Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę

Pokaż wątki Pokaż posty

Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę

Zagajanka 20:51, 06 kwi 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
_Martini_ napisał(a)

Zacytowałam, bo tego do końca nie rozumiem. Jak kupuję krzew, zwykle przysyłają sadzonkę z trzema/czterema pędami. Potem nie wiem jak ciąć, żeby z czasem zostawić młode pędy, a wyciąć te stare. Przecież te młode zawsze ze starych wyrastają. Dzisiaj cięłam czteroletnie Leonardo i jakieś pokraczne wyszły. Podobnie z Chopinami.

I jeszcze chciałam zapytać o tę różę Roberto, którą pokazałaś. Jak ją cięłąś tak nisko, to szukałaś oczek?

Młode pędy czasem wyrastają od podstawy, nie zawsze ze starych.
Wycinam i młode, jeżeli zbytnio zagęszczają krzaczek, ale w pierwszej kolejności do wycięcia brała bym jednak najstarsze/najgrubsze. Ale to dotyczy takich min 4 letnich okazów. Wcześniej nie trzeba.
Chopina bym cięła na jś 25-30 cm, to jednak mieszaniec herbatni z tendencją do łysawych nóżek....
Leosie w ogóle są pokraczne tnij ją jak inne floribundy, w tym przypadku na jś 35-40 cm. Zostaw do 10 gałązek.

Co do Roberto C., to tak, patrzyłam na uśpione pąki i ciełam nad nimi pod skosem.
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
tulucy 21:22, 06 kwi 2018


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
Iii ogarnę jakoś następne już mam do wsadzenia. Jeszcze z RĆ mi wyślą i koniec
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Zagajanka 21:36, 06 kwi 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
U mnie już dwie czekają zadołowane, jedna stoi w donicy. Pozostałe przyjadą jakoś do połowy miesiąca..
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
tulucy 21:41, 06 kwi 2018


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
To u mnie już ponad 20 czeka... Może urwę sobie jeden wolny dzień w przyszłym tygodniu...
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Zagajanka 22:38, 06 kwi 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
No w takim ukladzie chyba musisz
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Wendy79 23:46, 06 kwi 2018


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Janeczko, a jak się tnie róże pnące/klimbery? Tnie się czy tylko wycina to co przemarzło?
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Rench 00:36, 07 kwi 2018


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
Dzięki,że podsunęłaś instrukcję od hodowcy.
Cięcie dopiero przede mną,mam dylemat odnośnie Crocus Rose i muszę się doszkolić,bo zazwyczaj też na czuja lecę

____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
_Martini_ 08:39, 07 kwi 2018


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
No widzisz, wystarczyło to pierwsze zdanie i już wszystko wiadomo. Nie wiem czemu myślałam inaczej. Wczoraj chyba intuicyjnie szukałam tych młodych od podstawy. Ale niektóre to sie pokładają na ziemi, to te jednak wycinałam.
Chopiny już pożegnałm. Oba padły.
Merci za radę i za linka do instruktażu, zupełnie o nim zapomniałam.
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
Zagajanka 10:25, 07 kwi 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Wendy79 napisał(a)
Janeczko, a jak się tnie róże pnące/klimbery? Tnie się czy tylko wycina to co przemarzło?

Wycina sie co przemarzlo, jest chore, cienkie lub okaleczone. Przygina sie najdluzsze pedy do poziomu lub co najmniej pod kątem 45 stopni, obcina sie boczne cienkie pedy przy przygietych pedach na 1-2 oczka by wypuściły nowe pedy na ktorych roza bedzie kwitla. Co 3-4 lata mozna wyciac najsarsze przygiete pedy u podstawy.
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 10:28, 07 kwi 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Rench napisał(a)
Dzięki,że podsunęłaś instrukcję od hodowcy.
Cięcie dopiero przede mną,mam dylemat odnośnie Crocus Rose i muszę się doszkolić,bo zazwyczaj też na czuja lecę


Moja Crocus jeszcze malutka, wiec za wiele do ciecia nie mialam
Twoja tez tak krotko trzyma kwiat, czy z latami jej sie polepszylo?
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies