Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę

Pokaż wątki Pokaż posty

Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę

Ewik 23:48, 11 lis 2018


Dołączył: 19 gru 2013
Posty: 5292
Janka , ogród jak zawsze zachwyca , ale najbardziej najmłodsza Rózyczka , troche spoznione ale serdeczne gratulacje .
____________________
Ewa * Ogródek z futrzakami i kamieniami
Sima 14:21, 12 lis 2018


Dołączył: 06 sty 2017
Posty: 602
Spóźnione z serca gratulacje Trzymaj się i wypoczywaj, kiedy tylko masz okazję!
____________________
Hania Miejski azyl / Wizytówka - Miejski azyl
inka74 22:31, 12 lis 2018


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Janeczko jakbyś kiedyś znalazła chwilę - szukam 3 róż: w bieli lub różu takim bardziej morelowym lub lekkim kremie. Chcę uspokoić rabatę i przenieść gdzieś Tradescent i Goethe. Mam na tej rabacie Boscobel, Princess Aleksandra of Kent, Chippendale, Jana Pawła II, Lovely Rokoko, Voyage (te 2 ostatnie do zastanowienia czy tam zostają bo są z lekka za różowe). Szukam 2 wąskich do 1 metra i 1 pnącą do 2 m max, ta pnąca musi wytrzymać w półcieniu. Reszta będzie na słońcu. Coś byś poleciła ze swoich?
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Zagajanka 12:28, 18 lis 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Kasia_CS napisał(a)

Oj wiem.. ale cieszę się, że nie zakładasz, że zarzucasz temat póki co Wiem, że dużo zachodu z Małą Kruszynką w domu, bo to właśnie sama przerabiam - tym bardziej, że starsze dziecię też uwagi wymaga, a zawsze Mama to Mama, więc jest niezastąpiona w każdej sytuacji i trzeba się co najmniej rozdwoić.

Pomoc rodziny to coś nieocenionego.. Ja miałam tego okazję doświadczyć jak Kaja skończyła 3 tygodnie, a mój eM wyjechał z PL na 1,5 miesiąca. Ja zostałam z radosną dwójeczką i gdyby nie ogromna pomoc ze strony jednych i drugich dziadków, to pewnie bym chodziła na rzęsach. 3 dni w tyg dziadkowie zabierali Kubę do siebie od południa do kolacji, a ja zostawałam z Kajką i połogiem A w piątki wyjeżdzaliśmy wesołą gromadką do moich rodziców na działkę i trochę mnie odciążali, bawili się z Kubą, nie musiałam się martwić o gotowanie itd. Niemniej były to ciężkie tygodnie bez drugiego dorosłego w domu. Ogarnianie 2 kąpieli, kładzenie dwójki spać, wstawanie w nocy do obydwojga... każda Mama pewnie zna temat

Kasiu, nie raz myślałam o Tobie, właśnie w kontekście "jak dawać radę z dwójką małych dzieci", nie rezygnując też ze swoich pasji, w tym też tej ogrodniczej. Bez optymizmu, pomocy bliskich i lubienia stanu macierzyństwa było by naprawdę ciężko.

Tym razem u mnie jest naprawdę lepiej - męża praca nie wymaga już tak długich i częstych wyjazdów jak kiedyś, są blisko dziadkowie, mieszkamy w swoim domku i mamy odskocznię w postaci ogrodu... Z pierwszym dzieckiem tak kolorowo nie było, ale na szczęście to juz historia.
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 12:31, 18 lis 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
ElzbietaFranka napisał(a)
Janka wszystkiego dobrego dla nowo narodzonej niech jej Bozia da dużo zdrowia i szczęścia. Rodzicom też zdrowia i cierpliwosci w wychowaniu.
Pozdrawiam


Figaro napisał(a)
Duzo zdrowia i gratulacje.


Ewik napisał(a)
Janka , ogród jak zawsze zachwyca , ale najbardziej najmłodsza Rózyczka , troche spoznione ale serdeczne gratulacje .


Sima napisał(a)
Spóźnione z serca gratulacje Trzymaj się i wypoczywaj, kiedy tylko masz okazję!


Dziewczyny, jeszcze raz ślicznie wam dziękuję za dobre słowo, gratulacje i życzenia.
"Różyczka" moja skończyła parę dni temu miesiąc i robi się coraz bardziej interesująca Lepiej też rozumiemy się nawzajem
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 12:37, 18 lis 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
adkawi napisał(a)
Ta róża the prince bardzo mi wpadła w oko.Czy ona ma podobny kolor do musted wood?.
Janko czy ty uszczykujesz u róż na jesień tylko kwiatostany ?Gdzieś czytałam ze je się usuwa żeby róża nie wysilała się tworząc owocostan.

Ado, The Prince jest jedna z najciemniejszych i najmniejszych róż Austina. Jest bardziej fioletowa od MW, ale też mocno pachnie. Rośnie u mnie niewysoka - może z 80 cm ma, krzaczek nie jest gęsty, taki dosyć strzelisty.

Obcinałam przekwitłe kwiaty różom do października, by kwitły ponownie, potem już zostawiałam. Jeżeli tego w sezonie się nie robi, to róża słabiej kwitnie, bo traci energię na zawiązanie owoców.
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Mariposa 12:51, 18 lis 2018


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
Czytam Twój wątek od początku i dokształcam się o różach. Bardzo ładnie opisujesz swoje piękności, naprawdę dużo można się od Ciebie nauczyć.
Dostałam pierwszą różyczkę do ogrodu - to Sebastian Kneipp. Na razie wsadziłam ją do doniczki i zadołowałam (zimą dopiero powstaną plany różanki). Od razu zrobiłam jej kopczyk - chyba nie zaszkodzi takiej świeżo wsadzonej?
Ucałowania dla najmłodszej Różyczki
____________________
Ela Motylogród
Zagajanka 12:58, 18 lis 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
inka74 napisał(a)
Janeczko jakbyś kiedyś znalazła chwilę - szukam 3 róż: w bieli lub różu takim bardziej morelowym lub lekkim kremie. Chcę uspokoić rabatę i przenieść gdzieś Tradescent i Goethe. Mam na tej rabacie Boscobel, Princess Aleksandra of Kent, Chippendale, Jana Pawła II, Lovely Rokoko, Voyage (te 2 ostatnie do zastanowienia czy tam zostają bo są z lekka za różowe). Szukam 2 wąskich do 1 metra i 1 pnącą do 2 m max, ta pnąca musi wytrzymać w półcieniu. Reszta będzie na słońcu. Coś byś poleciła ze swoich?

Z moich niewysokich białych lub blado rózowych i do tego wąskich nie mam za wiele do polecenia - może Stephanie Baronin zu Guttenberg (generalnie jest niewielka) lub Tineke (to jest HT, ale dosyć wąska i śliczne ma kwiaty, chociaż łapie plamki)?
Albo miałam też różę La Perla - ta była też śliczna, niewysoka, wąska i pachnaca, w kremie. Jak uda ci sie dorwać Grasten czy White Gruss an Aachen, te też by spełniały Twoje wymaganie (wąskie, kremowe, niewysokie).

Z pnących- mam ich dosłownie kilka - nic nie pasuje mi do tego co byś chciała.
W bladym brzoskwiniowym różu mam Generous Gardener, ale ona na szerokość jest raczej większa niż 2 metry.
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 13:07, 18 lis 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Mariposa napisał(a)
Czytam Twój wątek od początku i dokształcam się o różach. Bardzo ładnie opisujesz swoje piękności, naprawdę dużo można się od Ciebie nauczyć.
Dostałam pierwszą różyczkę do ogrodu - to Sebastian Kneipp. Na razie wsadziłam ją do doniczki i zadołowałam (zimą dopiero powstaną plany różanki). Od razu zrobiłam jej kopczyk - chyba nie zaszkodzi takiej świeżo wsadzonej?
Ucałowania dla najmłodszej Różyczki

Cześć, Elu Fajnie, że znalazłaś tu trochę przydatnych informacji dla siebie

Sebastiana K. też miałam, to spora parkowa róża. Była bardzo kolczasta i niezbyt długo trzymała kwiat, chociaż miała ich sporo i były one śliczne. Teraz rośnie u mojej koleżanki i ma się chyba dobrze.

Bardzo dobrze zrobiłaś, że usypałąś kopczyk dla zadołowanej róży - na pewno jej nie zaszkodzi, bo generalnie wszystkie róze sadzone na jesieni od razu kopczykujemy, by dobrze przetrwały zimę.
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 21:35, 18 lis 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Pruszy u nas pierwszy śnieżek...



____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies