Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wszystkiego po trochu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wszystkiego po trochu

mirkaka 16:48, 04 wrz 2019


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9510
Joku napisał(a)
U mnie trochę popadało ostatnio, nawet dzisiaj wieczorem ale to raczej taka krótkotrwała mżawka. Może i do ciebie dojdzie? Też nie lubię ogrodu o tej porze roku. Zaczynają mnie wkurzać jeżówki (mam tylko te zwykłe), szybko przekwitają i robią się brzydkie. Myślę nad wywaleniem ich, przynajmniej częściowo.


W jeżówkach tych zwykłych piękne są same środki, te jeże właśnie. Ja olewam blaknące płatki Ja mam też głównie te zwykłe
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 16:54, 04 wrz 2019


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9510
Anda napisał(a)
Rozumiem tą chęć do narzekania, bo też tak mam czasem. Klimat się zmienia i musimy się dopasować razem z ogrodami.
Jesieni też nie lubię. Lubiłabym, gdyby po niej przychodziła wiosna


Aż się roześmiałam Ewo, też bym chciała po jesienie wiosnę , a nie zimę która trwa pół roku.
Dopasować ogrody do klimatu to trudna sprawa, rozchodniki by rosły w suchym ale one są wylęgarnią opuchlaków u mnie. No cóż, trzeba będzie jakieś zmiany wprowadzić prędzej czy później
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 17:23, 19 wrz 2019


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9510
Zachwyciły mnie dzisiaj barwy mojej ukochanej hortensji ogrodowej w popołudniowym słońcu, musiałam porobić jej zdjęcia i się z Wami podzielić nimi





A tak wygląda w miejscu cienistym, to ta na dalszym planie, na pierwszym jest You and me



____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
UlaB 18:04, 19 wrz 2019

Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 2002
Cudowna ta hortka ! Jestem pewna ze juz o nią pytałam, ale przypomnij proszę jak jej na imię. Wydaje mi się, ze na mojej ulicy przy jednym domu rosnie taka sama i kwitnie niezawodnie, co u nas jest dosyc zaskakujące. Moze kiedyś spróbowałabym wysępić od tych ludzi jakąś sadzoneczke....
____________________
rabaty "charytatywne" w pracy
paniprzyroda 19:43, 19 wrz 2019

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Mireczko, piękne hortensje. Dwie hortki od Ciebie też super się przyjęły, a ja cieszę się, że roślinki ode mnie rosną
____________________
Dwa ogrody
mirkaka 19:27, 20 wrz 2019


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9510
UlaB napisał(a)
Cudowna ta hortka ! Jestem pewna ze juz o nią pytałam, ale przypomnij proszę jak jej na imię. Wydaje mi się, ze na mojej ulicy przy jednym domu rosnie taka sama i kwitnie niezawodnie, co u nas jest dosyc zaskakujące. Moze kiedyś spróbowałabym wysępić od tych ludzi jakąś sadzoneczke....


Możesz u mnie wysępić
Dodam,że you and me przebarwia się tak samo jak ma więcej słońca
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 19:35, 20 wrz 2019


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9510
paniprzyroda napisał(a)
Mireczko, piękne hortensje. Dwie hortki od Ciebie też super się przyjęły, a ja cieszę się, że roślinki ode mnie rosną


No to ja się cieszę że moje hortki u Ciebie się zadomowiły
Bodziszek pięknie się przyjął, nawet o tej porze roku wygląda jeszcze wspaniale, listki ma zieloniutkie, marzanka zresztą też. Nie wiedziałam że ona ma takie twarde i szorstkie listki. Czy ona jest zimozielona?
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
UlaB 20:32, 20 wrz 2019

Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 2002
mirkaka napisał(a)


Możesz u mnie wysępić
Dodam,że you and me przebarwia się tak samo jak ma więcej słońca


Duzo slonca to tam nie mają, ale może rzeczywiscie to ona. Do Y&M przymierzałam sie na All... tylko poleglam czasowo i miejsca nie przygotowalam, więc na ten rok odpuściłam. Stacjonarnie nigdzie jej na razie u nas nie widziałam (wszystko u nas poźniej dociera - i nowe odmiany, i wiosna )
____________________
rabaty "charytatywne" w pracy
mirkaka 17:09, 10 paź 2019


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9510
Trochę październikowych zdjęć, w cieniu ścieżka całkiem pokryta mchem, ale lubię to


Niespodziewanie zakwitł jeden kwiatek Rh, nigdy tego u mnie było, bardzo mnie to ucieszyło


zakwitła też Ismena. posadzona wiosną


no i ukochana hortensja gwiazdorzy
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 17:28, 10 paź 2019


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9510
suche lato sprawiło,że listki brzóz bardzo wcześnie zaczęły opadać



ognik teraz zachwyca,



hakonka zielona też, lubię tę trawę chyba najbardziej ze wszystkich traw

____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies