Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wszystkiego po trochu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wszystkiego po trochu

mirkaka 07:01, 18 lut 2019


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9528
AgnieszkaW napisał(a)
Mirko, sporo wiosennych porządków już zrobiłaś. U Ciebie dużo cieplej niż u mnie, więc tak się nie bałaś z cięciem traw jak ja. Sama nie wiem, co zrobić, bo powoli wszystko rusza...

Ps
Ciemierniki już tak kwitną? Piękne są


Ja też bałam się ciąć trawy, ale już miałam dość tych powywracanych chochołów
Ciemierniki te zwykłe takie cudne, reszta będzie późniejsza
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 07:08, 18 lut 2019


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9528
Aurelllia napisał(a)
Pięknie kwitną ciemierniki Ja dwa lata temu z grzybem na bukszpanach walczyłam, ale udało się - na wiosnę profilaktycznie pryskam i potem jak widzę, że długo deszczowa pogoda się utrzymuje to też i dzięki temu są zdrowe


Aurelio, ja te pryskam i profilaktycznie i częściej, nic to nie dało.
Moje buksy te które są porażone grzybem rosną na pełnym słońcu, myślę że to jest przyczyna, pozostałe są zdrowe.
Tylko że ja sobie wymyśliłam je w kostce granitowej, na słońcu i teraz nie wiem czym je zastąpić, bo obok są też stożki bukszpanowe.
Czym pryskasz ?
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 07:15, 18 lut 2019


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9528
Joku napisał(a)
Widzę że masz węże do podlewania kropelkowego rozłożone. Na zimę pozostają na rabatach? Jeżeli tak to opróżniasz je z wody?


Jolu, mam węże do nawodnień wszędzie, woda sama wycieka , nie opróżniam ich jakoś specjalnie. Kupowane w OBI Sama je rozkładam i podłączam. Nie mam automatyki tylko sama włączam podlewanie jak jest susza
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Makusia 09:14, 18 lut 2019


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Mirko jak się tnie hortensje bukietowe? Tzn jak wysoko (lub jak nisko)? Moje-Twoje zaczynają pąki puszczać i się zastanawiam jak to zrobić, żeby im nie zaszkodzić..
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Joku 09:53, 18 lut 2019


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12087
Dziękuję za wyjaśnienia. Kombinuję jak sobie ułatwić życie .
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
mirkaka 12:19, 18 lut 2019


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9528
Makusia napisał(a)
Mirko jak się tnie hortensje bukietowe? Tzn jak wysoko (lub jak nisko)? Moje-Twoje zaczynają pąki puszczać i się zastanawiam jak to zrobić, żeby im nie zaszkodzić..


Boże Marta dobrze że pytasz,te ode mnie to są ogrodowe, ich się nie tnie !!!! bo nie zakwitną
Obcinasz, jak już się zrobi cieplej , i zobaczysz które pędy przemarzły, tylko te kawałki przemarznięte. Resztę pędu zostawiasz, no chyba że cały przemarzł.
Pokaż zdjęcie swoich, jak wyglądają
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 12:20, 18 lut 2019


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9528
Joku napisał(a)
Dziękuję za wyjaśnienia. Kombinuję jak sobie ułatwić życie .


Mnie to bardzo ułatwia pielęgnacje
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Makusia 12:26, 18 lut 2019


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
mirkaka napisał(a)


Boże Marta dobrze że pytasz,te ode mnie to są ogrodowe, ich się nie tnie !!!! bo nie zakwitną
Obcinasz, jak już się zrobi cieplej , i zobaczysz które pędy przemarzły, tylko te kawałki przemarznięte. Resztę pędu zostawiasz, no chyba że cały przemarzł.
Pokaż zdjęcie swoich, jak wyglądają


No pomyliłam oczywiście- chodziło mi o ogrodowe, czyli własnie te od Ciebie, ale też dwie sztuki moich Dobra, czyli nie ciąć w ogóle, chyba, że będą przemarznięte pędy (co zauważam dopiero później, teraz nie podejmując samodzielnych decyzji ), to wtedy.
OK, łapię

Zdjęcia muszę najpierwej wykonać, a one jeszcze zadołowane między innymi roślinkami, więc nie są wyraźne.
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Agania 12:39, 18 lut 2019


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Przybiegłam na rekonesans
Trzymam za ciebie kciuki, ale ja tu patrzę i co widzę porządeczek....działasz ogrodowo, pięknie już masz

____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
mirkaka 12:41, 18 lut 2019


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9528
Makusia napisał(a)


No pomyliłam oczywiście- chodziło mi o ogrodowe, czyli własnie te od Ciebie, ale też dwie sztuki moich Dobra, czyli nie ciąć w ogóle, chyba, że będą przemarznięte pędy (co zauważam dopiero później, teraz nie podejmując samodzielnych decyzji ), to wtedy.
OK, łapię

Zdjęcia muszę najpierwej wykonać, a one jeszcze zadołowane między innymi roślinkami, więc nie są wyraźne.


Właśnie tak
I najważniejsze to uważać na przymrozki późno wiosenne, majowe, wtedy gdy już listki będą większe , śledzić trzeba prognozę i jak będą zapowiadać mrozy to okryj włókniną, ze dwie warstwy. Ja tego nigdy nie robię,moje krzaki ogromne, u nas łagodniejszy klimat, ale dwa lata tamu były majowe mrozy i nawet u mnie dwa krzaki słabiej kwitły.
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies