Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę

Pokaż wątki Pokaż posty

Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę

Anda 15:50, 07 gru 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
Janeczko, a może wypróbuj na obwódkę Luecothoe Curly Red. Ma takie fajne poskręcane i twarde listki. Jeszcze nigdy nie widziałam na nich jakichkolwiek szkodników. Może mogłabyś je dać na kolistą zamiast bukszpanów?

Moja córa też mi dawała w kość nocą. Przy ząbkowaniu potrafiła budzić się 8 razy. Pomagało tylko karmienie z piersi, tak więc przez baaardzo długi czas spała przy mnie, żebym w nocy nie musiała wstawać. Całe szczęście można teraz łóżeczka przystawiać bez bocznej ścianki do łóżka rodziców, wieć jest to duże ułatwienie w tej sytuacji.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Kasia_CS 11:58, 08 gru 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Zagajanka napisał(a)

Malutka ucałowana, chociaż kaprysi mocno poszczepiennie, a mamusia ledwie zipie po nieprzespanej nocy...


u Ciebie szczepienie a u mnie noc zębowa W sumie nie pamiętam ile razy dziś wstawałam Kuba jakoś mniej mnie nocą potrzebował, niż Kaja..
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
inka74 23:42, 08 gru 2018


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Tylko 3 lata a jaka różnica. Pięknie wyglądają twoje rabaty. Wszytko ci rośnie jak na drożdżach. Nie boisz się, że trzeba będzie wszystko ciąć lub zrobić lekkie rozluźnienie już w tym sezonie?
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
adkawi 14:10, 09 gru 2018


Dołączył: 13 wrz 2015
Posty: 524
Witaj Janko super te zdjęcia rabat zmieniające się z biegiem czasu .Twój ogród szybko nabrał masy.Masz rękę do roślin . Zawsze możesz wymienić bukszpan np na berberys admiration ,albo thunberga bagatelle.Piękne sa tez żurawki.Fakt nie są zimozielone,ale efekt powalający w sezonie.Sama się zastanawiałam nad obwódką bukszpanowa ,ale ze względu na ćmę odpuściłam.Nie zamierzam walczyć prawie jak z wiatrakami.Zdecydowałam się na tuje danica miriam na przemian z bagatelle.Ja lubię takie kolorystyczne zestawy.Pozdrawiam .Całuski dla rożyczki Alinki
____________________
Adrianna
Poppy 22:14, 12 gru 2018


Dołączył: 15 maj 2018
Posty: 1469
Janeczko, nadrabiam i u Ciebie
Przepiekna mialas jesien w ogrodzie!
A porownanie obecne i sprzed lat wymiata, roznice kolosalne!
Prawdziwy busz sie zrobil. Teraz ew troche poprzesadzasz, przytniesz, ale to juz dopieszczanie w porownaniu z zakladaniem ogrodu, nawet jesli cala rabata ulegnie zmianie.
Caluski w stope dla Rozanej Alinki.
____________________
Poppy, czyli oswajanie “I am not lost, for I know where I am. But however, where I am may be lost.” Winnie the Pooh
Zagajanka 22:14, 14 gru 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Anda napisał(a)
Janeczko, a może wypróbuj na obwódkę Luecothoe Curly Red. Ma takie fajne poskręcane i twarde listki. Jeszcze nigdy nie widziałam na nich jakichkolwiek szkodników. Może mogłabyś je dać na kolistą zamiast bukszpanów?

Moja córa też mi dawała w kość nocą. Przy ząbkowaniu potrafiła budzić się 8 razy. Pomagało tylko karmienie z piersi, tak więc przez baaardzo długi czas spała przy mnie, żebym w nocy nie musiała wstawać. Całe szczęście można teraz łóżeczka przystawiać bez bocznej ścianki do łóżka rodziców, wieć jest to duże ułatwienie w tej sytuacji.

Ciekawy ten kiścień, ale nie wiem czy u nas da radę przetrwać mocniejsze ataki zimy, bo on niby do -18C. Chociaż mamy przecież ocieplanie klimatu, może już niedługo nawet rozplenica Rubrum będzie na wiosnę żywa

Córa jest o wiele bardziej nerwowa niż starszy Potomek Już się boję co to bedzie jak zacznie się ząbkowanie... Chyba Viburcol będę też sobie zapodawać
Dostawkę do łóżka mam i ja. Ale Młoda coraz bardziej się kręci, więc już podniosłam jakiś czas temu barierkę, by nie wypadła. Nadal znajduję jednak w sobie siły, by ją odkładać z powrotem... Nie chcę mieć trzeciego "spacza" w swoim łóżku.
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 22:20, 14 gru 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Kasia_CS napisał(a)


u Ciebie szczepienie a u mnie noc zębowa W sumie nie pamiętam ile razy dziś wstawałam Kuba jakoś mniej mnie nocą potrzebował, niż Kaja..

Współczuję, Kasiu, zarówno Tobie, jak i sobie - boję cę tego co na mnie czeka już za parę miesięcy ;(
Człowiek nie robi się młodszy, i tym razem fizycznie jest mi o wiele ciężej - bolą plecy i kolana, mam problem z zasnięciem po nocnym karmieniu i inne takie kwiatki. Ale jakoś trzeba te pierwsze 1,5 roku przeżyć, później będzie coraz łatwiej, aż zaczną się inne problemy wieku nastoletniego... heh
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 22:25, 14 gru 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
inka74 napisał(a)
Tylko 3 lata a jaka różnica. Pięknie wyglądają twoje rabaty. Wszytko ci rośnie jak na drożdżach. Nie boisz się, że trzeba będzie wszystko ciąć lub zrobić lekkie rozluźnienie już w tym sezonie?

Iwonko, już wysadzałam co nieco w tym sezonie. Tak że problem już jako tako się narysował: niektóre róże znalazły sie w totalnym cieniu rosnących drzew i traw. Miskanty ML pozakrywały mi widoczki na rabacie z Kiku Shidare, niektóre żurawki powybrzuszały się... Będzie co robić, bedzie...

Przystopowałam też z zakupem nowych róż. Co nie znaczy, że nie marzę o kilku nowych odmianach Szukam więc miejsca na nową rabatkę rózaną...
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 22:28, 14 gru 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
adkawi napisał(a)
Witaj Janko super te zdjęcia rabat zmieniające się z biegiem czasu .Twój ogród szybko nabrał masy.Masz rękę do roślin . Zawsze możesz wymienić bukszpan np na berberys admiration ,albo thunberga bagatelle.Piękne sa tez żurawki.Fakt nie są zimozielone,ale efekt powalający w sezonie.Sama się zastanawiałam nad obwódką bukszpanowa ,ale ze względu na ćmę odpuściłam.Nie zamierzam walczyć prawie jak z wiatrakami.Zdecydowałam się na tuje danica miriam na przemian z bagatelle.Ja lubię takie kolorystyczne zestawy.Pozdrawiam .Całuski dla rożyczki Alinki

Ado, Dzięki za komplementy, chociaż sama się przekonasz niedługo, że to nie tyle "ręka" ile natura, a raczej gleba, klimat i czas sprawiają że ogród szybko się rozrasta.

Mam oba te dwa berberysy o których piszesz i słabo je widzę w roli obwódki. Wolałabym coś mniej kującego no i raczej zimozielonego, bo to centralny punkt w ogrodzie i musi stale dobrze wyglądać. Pomyślę jeszcze nad jś niskim cisem albo ostrokrzewem, zobaczę na co się zdecydują inni.
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 22:32, 14 gru 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Poppy napisał(a)
Janeczko, nadrabiam i u Ciebie
Przepiekna mialas jesien w ogrodzie!
A porownanie obecne i sprzed lat wymiata, roznice kolosalne!
Prawdziwy busz sie zrobil. Teraz ew troche poprzesadzasz, przytniesz, ale to juz dopieszczanie w porownaniu z zakladaniem ogrodu, nawet jesli cala rabata ulegnie zmianie.
Caluski w stope dla Rozanej Alinki.

Maczku, jak widzisz za wiele nie opuściłaś - ostatnio niezbyt dużo sie dzieje ogrodowo i trochę mniej też piszę, no ale wiadomo dlaczego

To prawda, busz się zrobił i robota w sezonie na mnie czeka, ale to będzie dobra odskocznia po przedłużającej się zimie i pierwszych miesiącach kolejnego niełatwego macierzyństwa.

Idę całować stópki Młodej i błagać o litość, bo żąda znowu jedzenia

P.S. A oto w sumie i one jakieś parę tygodni temu:

____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies