Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wszystkiego po trochu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wszystkiego po trochu

mirkaka 21:10, 16 lut 2019


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9528
gosika67 napisał(a)
Mireczko, podziwiam, pozdrawiam. Ja jeszcze nic a u Was tyle się dzieje.


Gosiu, ja już drugi raz wyszłam do ogrodu w lutym. Dziś było wyjątkowo wiosennie, jutro muszę turzyce palmową ciąć bo dziewczyny piszą że już rusza.
Nie wiem kiedy stipę przyciąć, może też jutro ??
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 21:44, 16 lut 2019


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9528
Byłam u Danusi, widać że stipę już tnie, czyli można
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
frezja 23:37, 16 lut 2019


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
Twoje ciemierniki w takiej fazie...szok. Mimo,że bardzo ciepło u mnie,to moje dopiero się budzą..śpiochy jedne
____________________
Ewa - Ogrodowy song
mirkaka 05:32, 17 lut 2019


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9528
frezja napisał(a)
Twoje ciemierniki w takiej fazie...szok. Mimo,że bardzo ciepło u mnie,to moje dopiero się budzą..śpiochy jedne


Ewa bo te zwykłe takie wczesne, pozostałe są takie jak u Ciebie
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Milka 06:21, 17 lut 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Ja już tnę wszystkie trawy, w tym stipę.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Urszulla 09:57, 17 lut 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21804
mirkaka napisał(a)
Ewo i Ewo dziękuję za dobre myśli
Tak szybko idzie ocieplenie a ja mam tyle roboty a ręce obie kontuzjowane więc zaczynam już coś robić jak pogoda i domownicy pozwalają Powolutku, żeby ich nie przesilić

dzisiejsza wiosna









Ładna wiosna. Pięknie Ci kwitną ciemierniki miłej niedzieli
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
mirkaka 17:22, 17 lut 2019


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9528
Dziś dalszy ciąg robótek ogrodowych, krzyż i ręce bolą ale liczę że jutro już będzie lepiej

Trawy prawie wszystkie przycięte, zostały tylko małe kępki hakonki, i muszę się pochwalić,że tę robotę wykonywał mój eM, co jest bardzo dziwne bo nigdy tego nie robił, najwyżej skosił trawnik i wykopał jakiś dół jak poprosiłam.
A więc brawo dla niego
Ja w tym czasie cięłam buksy, dwie bardzo zagrzybione kulki mam obcięte do gołych patyczków, reszty już nie miałam siły tak krótko ciąć więc przycięte normalnie.
Trochę wyzbierałam liście róż i przycięłam ich pędy z liśćmi które nie opadły na rabacie tarasowej


Jak się zregeneruje to dobrze, jak nie to wywalam



reszta lepiej wygląda po cięciu, ale liście zagrzybione są w nich
nie da się wszystkich wyzbierać





i rabata hortensjowo powojnikowa prawie prawie ogarnięta, jeszcze ogrodówki ale to później, no i posprzątać dookoła a potem czekać na zielone


____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
AgnieszkaW 18:45, 17 lut 2019

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Mirko, sporo wiosennych porządków już zrobiłaś. U Ciebie dużo cieplej niż u mnie, więc tak się nie bałaś z cięciem traw jak ja. Sama nie wiem, co zrobić, bo powoli wszystko rusza...

Ps
Ciemierniki już tak kwitną? Piękne są
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
Aurelllia 20:30, 17 lut 2019


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
Pięknie kwitną ciemierniki Ja dwa lata temu z grzybem na bukszpanach walczyłam, ale udało się - na wiosnę profilaktycznie pryskam i potem jak widzę, że długo deszczowa pogoda się utrzymuje to też i dzięki temu są zdrowe
____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
Joku 21:31, 17 lut 2019


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12089
Widzę że masz węże do podlewania kropelkowego rozłożone. Na zimę pozostają na rabatach? Jeżeli tak to opróżniasz je z wody?
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies