Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę

Pokaż wątki Pokaż posty

Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę

Zagajanka 15:43, 06 lut 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Kasia_CS napisał(a)
Z limonki mam ladna turzycę everillo, ktora w zimie wciąż jest limonkowa wjakby coś

Kasia_CS napisał(a)
Tez czytałam ten artykuł i musialam sobie wyguglac co to za glogownik na pierwszy rzut oka mi pierisa przypomina. Ja mam jednego, fajnie kwitnie, tylko chyba niekoniecznie ma dobre warunki zapewnione, bo powolutku mi przyrasta.

A tak sobie pomyślałam, ze jak coś ma jesienią dawac kolor, a byloby kwaśno przygotowane podłoże (np dla azalii), to może i wrzosy bys tam widziała?

Z limonki bym zostawiła Evergoldy ale w 2 niesymetrycznych rzędach, a nie po całym obwodzie
Głogownika tez do tej pory nie znałam, ale cechuje się bordowymi przyrostami i tym że jest zimozielony, więc o to własnie chodziło

Wrzosy! Tak! To by był kolor na jesieni!
Tylko jaki kolor kwiatków by tu pasował i w jakim kolorze liści?
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 15:45, 06 lut 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Anda napisał(a)
Jestem za Nawet za dwoma



Musze teraz tylko go gdzieś w szkółkach u nas znaleźć.
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Tess 15:54, 06 lut 2018


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12099
Doczytałam o godzinach zacieniania i proponuję żurawkę citronella.
Z koloru niebieskiego - może powojnik Little Artist? Kwitnie najintensywniej w czerwcu i lipcu, ale kontynuuje kwitnienie do września, choć już mniej obficie. Od lipca do października zdobią ją puszyste owocostany.
Nie wiem, czy dałby radę ze względu na zacienienie, bo ja mam w słońcu. Ale nasza Magnolia na pewno to wie. Jest uroczy.

____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
iwonadm 16:19, 06 lut 2018


Dołączył: 26 paź 2013
Posty: 6745
Wrzosy odradzam. Może trzmielina na pniu fajna też jest laurowiśnia
____________________
Iwona ogrodowe-przygody
Kasia_CS 16:26, 06 lut 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Zagajanka napisał(a)



Głogownika tez do tej pory nie znałam, ale cechuje się bordowymi przyrostami i tym że jest zimozielony, więc o to własnie chodziło

Wrzosy! Tak! To by był kolor na jesieni!
Tylko jaki kolor kwiatków by tu pasował i w jakim kolorze liści?


Pieris ma te same cechy właśnie - nie wiem, czy wszystkie, ale chyba większość ma czerwone w tym przypadku przyrosty i też zimozielony.

A do kolorystyki wrzosów, np w połączeniu z żurawką popatrz na tą fotkę, może przemówi
wrzosy i żurawki
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Anda 16:29, 06 lut 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33627
Zagajanka napisał(a)



Musze teraz tylko go gdzieś w szkółkach u nas znaleźć.


Wez odmiane Red Robin, jesli chcesz. Ma intensywniejsza czerwien niz ta normalna.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Gruszka_na_w... 16:41, 06 lut 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22097
Czy dobrze kojarzę, że głównym elementem tej rabaty są róże? Jaki mają kolor?
Trzeba by sprawdzić, czy zimozieloność głogownika nie jest warunkowa.
U mnie z Evergoldami dobrze współpracuje tuja Golden Tuffet. Pasowałyby też do kompletu te polecane przez Kasię żurawki. Ale wtedy róże musiałyby być kremowe, białe.

Do fioletowych żurawek i Evergoldów można by też dobrać kosodrzewinę Wintergold. Zimą pięknie się przebarwia, a latem daje naturalną zieleń.

Tak sobie myślę, że tam powinno się dać coś, co nie straci zimą liści i nada rabacie nieco wypukłości- stąd te moje propozycje.

PS. Nie udaje mi się w wyobraźni połączyć róż z wrzosami- to jakby dwie bajki.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Kasia_CS 17:03, 06 lut 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Haniu oo kosodrzewina fajne brzmi. Jeszcze pomyślalam idąc tropem konkretnie o sosnach Varella
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 17:14, 06 lut 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
A sorry, skłamalam - ciągle kojarzę nazwę Varella, a chodzi mi o "Marie bregeon" - tez kulisty pokroj, a nawet poduchowaty. Na pewno ma Ania-kwartet, ale nie wiem czy i nie Jolanka
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
UrsaMaior 17:21, 06 lut 2018


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8339
Varelki też tak wyglądają chyba? Jak poduszki. Tyle, że sosny chorują na glinie.
____________________
ogród pod lasem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies