Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Tam, gdzie jeże mówią dobranoc.

Pokaż wątki Pokaż posty

Tam, gdzie jeże mówią dobranoc.

waldek727 05:39, 11 lip 2015


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
07_Rene napisał(a)
Waldku, to znowu ja
Obserwowałam dziś miejsce, gdzie chce hortensje debolistne posadzić i nasłonecznienie w tym miejscu jest większe niż mi się wydawało, od rana do 13. Zmieniło się nam po wycince orzecha. Myślisz, że dadzą radę? Czytalam, że one max do 11 w słońcu. Mam jeszcze alternatywne miejce - cień 100%. Ktore miejsce wg Ciebie lepsze? Oba równie zaciszne i osłonięte.

Najważniejsze żeby miała w miarę zaciszne i wilgotne stanowisko. Trochę więcej słońca nie powinno jej zaszkodzić. Być może jesienią będzie się jeszcze piękniej przebarwiać.
Całkowity cień, to nie miejsce dla hortensji dębolistnej.

____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
MirellaB 12:08, 11 lip 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Witam Waldku Moje hortensje ogrodowe rosną od strony północnej i mają słońce rano i popołudniu. Świetnie się tam czują
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
MirellaB 12:21, 11 lip 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
waldek727 napisał(a)
A teraz taki przesympatyczny gostek ze swoim apelem.


Ach przypomniało mi się jak taka Pani miotłą wygarniała ze swojego ogrodu jeżyka, najpierw na chodnik, a potem na jezdnie - co za ludziska.
Ja i sąsiad szybka reakcja - gazeta, jeżyka w gazetę i do sąsiada do ogrodu. Biedny malutki, ale go uratowaliśmy
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
07_Rene 22:47, 11 lip 2015


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
Bardzo dziękuję
____________________
Renata Buszując w zbożu i kukurydzy
waldek727 19:32, 13 lip 2015


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
eda napisał(a)



... A kolorki oglądałam śliczne żurawki i to ostatnie to trytoma ? Tylko ja pamiętam kolorową, pewnie się mylę, strzelam ale piękne to

To pustynnik (igła Kleopatry) i pojawiające się u niego przykwiatki.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
Alicja169 20:24, 13 lip 2015


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 5105
Pustynnik to ostatnio przedmiot moich westchnień
Może wiesz jak skutecznie wykorzystać jego nasionka, kiedy siać i kiedy zakwitnie rozmnażany z nasion?

Zdjęcie super!
____________________
Otrzymaliśmy życie bez instrukcji obsługi. Ogród na piasku i z wielkim murem
siakowa 20:26, 13 lip 2015


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 17658
Waldku czy akinida...kiwi....slynaca z szybkiego wzrostu rosnie tak szybko juz w pierwszym sezonie? Bo moje posadzone na wiosne stoja jak zaklęte....
____________________
Małymi krokami bo własnymi ręcami... :) *** Wizytówka
Nikita 08:20, 14 lip 2015


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
waldek727 napisał(a)
A teraz taki przesympatyczny gostek ze swoim apelem.



O rany!!! Aż się rozczuliłam. ŚLICZNY!!!!!!!

Jadąc kiedyś w pobliżu lasu, zatrzymałam się nagle na drodze, włączyłam "awaryjki" i stoję. W poprzek szosy idzie cała rodzinka jeży! Jadący za mną kierowca wyzwał mnie od głupiej blondynki, bo on się śpieszy, a ja tu mu się przed nosem zatrzymuje!
Mówiąc brzydko "olałam" gościa i nawet ucieszyłam się bardzo, że to ja jechałam pierwsza, w przeciwnym razie na pewno byłoby już po jeżykach.
I dodam jeszcze na marginesie, że po chwili specjalnie wdałam się z nim w burzliwą wymianę poglądów na temat ochrony zwierząt oraz koloru moich włosów, aby jeszcze bardziej spóźnił się do pracy...spóźnił się na pewno, dobrze mu tak!!!
____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
Nikita 08:20, 14 lip 2015


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
Wyszedł dupelek, więc specjalnie dla ciebie słodziutkie poziomeczki na początek dnia



____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
sylwia_slomc... 10:51, 14 lip 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82135
Byłeś lepszy ode mnie bo ja kończyłam, albo starałam się skończyć podlewanie tak przed 22.00, później już nic nie było widać, a co dopiero roślinki w trawie Na całe szczęście Pon Bócek sie ulitowoł i pokropiło z nieboskłonu hej.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies