Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę

Pokaż wątki Pokaż posty

Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę

Zagajanka 11:46, 10 sty 2019


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Mariposa napisał(a)
Janeczko, jakie trawy byś poleciła jako towarzystwo dla róż? Tworzę właśnie swoja różankę i szukam "wypełniaczy" i ładnego tła.

Elu, standardowo polecam na tyły jako tło miskanty - srebrzysty Morning light albo zielonkawy Gracillimus lub biały pasiasty Variegatus.
Na środkowe piętro może niewielkie rozplenice typu Medium Boy lub Hameln / Gold Hameln.
Na przód - stipę (ostnica Pony Tails), molinię Variegata, carex Remota, carex Amazon Mist.

Oprócz traw u mnie z różami rośnie szałwia omszona, perovskia i powojniki (na tyłach), jarzmianki, jeżówki, wrzosy (większym skupiskiem na przodzie rabaty), ostrogowiec, rutewki (np Delavay'a), a na słonecznym stanowisku przy wykuszu mam też lawendę.
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Mariposa 15:09, 10 sty 2019


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
Zagajanka napisał(a)

Elu, standardowo polecam na tyły jako tło miskanty - srebrzysty Morning light albo zielonkawy Gracillimus lub biały pasiasty Variegatus.
Na środkowe piętro może niewielkie rozplenice typu Medium Boy lub Hameln / Gold Hameln.
Na przód - stipę (ostnica Pony Tails), molinię Variegata, carex Remota, carex Amazon Mist.

Oprócz traw u mnie z różami rośnie szałwia omszona, perovskia i powojniki (na tyłach), jarzmianki, jeżówki, wrzosy (większym skupiskiem na przodzie rabaty), ostrogowiec, rutewki (np Delavay'a), a na słonecznym stanowisku przy wykuszu mam też lawendę.


Serdeczne dzięki, Janeczko! Właśnie myślałam o Gracillimusie i rozplenicy Hammeln, podoba mi się też molinia, super, że wszystkie pasują! O carexach jeszcze poczytam. Byliny też będą, głównie niebiesko i fioletowo kwitnące.

Pozdrawiam i ślę ucałowania dla Różyczki
____________________
Ela Motylogród
adkawi 12:25, 17 sty 2019


Dołączył: 13 wrz 2015
Posty: 524
Witaj Janeczko.Mam do przerobienia rabatę z różami.Muszę ja poszerzyć na wiosnę.Czy najpierw muszę róże przyciąć ,przed przesadzeniem?
____________________
Adrianna
ewsyg 18:09, 24 sty 2019


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Witaj Janko, ależ masz śliczny ogród. Kocham róże, więc u Ciebie czuję się jak w raju. Pięknie.
Obejrzałam portrety róż i powiem Ci, że niektóre z nich goszczą też u mnie. Zwróciłam uwagę na Chantal Merieux, bo moja wygląda inaczej. Bardzo ją lubię.

Czekam z niecierpliwością na kolejny różany sezon. U nas dość mroźnie i obawiam się co będzie z różami.
Pozdrawiam Ewa
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Poppy 12:40, 25 sty 2019


Dołączył: 15 maj 2018
Posty: 1469
Zagajanka napisał(a)

Maczku, jak widzisz za wiele nie opuściłaś - ostatnio niezbyt dużo sie dzieje ogrodowo i trochę mniej też piszę, no ale wiadomo dlaczego

To prawda, busz się zrobił i robota w sezonie na mnie czeka, ale to będzie dobra odskocznia po przedłużającej się zimie i pierwszych miesiącach kolejnego niełatwego macierzyństwa.

Idę całować stópki Młodej i błagać o litość, bo żąda znowu jedzenia

P.S. A oto w sumie i one jakieś parę tygodni temu:



Janeczko, normalnie sie wzruszylam, i stopki musialam zacytowac
Slicznosci. Zatesknilam za starymi czasami...
Mam nadzieje, ze z uplywem czasu rozana panienka ma wiecej litosci nad zmeczona matka, i jest Wam obu latwiej i przyjemniej ze soba.

Ogladnelam TWoje uzupelnione portrety rozane
I powiem Ci, ze mam zadolowane Souvenir de la Malmaison, tyle ze pnace, i szukam dla niej miejsca, i jednoczensie nie moge sei doczekac pierwszych kwiatow
____________________
Poppy, czyli oswajanie “I am not lost, for I know where I am. But however, where I am may be lost.” Winnie the Pooh
Sima 21:08, 11 lut 2019


Dołączył: 06 sty 2017
Posty: 602
Widoki masz piękne
Za oknem Ślęża a w domu malutkie całuśne stópki
____________________
Hania Miejski azyl / Wizytówka - Miejski azyl
karlos 18:02, 16 lut 2019


Dołączył: 29 gru 2013
Posty: 273
Witam. Nie będę kłamał, że przeczytałem 400 stron ale przejrzałem na tyle żeby zobaczyć jaki masz piękny ogród Super porównanie (na 416 stronie) jak ogród zmienił się przez 3 lata

Obejrzałem różane portrety, świetne róże ZDROWE widać po liściach, nie tylko po kwiatach. Ciekawe w czym tkwi tajemnica może się dowiem
____________________
Karlos Samotnia pod lasem
Zagajanka 22:42, 24 lut 2019


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Witaj, wiosno!






____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 22:47, 24 lut 2019


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Ufff, chyba już koniec tej zimy, co?
U mnie przynajmniej prognozy na najbliższe tygodnie są dosyć optymistyczne

Na spacerach z małą ostatnio udało mi się przyciąć hortensje i wyciąć trochę traw i bylin. W kolejce czekają miskanty i żywopłot grabowy. Trzeba też znaleźć czas na oprysk miedzianem (przynajmniej owocówki).

No i róże! Cięcie! Gięcie! i podwiązywanie - znowu będę cała podrapana...
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 22:52, 24 lut 2019


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Mariposa napisał(a)
Pozdrawiam i ślę ucałowania dla Różyczki

Pozdrawiam również! Różyczka wielokrotnie ucałowana

adkawi napisał(a)
Witaj Janeczko.Mam do przerobienia rabatę z różami.Muszę ja poszerzyć na wiosnę.Czy najpierw muszę róże przyciąć ,przed przesadzeniem?

Ado, tak - jeżeli przesadzasz różę, musisz skrócić mocno jej pędy. Przynajmniej do takiego rozmiaru jak róża ma korzenie, by nie traciła energii, a lepiej się zakorzeniła.
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies