Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Tam, gdzie jeże mówią dobranoc.

Pokaż wątki Pokaż posty

Tam, gdzie jeże mówią dobranoc.

Peppermint 05:52, 15 lip 2015


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 417
Waldek a dlaczego pokazujesz tak mało zdjęć swojego ogrodu?
____________________
Agnieszka Ogród pod czarnymi orzechami
oliwka 21:16, 15 lip 2015


Dołączył: 07 lut 2015
Posty: 1965
Waldku, zrobiłam sobie balkonową gnojówkę z pokrzywy i skrzypu. Stoi tak sobie w słoiku od czwartku przykryta, codziennie mieszana. Zaczęła śmierdzieć, więc fermentacja się zaczęła ale nie widzę żeby tworzył się kożuch. Czy to jest ok ???? Zgłupiałam już ...
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/5302-ogrodek-warzywny-na-balkonie, wątek ogrodowy zamknięty http://www.ogrodowisko.pl/watek/5701-ogrod-oliwkowy
Flower1 09:01, 18 lip 2015


Dołączył: 12 kwi 2015
Posty: 2278
Witam Waldku ,przelecialam Twoj watek ..wiele ciekawych rad ,zapisuje na Swojej liscie , do Nas tez przychodzi jez ale jest dosc spory i w sumie w tym roku go jeszcze nie widzialam .Pozdrawiam serdecznie
____________________
Magda- Wyczaruję ogród*** Wizytówka
ewsyg 09:02, 18 lip 2015


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Ta na którą polujesz



____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Flower1 21:57, 18 lip 2015


Dołączył: 12 kwi 2015
Posty: 2278
Juz mam gnojowke z pokrzywy i oborniku ale nie wiem jak jej uzywac do truskawek leje dwie szkalnki na 10 litrow i szaleja po tym ale boje sie lac na reszte bo moze to za duza dawka
____________________
Magda- Wyczaruję ogród*** Wizytówka
waldek727 01:19, 19 lip 2015


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
ewsyg napisał(a)
Ta na którą polujesz.

Ślicznie dziękuję Ci Ewunia za namiary. Na ogół nie robię zakupów roślin w sklepach internetowych, ale jak nie dostanę w swoim CO to na pewno się pokuszę. Ślicznie pokazałaś te ,,zielone perły". Lubię jeżówki z tego względu, że dobrze się komponują z trawami ozdobnymi a przy tym kwitną aż do pierwszych przymrozków.
Pozdrawiam.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
waldek727 01:56, 19 lip 2015


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Flower1 napisał(a)
Juz mam gnojówkę z pokrzywy i obornika, ale nie wiem jak jej używać do truskawek leje dwie szklanki na 10 litrów i szaleją po tym, ale boje się lać na resztę bo może to za duża dawka

Madziu.
Gnojówki roślinne można używać w rozcieńczeniu w przedziale 1/5 - 1/10.
Gnojówki (gnojowice) zwierzęce są mocniej skoncentrowane i należy rozcieńczać je w przedziale 1/10 - 1/20.
Dlaczego takie różne proporcje?
Chodzi przede wszystkim o zawarty w tych biopreparatach azot. Powinniśmy zrobić sobie selekcję roślin i ocenić które z nich potrzebują w danym okresie wegetacji więcej składników pokarmowych, a które mniej. Poza tym roślina roślinie nierówna. Inne stężenie będzie dla truskawek, inne dla pomidorów a jeszcze inne dla pnących róż czy clematisów.
Magdo. Jeżeli po 2 tygodniach od zasilania truskawek zaczynają one wspinać Ci się na dach, to zmniejsz ilość dodawanej do wody gnojówki do poziomu 300/400 ml.
W sklepach gospodarstwa domowego są w sprzedaży plastikowe litrowe pojemniki z uchem i z podziałką. Jest to praktyczne i potrzebne narzędzie przy tego typu pracach. Polecam.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
sylwia_slomc... 10:39, 19 lip 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82129
Co tam u ciebie w trawie piszczy? Nic nie widzę
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
waldek727 08:02, 20 lip 2015


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587



No, a teraz?
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
eda 19:46, 20 lip 2015


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 13690
waldek727 napisał(a)

To pustynnik (igła Kleopatry) i pojawiające się u niego przykwiatki.


Śliczny baaardzo a nazwa bo na pustyni rośnie ? trudny u nas do uprawy ?
pozdrówka serdeczne zostawiam
____________________
Ranczo Edy *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies