątek,mogę się teraz wkradać do Ciebie na pogaduszki,również o mebelkach Przecudna muzyka,moje klimaty,dziękuję Ci!!!

Ewo, możesz się wkradać kiedy chcesz. Ja jak będę chciał postarzyć jakiś przedmiot z drewna u siebie, to też pobiegnę do ogrodu pod lasem na pogaduszki.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
pasjonatkaam... 00:23, 10 lut 2015


Dołączył: 04 cze 2014
Posty: 1184
Dziękuję i zapraszam w moje skromne progi Spokojnej nocki))
____________________
ewulkowy ogród pod lasem-początki
waldek727 10:09, 10 lut 2015


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Kasya napisał(a)
Waldku, jakie sa wg ciebie niezbedne narzedzia, oprocz kosiarki, dla posiadacza małego trawnika ?

Kasiu.
Przy pielęgnacji małego trawnika warto zaopatrzyć się w nożyce ręczne którymi będziesz mogła wyrównać trawę w miejscach niedostępnych dla kosiarki, ręczny rotacyjny siewnik do nawozów, stalowe grabie wachlarzowe, nakładki z trzpieniami do aeracji trawnika, 10l konewkę, mały walec napełniany i obciążany wodą oraz koniecznie w wertykulator.

siakowa napisała:
Sie przyszlam w końcu przywitac i pochylic czoła przed taką wiedzą pozdrawiam

Sie również Kasiu witam z Tobą w swoim wątku. Swoją wiedzą która może okazać się przydatna przy realizacji Twoich planów ogrodowych, z miłą chęcią podzielę się także z Tobą.
Pozdrawiam.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
Kasya 10:42, 10 lut 2015


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41903
Wszystko co wymieniles mam oprócz czegoś do aeracji, wertykulacji i walca
Trochę mnie to przeraża bo nie wiem co to za sprzęty powinny być i jak to robić dobrze bez narazania się na duże koszty
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
waldek727 10:58, 10 lut 2015


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Kasiu.
Nakładki do aeracji to koszt ok 25 zł. Ręczny wertykulator markowej firmy kosztuje 70 zł a walec trochę ponad stówkę. Są to niezbędne narzędzia które można zakupić wspólnie w drodze późniejszej dobrosąsiedzkiej wymiany.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
Kasya 11:18, 10 lut 2015


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41903
Nakladki, to masz na myśli nakladki na buty ?
Czy aeracja i wertykulacja to konieczne zabiegi każdej wiosny ?
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Imienniczka 12:17, 10 lut 2015


Dołączył: 08 lut 2015
Posty: 832
Piękny wstęp, cudna muzyka, ciekawe rozmowy. Waldku, czy mogę przycupnąć gdzieś spokojnie w kąciku i podglądać Twój wątek?

Pozdrawiam.
M.
____________________
Mirka Morze woni i kolorów... Wizytówka - Morze woni i kolorów...
waldek727 12:34, 10 lut 2015


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Imienniczka napisał(a)
Piękny wstęp, cudna muzyka, ciekawe rozmowy. Waldku, czy mogę przycupnąć gdzieś spokojnie w kąciku i podglądać Twój wątek?

Pozdrawiam.
M.

Mirko. Usiądź sobie wygodnie w gościnnym fotelu i dziel się swoją pasją dotyczącą naturalnych ogrodów. Po wczorajszej Twojej lekturze całego wątku o kompostowaniu i kompostownikach myślę, że tu też znajdziesz coś co może Cię zainteresować.
Pozdrawiam.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
Iwk4 12:56, 10 lut 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Waldku, dziękuję pięknie za wyczerpującą odpowiedź. Pomyślałam sobie, że w takim razie w ekstremalnych sytuacjach, póki nie uda się polepszyć ziemi, zastosuję hydrożel, ale ten ogrodowy. Natomiast będę dbała o polepszanie gleby kompostem i obornikiem. O ziemi z uprawy pieczarek czytałam w ostatnim Gardeners World. Ciekawe, czy w mojej okolicy jest taka pieczarkarnia?

Pozwolę sobie skopiować te informacje do mnie. Zaglądają tam dziewczyny, może komuś jeszcze te informacje się przydadzą.
____________________
Ogródek Iwony II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies