Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Tam, gdzie jeże mówią dobranoc.

Pokaż wątki Pokaż posty

Tam, gdzie jeże mówią dobranoc.

AsiaK_Z 09:46, 27 lip 2015


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
Wejście do zaczarowanego ogrodu??? Taaaaaaaak
____________________
Asia - Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa
babka 19:11, 27 lip 2015


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
Wejście mnie urzekło

Waldku co mogę zrobić z moim trawnikiem, nie podoba mi się, słabo się zagęszcza, pozostało sporo łysych miejsc i trawa żółknie. Brak nawodnienia i przypalenie nie wchodzi w grę, wyraźnie widać że trawa nie jest odżywiona Mąż upiera się by posypać go nawozem ale wiem przecież że nie tędy droga. Pytanie czym mam potraktować murawę by miała z czego czerpać ?
____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
gardney 00:15, 28 lip 2015


Dołączył: 22 cze 2012
Posty: 753
Taki osobnik jak na 3 zdjęciu wyskoczył mi na nogi jak wyciągałam kompost z kompostownika, za nim wyskoczyła ropucha taka czarna, nie wiedziałam że tak umiem wysoko skakać Byłam potrójnie zaskoczona Pozdrawiam Ciebie i wzorcowe roślinki
____________________
Magda - - - Padłaś, powstań, popraw koronę i zasuwaj Ogród w duszy mi gra
grembosia 03:25, 28 lip 2015


Dołączył: 20 mar 2012
Posty: 2748

Urocze te drzwi, zawsze marzyłam o takim przejściu...
Na razie biegam po ogrodzie z zardzewiałą ramą okienną, którą chcę wyposażyć w lustro i nie mogę znaleźć odpowiedniego miejsca...
____________________
Grembosia- spacerkiem po ogrodzie *** Wizytówka 2014
Flower1 10:31, 28 lip 2015


Dołączył: 12 kwi 2015
Posty: 2278
Pieknie u Ciebie ,wejscie bosskie pozdrawiam!
____________________
Magda- Wyczaruję ogród*** Wizytówka
sylwia_slomc... 10:58, 28 lip 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81977
Wejście byłoby the best, ale bez klucza to się nie wejdzie, chyba, że klamkę byś dołożył ha ha - klimatyczne bardzo, super do każdego ogrodu z murem dookoła.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Agania 11:31, 28 lip 2015


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Cud, miód taka furtka, niezła inspirka, aż się chce zaglądnąć za te drzwi...wyobraźnia niech zadziała...a ogrodowo, mogę to samo powiedzieć, też nie wyrabiam, ale siewki bylinowych darów już przenoszę pomału na nowe miejsce
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
waldek727 07:59, 29 lip 2015


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
babka napisał(a)
Wejście mnie urzekło

Waldku co mogę zrobić z moim trawnikiem, nie podoba mi się, słabo się zagęszcza, pozostało sporo łysych miejsc i trawa żółknie. Brak nawodnienia i przypalenie nie wchodzi w grę, wyraźnie widać że trawa nie jest odżywiona Mąż upiera się by posypać go nawozem ale wiem przecież że nie tędy droga. Pytanie czym mam potraktować murawę by miała z czego czerpać ?

Olu.
Mnie ogranicza tylko czas.
Możliwości mam, materiał mam, na stolarstwie też się znam, tylko ten time.
Tego nie mam.
Popatrz co jeszcze mam do wykorzystania. Mają już ze 30 lat i nie są to podkłady kolejowe.
Schody, gazony, siedziska, ławy... W sklepie takiego towaru nie kupię. To co widać to tylko część tego co mam.
Znasz klimat starego drewna w ogrodzie?



Olu.
Temperatury dochodzące do 40*C nie sprzyjają wzrostowi traw. Ma to niekorzystny wpływ na metabolizm i procesy fizjologiczne dla większości roślin w naszych ogrodach. Nawet niewielkie odwodnienie komórki powoduje zaburzenia również w przebiegu podstawowych procesów fizjologicznych. Krótszy dzień, niższa temperatura i podwyższona wilgotność gleby niebawem zmieni wygląd naszych trawników na dużo lepszy. Zagęszczenie trawnika w głównej mierze osiągamy poprzez częste jego strzyżenie. Natomiast miejsca gdzie prześwituje goła ziemia, śmiało możesz ponownie obsiać tuż po koszeniu. Nie muszę już dłużej nikogo przekonywać, że trawników z niewykształconym w pełni systemem korzeniowym nie powinno się nawozić nawozami mineralnymi. W wątku ,,problemy z trawnikiem" setki zdjęć dokumentują i obrazują ten stan rzeczy w sposób nie do pozazdroszczenia. Składniki mineralne w glebie uzupełnia się przedsiewnie, bądź też przed posadzeniem roślin, a nie dopiero po tym fakcie. Ratunkiem w takiej sytuacji może być dokarmienie trawnika dolistnym nawozem wieloskładnikowym z pominięciem systemu korzeniowego.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
waldek727 08:10, 29 lip 2015


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
gardney napisał(a)
Taki osobnik jak na 3 zdjęciu wyskoczył mi na nogi jak wyciągałam kompost z kompostownika, za nim wyskoczyła ropucha taka czarna, nie wiedziałam że tak umiem wysoko skakać Byłam potrójnie zaskoczona Pozdrawiam Ciebie i wzorcowe roślinki

To i zwierzakom też już się w głowach coś poprzewracało?
A co ta czarna ropucha robiła z jaszczurem w kompoście i to w ,,biały dzień"?
Madziu.
Jak ja bym na każdy widok zwinki podskakiwał, to bym chyba musiał fruwać w ogrodzie.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
Margeritka 15:41, 30 lip 2015


Dołączył: 13 maj 2013
Posty: 72
Tajemnicze miejsce na furtę ogrodową już pokazałeś na pierwszym zdjęciu po przywitaniu,teraz tylko ten uciekający czas trzeba złapać na chwilę, zaczarować drzwi i spełnisz marzenie, prawda?
____________________
MargeritkaMałgorzatkowe skarby
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies