Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę

Pokaż wątki Pokaż posty

Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę

AgataM 22:29, 30 maj 2018


Dołączył: 19 gru 2017
Posty: 4904








Cuuuuuuuuuudownie Zakochałam się w tych widokach
____________________
AgataM Przedziwny Ogród
Zagajanka 22:43, 30 maj 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
_Martini_ napisał(a)

O, widzisz, a ja marudzę, że miejsca mało. A taras mam duży i jeszcze pusty

Przyszłam zapytać o opinię. Czy ogólnie jest tak, że purpurowe ciemne róże jednak gorzej radzą sobie na całkowitej patelni? Że jednak lepiej jest im kiedy mają trochę cienia w ciągu dnia? Pytam, bo nie wiem co zrobić z Szekspirem, który na środku rabaty totalnie rozwala się drugi sezon. Podmieniłabym go na np. Falstaffa, ale czy to ma sens? Pisałaś też, że Szekspir jeszcze może zesztywnieć, jak na anglika przystało (jakkolwiek to zabrzmiało) Nie wiem co robić, a czas mnie trochę nagli, bo mam do wsadzenia WC właśnie w tamtym miejscu.

U mnie większość purpurowych róż rośnie w pełnym słońcu. Tylko Othello ewidentnie nie daje rady - w ciągu dnia po rozwinięciu jego płatki się przypalają i wieczorem już jest po kwiatku. The Prince przy ciągłych upałach szybciej przekwita, ale się nie przypala. Falstaff, Munstead Wood, William Sh, Ascot, Tradescant, Goethe, Dark Lady nic nie robią sobie z pełnego słońca.

William sadzony u mnie jesienią 2015 w końcu zesztywniał Kwiatki patrzą w górę, pędy trzyma prosto, tak ze i dla Twojego jest nadzieja Półcień ma późnym popołudniem - od wiśni Kiku Shidare i to w sumie dopiero w tym sezonie.


____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 22:53, 30 maj 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
anulajda napisał(a)
Janko ależ Ty masz pięknego już teraz Geoffa a tyle pąków jeszcze ma
że też mój nie chce takich pędów do kulkowania wypuszczać i taką ilość pąków mieć

Aniu, może jeszcze wszystko przed Twoim Geoffem? Mój już mam u siebie czwarty sezon, więc pewnie ostatecznie się oswoił w tym miejscu, dlatego szaleje

Kasiolaaa napisał(a)
Janeczko ten Munstead i Geoff padam na kolana i rozdziawiam buzie po ile krzaczkow sadzilas obłed mmmm

Kasiu, to są pojedyncze krzaczki, tyle że rosną u mnie od lata 2015 i jesieni 2014 odpowiednio Dlatego już trochę masy mają.
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 22:58, 30 maj 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
AgataM napisał(a)
Cuuuuuuuuuudownie Zakochałam się w tych widokach
Dzięki, Agato, za miłe słowo. W takim razie zapodam jeszcze kilka dzisiejszych widoczków:





____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Kasiolaaa 07:15, 31 maj 2018


Dołączył: 08 gru 2016
Posty: 5727
wow to faktycznie ze masy nabraly jest czym oko pocieszyc :*
____________________
KasiolaaaKasiolaaa
Kasia_CS 09:14, 31 maj 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Jeeejuu, raj różany.. faktycznie geoff i munstead to mistrzostwo świata. Kocimiętki Twojej szukać będę do siebie, bo jest świetna i kompaktowa.

czytalam co pisałaś o tej mojej Claire.. żeby było śmieszniej korzystam z tej samej strony do oglądania róż przed każdym zakupem oprócz opinii na forum.. i umknęly mi taki obrazki z widocznym srodkiem

Znasz jakaś wysoka różę o zbliżonym wyglądzie i kolorze kwiatów? To na sam tył różanki, żeby wystawała zza czerpni. Chyba, ze dam tam jakąś pnąca na płot..
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
09:21, 31 maj 2018
poranki w takim ogrodzie są cudowne masz fajnie rośliny skomponowane
_Martini_ 14:44, 31 maj 2018


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
Dzięki za wyczerpującą odpowiedź Tak więc uratowałaś mojego Williama przed przeprowadzką. Na załączonym zdjęciu cały krzew wygląda super, o taki efekt mi chodzi. Przyglądam się kołowej rabacie. Jak to się stało, że masz ją drugi sezon i jest już taka napasiona?? Bardzo mi się podoba, dużo, ale bez chaosu. A wszystko co wokół róż tylko wydobywa ich piękno
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
Ewik 22:07, 31 maj 2018


Dołączył: 19 gru 2013
Posty: 5292
Janka , nacieszyłam oko Twoimi pięknotami i zdecydowanie czekam na wiecej
____________________
Ewa * Ogródek z futrzakami i kamieniami
Zagajanka 11:33, 01 cze 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Kasia_CS napisał(a)
Jeeejuu, raj różany.. faktycznie geoff i munstead to mistrzostwo świata. Kocimiętki Twojej szukać będę do siebie, bo jest świetna i kompaktowa.

czytalam co pisałaś o tej mojej Claire.. żeby było śmieszniej korzystam z tej samej strony do oglądania róż przed każdym zakupem oprócz opinii na forum.. i umknęly mi taki obrazki z widocznym srodkiem

Znasz jakaś wysoka różę o zbliżonym wyglądzie i kolorze kwiatów? To na sam tył różanki, żeby wystawała zza czerpni. Chyba, ze dam tam jakąś pnąca na płot..

Kasiu, daj szansę tej Claire R. To jest jedna z lepszych róż wg opinii z neta - pachnie, nie choruje, kwitnie obficie.

Jeżeli jednak będziesz rozpatrywac inne opcje, to moze popatrz na:
A Shropshire Lad
Alexandra - Princesse de Luxembourg
Alnwick Rose
Generous Gardener
Wedgwood Rose
Eglantyne

To są większe róże w ciepłym odcieniu różu. Nie wszystkie są trwałe i bardzo zdrowe, ale nadają się na tył czerpni i czarują kształtem kwiatka.
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies