Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę

Pokaż wątki Pokaż posty

Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę

Zagajanka 13:45, 31 sie 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
MartaKozak napisał(a)
A jak Ci sie trzyma Queen of Sweden? W "R" mi nie sprzedali na wiosne bo podobno cala plantacja byla chora.


Moje QoS trzyma się znakomicie
Wypuściła kilka dłuuuugaśnych pędów, które dezorganizują jej zgrabny kształt krzaczka, ale generalnie zdrowa, w miarę dobrze kwitła, gęsta itd.



Jeżeli nie sprzedali jej Tobie na wiosnę, to może oznaczać że w tej szkółce w zimie sadzonki zmarzły (były np. źle zabezpieczone i pędy zczerniały), nie koniecznie chodziło o choroby grzybowe - te się objawiają dopiero w czerwcu, czyli już w sumie latem
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 13:47, 31 sie 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
AsiaK_Z napisał(a)
Dawno mnie tu nie było i na tak cudowną wiadomość trafiłam gratulacje i zdrowka dla Mamy i Arbuzika

Mnie też tu dawno nie było teraz chwilowo jestem

Dziękuję, Asiu i pozdrawiam.

____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
MartaKozak 14:07, 31 sie 2018


Dołączył: 29 lis 2016
Posty: 1697
Zagajanka napisał(a)

Moje QoS trzyma się znakomicie
Wypuściła kilka dłuuuugaśnych pędów, które dezorganizują jej zgrabny kształt krzaczka, ale generalnie zdrowa, w miarę dobrze kwitła, gęsta itd.



Jeżeli nie sprzedali jej Tobie na wiosnę, to może oznaczać że w tej szkółce w zimie sadzonki zmarzły (były np. źle zabezpieczone i pędy zczerniały), nie koniecznie chodziło o choroby grzybowe - te się objawiają dopiero w czerwcu, czyli już w sumie latem


Dzieki za odpowiedz
Tak z ciekawosci, co ty robisz z takimi dlugasny pedami? Wycinasz , skracasz czy zostawiasz?
____________________
Marta Wielicka przygoda ogrodowo/remontowa; Mój taras we Francji
adkawi 16:22, 31 sie 2018


Dołączył: 13 wrz 2015
Posty: 524
Witaj Janko.Gratuluję serdecznie.I trzymam kciuki za szczęsliwy finał
Janko mam pytanko.Jakie mogłabym posadzic róze w przedogrodku żby cały czas zdobiły rabatę.Nie za wysokie tak do metra ewentualnie.Mam okolo 4 m do zagospodarowania.Wystawa zachodnia.Wszystkie roże ktore posadzilam za Twoja radą w tym sezonie pieknie kwitna musze Ci się pochwalić
____________________
Adrianna
MalgosiaW 07:06, 01 wrz 2018


Dołączył: 20 lip 2018
Posty: 650
Zagajanka napisał(a)
Na Frontowej szaleją białe róże:

Aspirin Rose natomiast wydaje sie być podobna do białej chmurki:



Witaj, przyszłam od Kasi, przywitać właścicielkę tak pięknej i ogromnej Aspirin Rose . Wspaniały ogród i róże. Również gratuluję i życzę dużo zdrówka dla Was
Zagajanka 11:08, 01 wrz 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
MartaKozak napisał(a)


Dzieki za odpowiedz
Tak z ciekawosci, co ty robisz z takimi dlugasny pedami? Wycinasz , skracasz czy zostawiasz?

Można teraz skrócić, wtedy róża może wypusic nowe pędy pod miejscem cięcia, które na 100% zmarzną w zimie, bo nie zdążą zdrewnieć i które i tak trzeba będzie wyciąć na wiosnę. Można zostawić do wiosny. Geoffa H, Giardinę czy Cinderellę tak zostawiam i przyginam do poziomu na wiosnę ("kulkuję"), by z bocznych pąków wypuściła dodatkowe pędy kwiatowe. QoS nie da się zakulkować (zbyt zwarta, pionowa i sztywna), więc pewnie wytnę te baty.
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 11:30, 01 wrz 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
adkawi napisał(a)
Witaj Janko.Gratuluję serdecznie.I trzymam kciuki za szczęsliwy finał
Janko mam pytanko.Jakie mogłabym posadzic róze w przedogrodku żby cały czas zdobiły rabatę.Nie za wysokie tak do metra ewentualnie.Mam okolo 4 m do zagospodarowania.Wystawa zachodnia.Wszystkie roże ktore posadzilam za Twoja radą w tym sezonie pieknie kwitna musze Ci się pochwalić

Dziękuję za gratki

Ado, wszystkie róże robią przerwę w kwitnieniu, by zebrać siły na drugie czy nawet trzecie tłoczenie. Możesz pokombinować z odmianami, które zaczynają wcześniej i uzupełnic je kwitnącymi trochę później - wtedy uzyskasz większą ciągłość kwitnienia.
Jeżeli jest to rabata frontowa, to istotne jest też zdrowie różyczek, by nie stały od lipca łyse i nie szpeciły widoku. Zobacz takie niewysokie:

Alabaster
Aphrodite
Aspirin Rose (średnio późno zaczyna, dosyć szeroka)
Baronesse
Foxy Flower Circus
Gentle Hermione
Granny (dosyć szeroka)
Kurfurstin Sophie
Larissa (późno zaczyna, bardzo szeroka)
Lovely Rokoko
Mariatheresia
Pashmina (wcześnie zaczyna i długo kwitnie, potem ma niestety sporą przerwę)
Pastella
Rosengrafin Marie Henriette
Stephanie Baronin zu Guttenberg

Pamiętaj też, że w drugim tłoczeniu róże mogą wyrzucać długie baty, nawet jeżeli w sezonie wyglądały na niewysokie, tak ma na przykład Herzogin Cristiana czy Playful Rokoko.
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 12:01, 01 wrz 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
MalgosiaW napisał(a)

Witaj, przyszłam od Kasi, przywitać właścicielkę tak pięknej i ogromnej Aspirin Rose . Wspaniały ogród i róże. Również gratuluję i życzę dużo zdrówka dla Was

Cześć, Gosiu, miłośniczko róż i hortensji Dzięki za gratulacje i życzenia
Miło Cię gościć w moim różanym ogródku zaglądaj czasem - u mnie w większości wszystko na temat róż
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 12:45, 01 wrz 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Dzisiejsza pochmurna aura nie sprzyja wychodzeniu do ogrodu, ale pomiędzy kolejnymi falami deszczu cyknęłam jednak kilka zdjęć i chciałam wam pokazać dwie rozplenice - Lady U (po lewej) i Hameln (po prawej):



Widać wyraźne różnice: Lady U jest ciemniejsza, ma krótsze liscie i stosunkowo dłuższe pędy z kwiatostanami. Obie na szerokość całkowitą mają około 170 cm, na wysokość około 140 cm. Bierzcie to pod uwagę przy sadzeniu.
Lady zakwita trochę wcześniej niż Hameln.
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 12:50, 01 wrz 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Złapane w biegu różyczki:

Ancient Mariner



Larissa



Alexandra - Princesse de Luxembourg



Bouquet Parfait - różowa po deszczu i ochłodzeniu

____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies