Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Tam, gdzie jeże mówią dobranoc.

Pokaż wątki Pokaż posty

Tam, gdzie jeże mówią dobranoc.

wiewiora 19:14, 01 lut 2015


Dołączył: 02 cze 2014
Posty: 749
Waldku jesteś naszą ENCYKLOPEDIĄ PWN w pozytywnym tego słowa znaczeniu .Ogromną masz wiedzę, wiele rzeczy o których piszesz czytałam w starych książkach ogrodniczych ,niewszystko zapamiętałam ale po twoich wypowiedziach powoli sobie przypominam...
____________________
Agnieszka-Pasja posiadania ogródka
waldek727 19:29, 01 lut 2015


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Romo.
Witam Cię serdecznie w moim wątku. Po przeczytaniu Twojego postu ręce same mi się złożyły do oklasków. Chwała Ci za to, że tak szybko zrozumiałaś, iż nie da się stworzyć ogrodu wbrew naturze. Tak samo jak nie da się zawrócić deszczu do nieba, powstrzymać lawy wydobywającej się z wulkanu czy uciec przed lawiną, tak samo nie da się stworzyć pięknego, zdrowego ogrodu na nieurodzajnej i mało żyznej glebie. Przyroda od miliardów lat rządzi się swoimi niezmiennymi prawami niezależnie od nas i naszej woli.
________________________
Przepraszam za wyrażenie, ale Danusia w każdym wątku trąbi, że droga do własnego wymarzonego ogrodu nie zaczyna się w sklepach z roślinami. Powtarzając na każdym kroku to samo setki razy trzeba w końcu użyć trąbki. Jak sama Romo widzisz, tego popiołu na głowę przydałoby się znacznie więcej także dla innych. Jednakże nikt nikomu ogrodu nie będzie tu na siłę urządzał, a każdy z nas ma prawo do podejmowania własnych niezależnych decyzji.
Pozdrawiam.
________________________
Ps.
Cieszę się z trzeciego miejsca polskiej drużyny i jednocześnie żałuję, że Karol Bielecki czasy świetności ma już poza sobą. To był naprawdę wspaniały piłkarz.

____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
waldek727 20:08, 01 lut 2015


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Agatko (agata19762) .
Miło mi, że również z Tobą mogę podzielić się w sposób przystępny tym co jest ważne dla naszych ogrodów, a często umyka nam z pamięci.

Agniecha, dzięki Ci za docenienie treści moich postów, ale nie o piękne słowa w tym wszystkim chodzi. Tak jak większość użytkowników tego forum, również i ja chcę dorzucić swoją cegiełkę do zbudowania skarbnicy wiedzy o ogrodach i ogrodnictwie. Zależy mi na tym, aby nasze ogrody za sprawą ,,Ogrodowiska" stawały się coraz piękniejsze i zaczęły konkurować z tymi które podziwiamy w innych częściach Europy.

Pozdrawiam.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
roma2 20:18, 01 lut 2015


Dołączył: 28 sie 2014
Posty: 2976
Cieszę się z trzeciego miejsca polskiej drużyny i jednocześnie żałuję, że Krzysztof Bielecki czasy świetności ma już poza sobą. To był naprawdę wspaniały piłkarz.

Głowa popiołem posypana baaardzo solidnie Waldku. Naprawiam się.

Chyba myślałeś o Karolu Bieleckim?. Dla mnie to GLADIATOR. Po takiej kontuzji się pozbierać.... Wspomnę tylko (grałam kiedyś w "rękę")i przepraszam jeśli się mylę, ale jeśli ogląda się mecz z perspektywy strzelonych bramek, to szału nie ma. Ale ile miał asyst i cudownych podań otwierających bramkę, to.. ło matko...to ciągle znakomity zawodnik. Że nie wspomnę o taktyce jednego i drugiego zespołu. To dłuższy temat...
Ogrodowo to jestem słuchająca, ale sportowo...
Chyba trochę się znam.
____________________
Komendówka
Iwk4 14:17, 02 lut 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Waldku, wreszcie mi się przydał fakt, ze masz swój wątek. Zatem uderzam z pytaniem do specjalisty. Co o tym sądzisz?
Hydrożel z pampersa:
https://www.youtube.com/watch?v=sXb8rJ8Rm3I&feature=share&fb_ref=share
Można stosować w doniczki? A pod trawę na piaski? (U sąsiadki ogrodnik takie zastosowanie zrobił, nie wiem, czy zwać go ogrodnikiem)
____________________
Ogródek Iwony II
Anusia 17:33, 02 lut 2015


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Witam serdecznie.
Przybiegłam z rewizytą. Jeszcze raz chciałam Ci podziękować za okazaną mi pomoc. Waldku jesteś "kopalnią"wiedzy. Muzyka cudowna! Tylko jak pomyślę sobie w jaki sposób pozbyłam się nornic.. a Ty troszczysz się o każde najmniejsze stworzonko. Pozdrawiam serdecznie.
____________________
Skandynawia po krzyżacku
Mala_Mi 21:51, 02 lut 2015


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
♡♡♡
Nawozy jedynie stosuje na trawnik i do doniczkowych. Nikt mi nie wierzy ze tak mozna. Na moj trawnik jednak nie wyobrażam sobie wyprodukowania takiej ilości kompostu. Moze na emeryturze....
Nie jestem ortodoksa w zadnej dziedzinie.... ale staram sie i czytam...ucze się.
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
waldek727 18:41, 03 lut 2015


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
kosolka napisał(a)
Witam się Waldku i zaznaczam! Pozdrawiam!

Miło mi Olu, że zagościłaś w moim wątku. Jesteś od niedawna szczęśliwą posiadaczką własnego ogrodu i w drodze poszukiwań pomysłów oraz bazy startowej przy jego początkowej realizacji. Jako że w mojej pasji ogrodniczej często dominują zagadnienia związane z gleboznawstwem, mikrobiologią i fizjologią roślin to myślę, że w tym wątku również znajdziesz dla siebie Olu cenne wskazówki które będą pomocne przy realizacjiTwoich planów ogrodowych .
Pozdrawiam.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
Iwk4 19:16, 03 lut 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
____________________
Ogródek Iwony II
Marysia 22:15, 04 lut 2015


Dołączył: 23 lis 2013
Posty: 152
Witam Cię serdecznie Kwiaty piękne, będę zaglądać bo tryskasz wiadomościami
____________________
Mój skromny ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies