Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wszystkiego po trochu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wszystkiego po trochu

marba 22:07, 28 maj 2019


Dołączył: 09 wrz 2015
Posty: 3230
mirkaka napisał(a)


taki śmieszny fiołek, niestety bez nazwy, zastępuje u mnie żurawki, które wywaliłam ze względu na opuchlaki



Niesamowity jest ten fiołek, w pierwszej chwili myślałam, że to jakaś nowa odmiana żurawki. Pięknie i ciekawie jest u Ciebie, Mirko.
____________________
Basia Wśród brzóz i dębów
Nowa12 23:19, 28 maj 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Mirka jakie ty masz piękne i dorodne rośliny. Za każdym razem szczęka mi opada jak oglądam Twoje zdjęcia. Te niziutkie przetaczniki jak się nazywają, nie doszukałam się nazwy?
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
paniprzyroda 23:25, 28 maj 2019

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Ciekawy fiołek, rarytasik Deszcz bodziszkom służy. A wiesz, że jedna z sadzoneczek będzie kwitła? Jupi!
____________________
Dwa ogrody
tulucy 07:26, 29 maj 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
wszędzie ten fiołek wyprzedany już
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Mariposa 07:41, 29 maj 2019


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
A mogę zapytać o nazwę tego fiołka?
____________________
Ela Motylogród
tulucy 09:17, 29 maj 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Silver Samurai - chyba to ten
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
AgataP 09:17, 29 maj 2019


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Kasia_CS napisał(a)
Mirko, pisałaś u mnie o rdzy róży, faktycznie pojawiły się plamki na kilku moich różach i już mnie to przeraża, bo w zeszłym roku zaatakowany inny krzaczek w tym roku jest widocznie cierpiący.

Opiszesz proporcje swojego oprysku na bazie mleka i sody?


podpinam się pod pytanie, bo u mnie już grzyb wchodzi na liście
____________________
Z Pszenicznej...
Joku 21:13, 29 maj 2019


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12102
Kwitł u ciebie ten fiołek?
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
mirkaka 21:16, 29 maj 2019


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9541
MałgosiaW Małgosiu, te podpory były robione na zamówienie dla piwonii, teraz służą bukietówkom. Zapraszam

laurowiśnia Agatko, rodki przy stoliku jeszcze nie wszystkie się rozwinęły, ale ja też je lubię, są kolorystycznie spokojniejsze
Szkoda że sadzonki wygrzebane, może jeszcze raz spróbujesz, może warto je czymś przykryć. Moje już wsadzone do gruntu, jak byś chciała mogę się podzielić strong anabelką

Ewa777 Ewa, ale zdjęć nie wstawiasz, byłam u Ciebie a tam posucha??

Sonka Krysiu, zastawy?? masz na myśli rh?

Bożenko no ja też go kocham, pierwszy wiosenny powojnik, rośnie w cieniu, cudny i zdrowy

Kasia_CS Kasiu, ta mikstura jest na mączniaka nie na rdzę. Sama walczyłam z rdzą w zeszłym roku wycinając porażone liście, nie wiem czy ta mikstura pomoże.
Interwencyjnie:
Na 1 litr chudego mleka 1 - 1,5 łyżeczki sody 1 łyżkę płynu do naczyń lub mydło potasowe, pryskać codziennie przez 4 dni

Guernsey Cream kup sobie i posadź w cieniu

Kasia Langier Kasiu, witaj, to Łucja jest taką znawczynią Ja też dzięki niej dowiedziałam się co mam

daszum Danusiu, bardzo dziękuję, jest mi niezmiernie miło

marba Basiu, fajnie że są roślinki które mogą zastąpią żurawki, on wygląda jak prawdziwa żurawka, ale wydaje mi się że jest od niej ładniejszy

Nowa12 Agatko, w tym roku dość dorodne bo sporo deszczu mamy,
Przetacznik Blue mirror Mogę się podzielić

paniprzyroda Mariolka, bardzo się cieszę, moje pozostałe sadzonki hortensji też prawie wszystkie będą kwitły
A marzanka też mi zakwitła, śliczne bielutkie gwiazdeczki. Bodziszek też ukorzenił się i niektóre sadzonki już kwitną Zrobiłam z nich skarpetki moim brzozom, i nie tylko

tulucy Łucja, sprawdzam tego fiołka , ale to chyba nie ten, mój nie wytwarza kwiatów, ma tylko takie schowane minimalne zielone jakby zredukowane kwiatki. A szkoda bo ten Silver Samurai ma prześliczne kwiaty

AgataP Agatko, podałam w odpowiedzi dla Kasi. U mnie też już mączniak wchodzi na róże i dziś zauważyłam na astrach jesiennych Ech nie ma kiedy pryskać bo ciągle coś z nieba leci

____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
tulucy 21:38, 29 maj 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Mirko, to jedyny fiołek z takimi listkami, jaki namierzyłam w sklepach internetowych. Ale wiadomo, że nie wszystko w nich jest
W każdym razie - kupiłam 3 sadzonki - będziemy mogły porównać
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies