Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę

Pokaż wątki Pokaż posty

Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę

Zagajanka 09:21, 05 kwi 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Milka napisał(a)
Fajna lekcja z cięcia róż. Mam je od 21 lat i stale na czuja tnę; ) o dziwo żyją; )

Hehe, róże to są terminatorki
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
anulajda 10:48, 05 kwi 2018


Dołączył: 17 sty 2016
Posty: 3780
Zazdroszczę że już ku finiszu z cięciem róż jesteś, u mnie dopiero połowa za mną.
Czy Białe krokusy to Joanne d'Arc bo pięknie z fioletowymi wyglądają.
____________________
Ania - anulajda w raju :) ***wizytówka
Anna_ogrodni... 11:14, 05 kwi 2018


Dołączył: 07 kwi 2016
Posty: 734
Z ciekawością przeczytałam instrukcje ciecia róż. Jest super na pewno ja wykorzystam
____________________
Ania ogrod zielonej aniak
inka74 11:59, 05 kwi 2018


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
dosyć wysoko tniesz angielki, może dlatego u ciebie są takie ogromniaste (np. QoS). Muszę też tak zrobić. Ściąga super. I dojrzałam, że wejście do szklarni będzie od innej strony. Fajny pomysł z tymi krawężnikami. Szybszy.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
tulucy 22:29, 05 kwi 2018


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
Szklarnia ehhh ja czekam ciągle ...
Róź jeszcze nie tknęłam. Pierwsze kopczyki dziś dopiero rozgarnęłam
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
_Martini_ 14:57, 06 kwi 2018


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
Właśnie tnę róże i w przerwie przybiegłam napisać, że kompletnie nie wiem jak się dobrać do Wedgwood. Ma sporo drobnych gałązek wyrastających z dwóch grubszych pędów. Jak myślisz, opitolić te wszystkie drobne? Bo na razie zostawiłam.
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
_Martini_ 18:14, 06 kwi 2018


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
Zagajanka napisał(a)

Ale podstawowe zasady to: Wycinamy chore, suche, krzyżujące się (bo się obcierają i ranią nawzajem) i najstarsze zdrewniałe pędy (co jakiś czas).

Zacytowałam, bo tego do końca nie rozumiem. Jak kupuję krzew, zwykle przysyłają sadzonkę z trzema/czterema pędami. Potem nie wiem jak ciąć, żeby z czasem zostawić młode pędy, a wyciąć te stare. Przecież te młode zawsze ze starych wyrastają. Dzisiaj cięłam czteroletnie Leonardo i jakieś pokraczne wyszły. Podobnie z Chopinami.

I jeszcze chciałam zapytać o tę różę Roberto, którą pokazałaś. Jak ją cięłąś tak nisko, to szukałaś oczek?
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
Zagajanka 20:06, 06 kwi 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
anulajda napisał(a)
Zazdroszczę że już ku finiszu z cięciem róż jesteś, u mnie dopiero połowa za mną.
Czy Białe krokusy to Joanne d'Arc bo pięknie z fioletowymi wyglądają.

Białe tak - Jeanne d'Arc, jasno fioletowe Pickwick, a ciemnofioletowe jś NN. U kogoś na O. widziałam takie zestawienie i też bardzo mi się spodobało.
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 20:16, 06 kwi 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Anna_ogrodniczka napisał(a)
Z ciekawością przeczytałam instrukcje ciecia róż. Jest super na pewno ja wykorzystam

Cieszę się, jeżeli będę pomocna w tej materii

inka74 napisał(a)
dosyć wysoko tniesz angielki, może dlatego u ciebie są takie ogromniaste (np. QoS). Muszę też tak zrobić. Ściąga super. I dojrzałam, że wejście do szklarni będzie od innej strony. Fajny pomysł z tymi krawężnikami. Szybszy.

Czy wysoko tnę angielki? Zasadniczo korzystam z rad hodowcy , który dosyć szczegółowo to omawia w zależności od wieku róży.

tulucy napisał(a)
Szklarnia ehhh ja czekam ciągle ...
Róź jeszcze nie tknęłam. Pierwsze kopczyki dziś dopiero rozgarnęłam

Na szklarnię czekam i ja - nadal nie wymienili pomylonego kartonu...
Przepikowałam pomidorki, bakłażany, chili i pepino - oby do połowy maja ta szklarnia już stała na swoim miejscu!

Z różami ty się trochę pośpiesz. Przy Twojej ilości to by mi to z 6 weekendów zajęło!
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 20:19, 06 kwi 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
_Martini_ napisał(a)
Właśnie tnę róże i w przerwie przybiegłam napisać, że kompletnie nie wiem jak się dobrać do Wedgwood. Ma sporo drobnych gałązek wyrastających z dwóch grubszych pędów. Jak myślisz, opitolić te wszystkie drobne? Bo na razie zostawiłam.

Wedgwood to róża z charakterem w kierunku pnącym. Wypuszcza długie, wykrzywione pędy, które możesz przyginać do poziomu, a drobne boczne podetnij na 1-2 oczka.
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies