Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę

Pokaż wątki Pokaż posty

Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę

15:02, 04 cze 2018
Zagajanka napisał(a)

Dzieki, Justyś, za komplement

Jeszcze jeden widoczek z piaskownicą dla Ciebie:



a to mi sie super tematycznie trafiło ))
Zagajanka 10:05, 05 cze 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
adkawi napisał(a)
Janko Twoj raj rozany nie mozna wyrazic slowami.Ta rozyczka Chandos Beauty bardzo wpadla mi w oko i jeszcze do tego pachnie ?.Bardzo lubie taki klasyczny ksztalt kwiatka cudoooo.Nastepna na mojej liscie.Mery ann czy jak jej tam bardzo przypadla mi do gustu .Zobaczylam ja w pobliskiej szkolce i chyba sie skusze .Janko zakupiona dziś i do tego jeszcze eden rose

Gratuluję kolejnych zakupów różanych
Jeżeli chodzi o Chandos Beauty, to ona pachnie bardzo mocno - ciężkimi starymi perfumami różanymi.

A_gawa napisał(a)
Czy możesz mi napisać co to za trawa?

To jest molinia variegata

Kasia_CS napisał(a)
Ja chyba bym z Twojego ogrodu nie wyszła, końmi trzeba byłoby mnie ciągnąć... fajnie poprowadzilas do okna Bouquet parfait! moja pashmina na razie mikra jest i kwiatuszki ma malusie w porównaniu do tych na Twoim krzaczorze (bo krzaczkiem nazwać byłoby krzywdzące )

Chandos wpadła właśnie do koszyka

A u Ciebie jak zawsze mnóstwo nowości!

Kasiu, ja też bardzo lubię przebywać w moim ogrodzie Jeżeli będziesz kiedyś w okolicy latem, to oczywiście zapraszam na herbatkę i różane odwiedziny
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 10:11, 05 cze 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Ewik napisał(a)


Janka cudeńka jak zawsze u Ciebie.
U mnie niestety angielki nie radzą sobie w tym słońcu, te w połcieniu mają się zdecydowanie lepiej. Co ogród to inaczej, jednak zdaje sobie sprawę z tego że mam 6 tą klasę ziemi i to ma duży wpływ na to . Staram się cały czas ją ulepszać ale to i tak nie to co piękny czarnoziem .

Ja też zawsze twierdzę, że wzrost i jakość róż zależy od gleby i warunków atmosferycznych, przy których one rosną. Pewnie dlatego mój Geoff H. osiąga wielkość róży pnącej Na pewno nie warto generalizować, ze jakas odmiana jest kiepska, bo u kogoś innego na pewno dobrze się sprawdzi.
Ale i u mnie nie każda róża dobrze się ma - patrzę już któryś rok na Miss Dior, Constance Finn, Purple Eden oraz parę takich innych i nie chcą być takie jak w internetach. Może za gorąco mają, może za sucho (pomimo podlewania kropelkowego), może problem sadzonki... Po tym sezonie będę myśleć co z nimi począć.
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
adkawi 15:08, 05 cze 2018


Dołączył: 13 wrz 2015
Posty: 524
Janko czy mogłabyś dodać w wolnej chwili swoje nowości różane do Twojego wątku Portrety różane? Masło maślane mi wyszło
____________________
Adrianna
Pszczelarnia 17:32, 05 cze 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Janko, ja z pytaniem o poradę: jakie róże (3 szt. tej samej odmiany) posadziłabyś przed czterema różami 'Reine des Violettes' a między dwoma pnącymi 'Kosterrose"? Nie wiem jak zgrać kwitnienia, bo Klasztorna kwitnie zdecydowanie później niż historyczna Reine. Kolor może być śmietankowy, pomarańczowy-morelowy albo jasny róż, mocna purpura - każdy poza czystym żółtym i czerwonym.

Myślałam o Mary Rose. Ale mam ograniczoną znajomość i trzymam się tylko historycznych i angielskich. To musi być coś w typie starych róż.

Dziękuję.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Zagajanka 22:11, 05 cze 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Kasiolaaa napisał(a)
A tam w nogach tej bialej rozy jaka rosnie ale poletko lawendowe przepiekny kadr

w nogach Pashmina i Tineke

lindsay80 napisał(a)


tym zestawieniem i miejscem jestem oczarowana!


w takim razie jeszcze dam na zbliżenie:






____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 22:16, 05 cze 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
eee_taam napisał(a)
a to mi sie super tematycznie trafiło ))

starałam się

adkawi napisał(a)
Janko czy mogłabyś dodać w wolnej chwili swoje nowości różane do Twojego wątku Portrety różane? Masło maślane mi wyszło

Ado, większa część nowości jeszcze nie kwitnie. A jak nawet, to pierwsze kwiaty nie zawsze są reprezentacyjne. Musimy poczekać aż trochę więcej tych kwiatków będzie i zrobię więcej zdjęć
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 22:32, 05 cze 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Pszczelarnia napisał(a)
Janko, ja z pytaniem o poradę: jakie róże (3 szt. tej samej odmiany) posadziłabyś przed czterema różami 'Reine des Violettes' a między dwoma pnącymi 'Kosterrose"? Nie wiem jak zgrać kwitnienia, bo Klasztorna kwitnie zdecydowanie później niż historyczna Reine. Kolor może być śmietankowy, pomarańczowy-morelowy albo jasny róż, mocna purpura - każdy poza czystym żółtym i czerwonym.

Myślałam o Mary Rose. Ale mam ograniczoną znajomość i trzymam się tylko historycznych i angielskich. To musi być coś w typie starych róż.

Dziękuję.


Ewo, ja też gustuję w angielkach i różach typu nostalgicznego Natomiast nie przepadam ani za Mary rose, ani za jej białym sportem Winchester Cathedral - wolę chyba bardziej rozetowy kształt kwiatka niż te poczochrańce
Ja bym postawiła na dwie śmietankowe róże (Desdemona? Crocus rose?) i jedną purpurę pomiędzy nimi (Munstead Wood? William Sh 2000?) One wszystkie zaczynają dosyć wcześnie i kwitną dosyć długo, więc załapią się zarówno na Reinę, jak i na Klasztorną kolorystycznie też powinny z nimi się zgrać.
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 22:57, 05 cze 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Para widoczków różanych bliższych i dalszych...




____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 22:59, 05 cze 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445





____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies